Příběh jednoho kmene

Příběh Bajúka ile Agaj, léčitele z Jihu. Před mýma očima tančily postavy démonů, které jdou jen těžko popsat slovy, a já tančil s nimi. Vířily ve šmouhách kolem velkého pohřebního ohně v rytmu hudby; tváře zkřivené v hlubokém prožitku a svými chodidly zvedaly oblaka prachu. Hlasy ani melodie nešlo dostat z hlavy, nedalo se jim uniknout a nemohl jsem se bránit. Samy se draly do těla. Svou prudkostí mi sevřely srdce a donutily jej tlouct podle jejich rytmu. Odevzdal jsem se a ztratil nad sebou vládu. Zpíval jsem s uruki a křičel do noční tmy slova, kterým jsem nerozuměl. Cítil jsem každý úder svého srdce, jako bychom všichni měli jen jedno, a viděl nepopsatelné vize plné obrysů postav v plamenech a tváří v dýmu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342818/pribeh-jednoho-kmene-o6J-342818.jpg 4.827
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, CPress

Kniha Příběh jednoho kmene

Hesonit

Tato kniha přináší radost z předmětu jako takového. Je to estetický zážitek plný emocí.
Pokud jde o příběh samotný, to už takové nadšení nevzbuzuje, přestože námět je pěkný. Myslím, že mu uškodila zvolená Ich forma, ačkoliv chápu autorův záměr po osobní zpovědi hlavního hrdiny. Není to úplně ono.

michaela6069

Skvěle sepsaná kniha, která Vás hned vtáhne do děje a nechcete, aby příběh skončil.

uziRM
19.10.2019

Příjemné výpravné fantasy, výborná grafika i krásné fotky. Za mě tedy hodně povedený projekt.

LadinSt
28.05.2019

Krásné vizuální zpracování, ale psané části bohužel silně zaostávají. Přesto hodnotím vysoko, jde o celkem unikátní záležitost, kterou stojí za to mít doma.

brodequin
27.03.2019

Že si knihu přečtu, bylo na základě zdejšího hodnocení. První dvě stránky mě navíc dost "uhranuly", protože jsou napsané tak, že jsem si to musel číst asi 3x. Hrozně mi to připomnělo vyprávění Julese Verna. Stejně tak začátek knihy byl podobný a líbilo se mi, že se nejedná o klasickou verzi příběhu z prostředí Pána prstenů. Začíná se totiž úplně někde jinde a to na jihu - pro nás spíše pro představu místo středního východu. Alespoň tak jsem si to určil já. :-) Celý příběh je vlastně vyprávění o osudu chlápka Bajúka, který se díky jedné nešťastné příhodě dostal na místa, o kterých neměl dříve ani ponětí. Je už známo, že se setkal se skřety, s kterými nakonec strávil několik let. Stále jde o vyprávění Bajúka a tak kniha nemá nějaký spletitý příběh. Nečekejte ani oddělené příběhové linky, které se sem tam v knihách objeví. První dvě třetiny knihy tak jeli ve stejném duchu a vyprávění mě po chvilce začalo nudit. Ačkoliv to svádím na to, že jsem si četl vždy večer a dal jsem max 5 stránek a pak jsem začal usínat. Pak jsem se rozhodl, že knížku pořádně dočtu a možná to bylo i tím, že zrovna začínala poslední třetina, která nabrala spád, díky čemuž jsem knihu za další dva dny dokončil. A zároveň jsem zatoužil po pokračování. Četlo se to velmi dobře a z knížek, které jsem v poslední době přečetl, je tahle napsané rozhodně nejlépe. Líbil se mi styl, jakým autor píše a budu doufat, že se opravdu nějakého pokračování dočkám. Kniha má jak kreslené ilustrace, tak fotografie, což je fajn, protože nás fantazie při pohledu na reálnou fotku vytrhne zpět do "reality" a tak si můžeme lépe představit, jak by to asi mohlo vypadat ve skutečnosti.

gwen666
28.02.2019

Měl jsem při čtení knihy pocit jako kdybych byl všeho přímou součástí, jako kdybych byl přímo v knize a vše z povzdálí pozoroval na vlastní oči. Mám dlouhodobou poruchou soustředění a je pro mě velmi obtížné udržet mysl při čtení delší dobu a pak už v podstatě vůbec nevím o čem čtu. Musím říct, že u této knihy jsem měl uplně opačný problém a začetl jsem se natolik , že jsem přišel pozdě do práce ( jenom o hodinku :D ). Lidská fantazie je úžasná věc.

DryádaVranka
01.02.2019

Projekt Jeden kmen jsem sledovala hodně dlouho a těšila se z každé malé ukázky, kterou autoři vypustili na internet. Když jsem zjistila, že některé ukázky vyjdou jako jeden velký spojený příběh, těšila jsem se jako malé dítě. A když se mi teď knížka dostala konečně do rukou, musím říct, že vůbec nejsem zklamaná, právě naopak!

Odehrává v Tolkienově světě (bez specifikace času a konkrétních míst), takže by se dala z lenosti označit za fanfikci. Ale tohle nemá s fanfikcí mnoho společného. Je to svébytné vyprávění o něčem, o čem se od Tolkiena vlastně nic nedozvídáme.

Vyprávění plyne a plyne a díky krásnému fontu se najednou přistihnete, že už chvíli nečtete, jen se pohledem laskáte se stránkami a před očima vám běží obrazy toho, co jste před okamžikem přečetli. Navíc je celý příběh protkán obrazovým doprovodem – jak kresbami, tak fotografiemi a jako celek tvoří nádhernou pastvu pro oči. Jak psal někdo dřív, je to graficky asi nejpěknější kniha.

A co se příběhu samotného týká – nebudu nic prozrazovat. Jen dodám, že málokdy u knížky brečím jen proto, že už skončila a že s postavami nemohu dál prožívat jejich příběhy. Stejně se s nimi nejspíš brzy setkám znovu – dlouho je totiž na poličce ležet nenechám. Vytáhnu ji alespoň proto, abych se znovu polaskala s krásnými ilustracemi.

Dolli
11.01.2019

Skvělý příběh, který vás chytne a nepustí. Doporučuji nejen pro milovníky světa J. R. R. Tolkiena. Po grafické stránce asi nejpěknější kniha, kterou jsem kdy držel v ruce.