Příběh jednoho kmene

Příběh Bajúka ile Agaj, léčitele z Jihu. Před mýma očima tančily postavy démonů, které jdou jen těžko popsat slovy, a já tančil s nimi. Vířily ve šmouhách kolem velkého pohřebního ohně v rytmu hudby; tváře zkřivené v hlubokém prožitku a svými chodidly zvedaly oblaka prachu. Hlasy ani melodie nešlo dostat z hlavy, nedalo se jim uniknout a nemohl jsem se bránit. Samy se draly do těla. Svou prudkostí mi sevřely srdce a donutily jej tlouct podle jejich rytmu. Odevzdal jsem se a ztratil nad sebou vládu. Zpíval jsem s uruki a křičel do noční tmy slova, kterým jsem nerozuměl. Cítil jsem každý úder svého srdce, jako bychom všichni měli jen jedno, a viděl nepopsatelné vize plné obrysů postav v plamenech a tváří v dýmu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342818/big_pribeh-jednoho-kmene-o6J-342818.jpg 4.735

Kniha Příběh jednoho kmene

iridius9373

Už jenom ta podpora na startovači byla velkým napínavým dobrodružstvím a proto jsem se na knížku moc těšil. No a rozhodně nezklamala. Ten příběh má hlavu a patu a docela i spád. Takže se to četlo hezky a grafická stránka taky nezklamala. I když jsem čekal víc fotek. Rozhodně ji ale můžu doporučit nejen fanouškům J.R.R.T.

Vidlička
04.12.2021

Což o to, knížka je to pěkná a určitě jim, pacholkům, musela dát práci. V tom případě bych si ale dala větší pozor na překlepy, i když "a bylo to už jenom hroší" mě pobavilo. Černý stránky sice fajn, ale jen jednou, protože na nich chca-nechca zůstávají otisky. A k těm fotkám - jako namaskovaný byli klucí pěkně, nicméně bych spíš asi zůstala jen u ilustrací, nebo je alespoň rovnoměrněji prokládala. Celý to prostě přes veškerou snahu působí hrozně amatérsky, včetně poněkud naivního příběhu. Ráda jsem se podívala mezi skřety, ale dělat z nich ušlechtilé divochy, středozemské chudáčky indiány, s tím nemůžu za Erua souhlasit, asi jako každej, kdo si mohl palce umačkat při fandění Ilúvatarovým dětem proti Melkorovi, jehož zrůdným a pokřiveným výtvorem uruki byli, jsou a vždycky budou. Howgh.

Tomas20042004
02.02.2021

Kniha je super. Odporúčam

Hesonit
13.02.2020

Tato kniha přináší radost z předmětu jako takového. Je to estetický zážitek plný emocí.
Pokud jde o příběh samotný, to už takové nadšení nevzbuzuje, přestože námět je pěkný. Myslím, že mu uškodila zvolená Ich forma, ačkoliv chápu autorův záměr po osobní zpovědi hlavního hrdiny.

michaela6069
02.02.2020

Skvěle sepsaná kniha, která Vás hned vtáhne do děje a nechcete, aby příběh skončil.

uziRM
19.10.2019

Příjemné výpravné fantasy, výborná grafika i krásné fotky. Za mě tedy hodně povedený projekt.

LadinSt
28.05.2019

Krásné vizuální zpracování, ale psané části bohužel silně zaostávají. Přesto hodnotím vysoko, jde o celkem unikátní záležitost, kterou stojí za to mít doma.

brodequin
27.03.2019

Že si knihu přečtu, bylo na základě zdejšího hodnocení. První dvě stránky mě navíc dost "uhranuly", protože jsou napsané tak, že jsem si to musel číst asi 3x. Hrozně mi to připomnělo vyprávění Julese Verna. Stejně tak začátek knihy byl podobný a líbilo se mi, že se nejedná o klasickou verzi příběhu z prostředí Pána prstenů. Začíná se totiž úplně někde jinde a to na jihu - pro nás spíše pro představu místo středního východu. Alespoň tak jsem si to určil já. :-) Celý příběh je vlastně vyprávění o osudu chlápka Bajúka, který se díky jedné nešťastné příhodě dostal na místa, o kterých neměl dříve ani ponětí. Je už známo, že se setkal se skřety, s kterými nakonec strávil několik let. Stále jde o vyprávění Bajúka a tak kniha nemá nějaký spletitý příběh. Nečekejte ani oddělené příběhové linky, které se sem tam v knihách objeví. První dvě třetiny knihy tak jeli ve stejném duchu a vyprávění mě po chvilce začalo nudit. Ačkoliv to svádím na to, že jsem si četl vždy večer a dal jsem max 5 stránek a pak jsem začal usínat. Pak jsem se rozhodl, že knížku pořádně dočtu a možná to bylo i tím, že zrovna začínala poslední třetina, která nabrala spád, díky čemuž jsem knihu za další dva dny dokončil. A zároveň jsem zatoužil po pokračování. Četlo se to velmi dobře a z knížek, které jsem v poslední době přečetl, je tahle napsané rozhodně nejlépe. Líbil se mi styl, jakým autor píše a budu doufat, že se opravdu nějakého pokračování dočkám. Kniha má jak kreslené ilustrace, tak fotografie, což je fajn, protože nás fantazie při pohledu na reálnou fotku vytrhne zpět do "reality" a tak si můžeme lépe představit, jak by to asi mohlo vypadat ve skutečnosti.