Usire Usire komentáře u knih

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Myslím, že z příběhu šlo vytěžit více, protože potenciál byl opravdu obrovský. Témat k zamyšlení je v knize opravdu mnoho, což ji přidává na hodnotě. Na druhou stranu se vyskytují i určité stereotypní představy a postoj Malého psa je případ sám pro sebe.

22.07.2022 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Jedná se o silně znepokojivou knihu, plnou deprese a zmaru. Velmi mě mrzí, že se ani nedozvíme o jakou katastrofu vlastně šlo. Příběh i dialogy jsou realistické, a proto je to tak temné. Z lidí se postupně stávají monstra nebo emocionální roboti.

22.07.2022 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Na rovinu, bylo to zklamání. Sice jsem si přečetl ohlasy, ale i tak mě to nepřipravilo na ten zvláštní zážitek z četby. Naprosto nevyvážená kniha, dialogy prkenné, nesmyslné chování postav atd. Až v závěru jsme se dočkali jakého si vysvětlení oslepnutí a následné ztráty slunečního záření (cca po 30 letech), nevím proč to nemohlo přijít již v průběhu, když to nemělo vlastně vliv na samotný děj.

07.07.2022 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Jedny ze stěžejních událostí v životě Geralta, kterého nelze nemilovat. Čím více času s Geraltem z Rivie (mistrem zaklínačského řemesla) trávím (knihy, hry, seriály...), tím více mi připadá jako skutečná postava, kterou dobře znám a mám ji rád více, než mnohé okolní lidi. Jeho život, přátele a celková atmosféra světa jsou naprosto fascinující.

24.06.2022 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Opět mě Poirot (Agatha) dostali, čekal jsem jiné vyústění. Celou dobu jsem byl na stopě, ale znovu mi utekly detaily, které vytvořily celý příběh. Je to prostě parádní čtení.

24.06.2022 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Vlastně nevím co o této knize napsat, protože to bylo zcela nevyvážené čtení. Na jedné straně velice humorné scénky, na straně druhé obludně prkenné rozhovory nebo zápletky. Charaktery postav mě bavily, děj měl logiku a celkově je kniha vtipná, jen mi tam něco nesedí.

24.06.2022 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Propojeni světa rostlinného a živočišného je zajímavá představa a kniha ji slušně rozvádí, jen některé pasáže mi ovšem přijdou už moc překombinované. Taky jsem si říkal, že s takovou úmrtností, by lidstvo vymřelo do pár let.

16.06.2022 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Velmi jsem se bál, aby to nebyl brak a mě se nezměnil pohled na Vetřelce. Nakonec to dopadlo dobře. Děj je velmi akční, atmosféra hutná a vše jak má být. Samozřejmě se dají vytknout některé věci, ale celkově to není špatné čtení.

13.06.2022 4 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Velké překvapení, naprostá většina povídek se mi líbila. Jsou to chytré a vtipné příběhy, které mají mnohdy i poučení. Rozhodně doporučuji k přečtení.

13.06.2022 5 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Celkem dobře se to četlo, jen první dějství mi přišlo o dost lepší než to druhé. Bylo více uvěřitelnější a nebylo tak přitažené za vlasy. Záporák mohl být více propracován. Jen by mě zajímalo, jak mohl se svou povahou žít až do té doby.

31.05.2022 4 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Solidní čtení, kde se hrdina vymyká normálu. A právě to mě asi bavilo nejvíce, protože samotný příběh je takový nic moc, ale hlavní postava Gene je dost zajímavá. Škoda, že to nemá nějaké pokračování, dost by mne zajímalo co s ním bylo dál a jak se vyvíjely jeho vztahy.

30.05.2022 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Zde jsem odhalil zločince rychle, ale guláš v ostatních postavách jsem opravdu netušil. Agatha umí překvapit tam, kde bych to nečekal.

Třetí dívka Třetí dívka Agatha Christie

Totální chaos, vůbec jsem se nechytal. Nikde jsem nemohl najít spojovací články a pěkně jsem se v tom plácal. Naštěstí mě můj oblíbený detektiv opět ukázal, jak to bylo doopravdy.

25.05.2022 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Bohužel jen krátký příběh. Velmi bych stál o větší rozpracování a více děje, líčení experimentů, popis proměny. Prostě a jednoduše román aspoň na 500 stran. Přes své obsahové nedostatky je dílo opravdu nadčasové a dokáže zaujmout.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Popis krajiny byl opravdu skvělý, stejně tak i dusná atmosféra. Trošku mi vadila hlavní postava, která jako by občas neměla vlastní rozum a pragmatické uvažování. Sem tam mi kniha připomínala červenou knihovnu, jinde zase horory od Poa.

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Trochu neuvěřitelný příběh, který mi ze začátku zaváněl metafyzikou, ale nakonec se vše vysvětlilo. Pro mne to bylo již dost přitažené za vlasy. Vraha jsem měl tipnutého od začátku, jen motiv jsem měl jiný.

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Příběh má originální provedení a dobře se čte, vše zapadá skvěle do sebe. Zajímalo by mne, jak by to řešil Poirot. Tito dva "detektivové" prostě vždy snesou imaginární srovnání.

25.05.2022 5 z 5

Třikrát slečna Marplová: Kapsa plná žita / Mrtvá v knihovně / Není kouře bez ohýnku Třikrát slečna Marplová: Kapsa plná žita / Mrtvá v knihovně / Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Celkem ucházející dílo, které se přečte vlastně samo. Ale tak jako mnozí jiní, dávám přednost raději Poirotovi, než Marplové. Proč? Bude to zřejmě šarmem a charismatem postavy.

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Vlastně ani nevím co si mám o této knize myslet. Je to taková neslaná nemastná všehochuť různých mýtů, legend a historických příběhů, kde je dost velký dějový zmatek. Hodně věcí se současně děje zcela náhodně a takřka vždy to vyřeší celý problém.

09.03.2022 3 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Netradiční pohádka pro dospělé, která ale zaujme. Kniha se četla vlastně sama, co bych ale vytkl je ten konec. Proto bych ser rád dočkal nějakého pokračování, protože mnoho věcí bylo neukončeno. Na konci knihy bylo jen náznakem uvedeno co se stalo dál, a to bych si právě rád podrobněji přečetl.

09.03.2022 3 z 5