ugisha ugisha komentáře u knih

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Ani tentokrát Jeffery nezklamal a jeho nejnovější kniha je velmi čtivá, plná překvapivých zvratů i nových událostí v životě Kathryn. Narozdíl od Petra K. si ale myslím, že to bylo trochu překombinované, což ale knize neubírá na čtivosti. Deaver jako autor produkuje spostu dobrých knih, které se výborně čtou, ale já osobně mám zkušenost, že za pár měsíců už nevím, kdo byl vlastně vrah. Vynikající čtenářský zážitek, který nadchne, ale nezanechá hlubší stopu. I přesto ale dávám plný počet hvězd :)

07.01.2013 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

O dost méně čtivější než Cizinka, na můj vkus příliš mnoho politiky, ovšem za konec dávám hvězdu navíc :) Byla jsem rozhodnutá nečíst další díl, ale autorka má zřejmě dar psát tak napínavě, že si na něho ještě udělám čas :)

04.09.2012 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem dostala v lednu k narozeninám, přečetla pár stran a hned ji zase zavřela, neboť jsem se u ní nudila. Teď o prázdninách jsem se rozhodla dát jí druhou šanci a musím říct, že to bylo dobré rozhodnutí :) Přesně na tom místě, kde jsem tehdy skončila, se to rozjelo a od té doby mě to nepustilo. Je pravdou, že jsem očekávála spíše něco ve stylu B.Erskinové, avšak autorka mile překvapila, bylo to zase něco jiného a o to zajímavějšího. Přečetla jsem za tři dny, sem tam si pobrečela, sem tam Claire záviděla...ale hlavně byla nadšená, příběh mě vtáhl tak, že už čtu Vážku v jantaru a zřejmě se pustím i do Mořeplavce ;) Nechci se s Claire a Jamiem loučit ;) Vynikající čtenářský zážitek, doporučuju :)

16.08.2012 5 z 5

Vraždy podle Grimmů Vraždy podle Grimmů Craig Russell

Parádní čtení, napínavé od začátku do konce a ta propracovanost....Docela ráda bych si přečetla ty původní pohádky bratří Grimmů, škoda, že v knize bylo jen pár úryvků...Přečetla jsem během několika hodin strávených v koloně v Itálii :D

16.08.2012 5 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Moc pěkná, napínavá, romantická a vůbec nevadí, že trochu předvídatelná. Líbilo se mi zasazení do Austrálie, není to ten typický ženský román, ale kniha, kde se člověk kromě milostné zápletky dozví i něco zajímavého. Určitě to není poslední Woodová, kterou přečtu :)

24.02.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi čitvé, přečetla jsem za tři dny, co mi však vadilo a působilo rušivě, bylo to důsledné dodržování přítomného času, jak už někdo psal níže. Zápletka dobrá, ale některé motivy mi taky chyběly...Nejen ten Markův, ale nedozvíme se ani, co se stalo s Evelyn. S Larssonem bych to nesrovnávala, společené mají akorát to Švédsko :)

15.02.2012 4 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Čekala jsem od toho víc, taky víc perverznosti, ale tohle byla vážně úchylná blbost...Tak nějak jsem nepochopila smysl toho všeho....Taková divná knížka, víckrát bych ji nečetla, ale neodložila jsem ji hned, protože byla celkem čtivá, takže dvě hvězdy.

14.10.2011 2 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Čtivé, napínavé, bavilo mě to od začátku do konce... Dost silně to na mě zapůsobilo a zajímalo by mě, jak to vlastně všechno bylo doopravdy...Doporučuju.

12.10.2011 5 z 5

Literární dílo Literární dílo Karel IV. Lucemburský

Povinná četba, která mě těžce nebavila, navíc jsem měla dvojjazyčné vydání formátu A4, které radosti z četby moc nepřidalo :D

14.08.2011 2 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Knížka se mi líbila, velmi dobře se četla, byla napsaná sice teoreticky, ale není to žádná "suchá teorie". Dost jsem si z ní vzala a rozhodně bych nic nekrátila, myslím, že všechno mělo svůj účel :)

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Moje první knížka, která mě k B.E. přivedla. A úžasná :)

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Jedna z nejlepších knih od této autorky :)

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Mám stejný pocit, přečetla jsem od této autorky všechno a tahle knížka je z těch slabších. Příběh nic moc, zajímavý je tam akorát Ješua...Narozdíl od jejích dalších knih jsem se místy nudila.

14.08.2011 3 z 5