Tynulda Tynulda komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Doslova mi při čtení šel mráz po zádech. Velmi emotivně laděný příběh, který by měl znát každý.

01.02.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Po přečtení Pekáče buchet od stejné autorky jsem dlouho přemýšlela, jestli sáhnu vedle i s touto. Naštěstí se tak nestalo, knížka byla příjemná, má jen pár stran, takže je vhodná k odpolednímu lenošení. Je sice celkem předvídatelná, ale co se týče příběhu, zápletky, důvtipu - super.

25.01.2017 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knižní podoba mě bohužel nezaujala. Čtení mě nebavilo a humor, o kterém se v diskuzi pojednává, mi (asi) nesedl.
K maturitě bych tentokrát volila úplně jinou, případně bych se podívala na filmové zpracování, které z 90% odpovídá a je určitě zajímavější, vtipnější.

24.01.2017 1 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Skvěle napsaný příběh, který místy dokáže citově zasáhnout. Některé pasáže člověku naznačují, co je v životě důležité, a že život je jen jeden, proto je třeba si ho řádně užít podle svého.

24.01.2017 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Dílo je napsáno těžkým jazykem, proto se obtížněji četla, avšak dialogy mezi postavami a jejich nadsázkový humor stojí za to.

23.01.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Smutný příběh starce, který mě ale jinak nezaujal. Celé to bylo zdlouhavé.

23.01.2017 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Říká se - nesuď knihu podle obalu, ale tato kniha si mě získala na první pohled. Když jsem se k ní konečně dostala, uchvátila mě nejen skvělá ilustrace, ale i kapitoly samy o sobě. V několika z nich jsem se doslova našla a zhltla jsem ji během několika hodin. Určitě se k ní ještě vrátím.

23.01.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha se dá přečíst jedním dechem během líného odpoledne. Navíc je obohacena decentním humorem a nemá úplně předvídatelný závěr, což je za mě veliké plus.

23.01.2017 3 z 5