toppka toppka komentáře u knih

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Popravdě, četlo se mi to těžko. Až jsem se těšila na konec. Nejhorší byla ukázka z písní, to mě málem zabilo. Ale jsem ráda že mám přečteno, je to klasika. Pár dobrých myšlelek tam najdete. A knížečka je tenká, takže to je četba tak na 2 dny.

07.12.2022 2 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Kniha se mi moc líbila, četla se sama. A to na tenhle žánr moc nejsem. Ale tohle mě fakt dostalo. Dávám plný počet hvězdiček.

20.03.2022 5 z 5

Přečetla jsem skoro čtvrtinu a musela jsem to odložit, jinak bych asi umřela nudou.

10.06.2021 2 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Kniha se mi líbila jen do půlky, celkem dobře napsané, zajímavé a poutavé i když trochu nesourodé zážitky z tábora. Opravdu do půlky dobré. Pak už to ale bylo o ničem, skoro jsem to nedočetla, už pak žádný děj, spíše jen útržky pocitů, skoro až poezie, náboženský podtext který ale nedává moc smysl....věřím že autorce to smysl všechno dává, skrze její vzpomínky, ale pro mě to nemá význam.
A to jsem to dočetla jen proto že je to krátké, tak abych měla "splněno" a mohla ohodnotit.

23.12.2018 3 z 5

Já mu ukážu Já mu ukážu James Hadley Chase (p)

Dobré. Četlo se to samo.

08.08.2022 5 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Knížka se mi četla dobře, ale Lauren mi dost lezla na nervy. To jak dopadla ta její známá .... prostě nepochopím, že to nikoho nezajímalo.

02.04.2021 3 z 5

Dopisy pro celý svět Dopisy pro celý svět Lubomír Nečas

Malá knížečka obsahující vymyšlené dopisy a poté vždy vymyšlený "závěr", vysvětlení. Asi je účel člověka dojmout, což se někdy v mém případě i povedlo. Přesto mi to přijde až moc účelové, proto dávám nižší hodnocení.

14.12.2020 3 z 5

Natascha Kampusch Natascha Kampusch Allan Hall

Kniha o zajímavém příběhu, ale napsaná velmi divným způsobem, který mi občas lezl na nervy.

26.09.2020 2 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v angličtině. Kniha je to dobrá, líbí se mi, spousta dobrých myšlenek. Ale myslím si, že v případě opravdu velkých problémů a starostí je téměř nemožné se od toho oprostit, říct si že to všechno beru tak jak to je. Například když vám třeba umře dítě nebo přijdete o střechu nad hlavou, nemáte co jíst, trpíte ve válečném konfliktu a podobně.

06.06.2021 4 z 5

Neviditelný muž Neviditelný muž Herbert George Wells

Román Neviditelný muž se mi líbil, stejně jako povídka Květ zvláštního vstavače. Sen o válce už byl slabší a Létající muž mě vyloženě nudil.

14.03.2021 3 z 5

Muž, který trvá na svém Muž, který trvá na svém Jan Kolář

Oddychovka v malém formátu.

28.11.2020 3 z 5

Murphyho zákony pro zamilované Murphyho zákony pro zamilované Jiří Žáček

Malá knížečka, která je tak tenká, že kdyby měla jen o pár stran míň, tak jsou to jen desky. Pro mě to byla výhoda, protože se dá přečíst za 5 minut a víc bych jí věnovat nechtěla, protože mě ani trochu nebavila.

28.08.2020 odpad!

Pravdivá historie Pravdivá historie Charles Louis Montesquieu

malinká knížečka, dočetla jsem ji do půlky a dál už to nedám. Velmi těžko se mi četla a je opravdu divná.

17.08.2019 1 z 5

Job Job Joseph Roth

Chvílemi jsem nevěděla, jestli knihu vůbec dočtu. Ale nakonec nelituji, že jsem dočetla, je tam pár dobrých pasáží. Přesto podruhé už číst asi nebudu.

20.01.2019 3 z 5