Neviditelný muž

Kromě románu Neviditelný muž obsahuje vydání z roku 1925 (Nakladatelství B. Procházka) také tři povídky H. G. Wellse – Sen o válce (též známá jako Sen o Armagedonu), Květ zvláštního vstavače a Létající muž.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45326/neviditelny-muz-45326.jpg 3.8309
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, B. Procházka

The Invisible Man, 1897

Kniha Neviditelný muž

dvojkadvacet
včera

Mám rád autorův pozvolný styl vyprávění, který je zábavný především vedením čtenářova nazírání na problém - zde na problém neviditelného člověka - a jak pochopíme, problém je to značný.

Mimochodem, koupil jsem si Neviditelného (vydání z roku 89 nebo 90 nebo tak podobně) jednou na nádraží za korunku a při čtení jsem na každé straně našel alespoň tři (!) tiskové chyby a překlepy. Takže pokud si chcete knihu přečíst, doporučuju nějaké novější vydání.

EDIT: Teď koukám, že to naposledy vyšlo v tom devadesátém. Tak možná ty starší vydání (v překladu Františka Tichého) jsou na tom lépe :)

DanaKa81

Kdysi dávno jsem tuhle knihu objevila v knihovničce mých rodičů. Příběh neviditelného byl tenkrát originální a moc napínavý. Jako dítě jsem z ní byla nadšená a je pro mě krásným retrem

ArtomMozkovič2

Kniha je velmi zajímavá však střed příběhu je nezajímavé ba i nudný.
Hlavní hrdina je nemorální Bestie.
Velký plus je konec a vyprávění jak se stal neviditelným a jak přežíval.

morienhithwen

Četla jsem knihu v anglickém originálu a dalece předčila moje očekávání.

Polinius

Raději nebudu počítat roky od vydání a nebo roky od překladu mého vydání. Kniha je prostě mile retro a dala by se vnímat jako historická literatura, tedy pokud by byl v historii nějaký neviditelný. Začátek se trochu neakčně vleče, ale v momentě kdy neviditelný začne vyprávět svůj příběh, jak to všechno začalo to chytne spád a čtenář je rázem na konci knihy.

rutto45

Veľmi pútavý dej, pre mňa osobne pútavejší než v hlboko oceňovanej Vojne svetov.

Elevant

Když mi bylo řekněme 10 let, prohlížel jsem si knihy v bratrově knihovně, a do ruky mi padla stará, ohmataná kniha v plátně s vyraženým názvem "Neviditelný". Nikdy jsem o ní neslyšel, ani o H. G. Wellsovi, a hned jsem se rozhodl, že si ji přečtu. Můj názor na ni je možná lehce pokřiven nostalgií, ale pamatuji si, že jsem z ní byl nadšený. Kniha je stále někde doma v knihovně, teď na mě samozřejmě dělá zase jiný dojem než dřív, ale stále jsem toho názoru, že Neviditelný je skvělá, dechberoucí kniha.

pavlinka0250

Zajímavý a originální příběh a na svou dobu určitě nevídaný. Knihu mám z rodinné knihovny a přečetla jsem ji teprve nedávno. Nevedla mě na ni malá Liesel, která ji četla ve Zlodějce knih.
****

Dveře do léta