Neviditelný muž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kromě románu Neviditelný muž obsahuje vydání z roku 1925 (Nakladatelství B. Procházka) také tři povídky H. G. Wellse – Sen o válce (též známá jako Sen o Armagedonu), Květ zvláštního vstavače a Létající muž.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45326/neviditelny-muz-45326.jpg 3.8309
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, B. Procházka
Orig. název

The Invisible Man, 1897

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (47)

Kniha Neviditelný muž

Přidat komentář
dvojkadvacet
včera

Mám rád autorův pozvolný styl vyprávění, který je zábavný především vedením čtenářova nazírání na problém - zde na problém neviditelného člověka - a jak pochopíme, problém je to značný.

Mimochodem, koupil jsem si Neviditelného (vydání z roku 89 nebo 90 nebo tak podobně) jednou na nádraží za korunku a při čtení jsem na každé straně našel alespoň tři (!) tiskové chyby a překlepy. Takže pokud si chcete knihu přečíst, doporučuju nějaké novější vydání.

EDIT: Teď koukám, že to naposledy vyšlo v tom devadesátém. Tak možná ty starší vydání (v překladu Františka Tichého) jsou na tom lépe :)

DanaKa81
28. září

Kdysi dávno jsem tuhle knihu objevila v knihovničce mých rodičů. Příběh neviditelného byl tenkrát originální a moc napínavý. Jako dítě jsem z ní byla nadšená a je pro mě krásným retrem


ArtomMozkovič2
12. září

Kniha je velmi zajímavá však střed příběhu je nezajímavé ba i nudný.
Hlavní hrdina je nemorální Bestie.
Velký plus je konec a vyprávění jak se stal neviditelným a jak přežíval.

morienhithwen
19. srpna

Četla jsem knihu v anglickém originálu a dalece předčila moje očekávání.

Polinius
23. května

Raději nebudu počítat roky od vydání a nebo roky od překladu mého vydání. Kniha je prostě mile retro a dala by se vnímat jako historická literatura, tedy pokud by byl v historii nějaký neviditelný. Začátek se trochu neakčně vleče, ale v momentě kdy neviditelný začne vyprávět svůj příběh, jak to všechno začalo to chytne spád a čtenář je rázem na konci knihy.

rutto45
23. května

Veľmi pútavý dej, pre mňa osobne pútavejší než v hlboko oceňovanej Vojne svetov.

Elevant
17. března

Když mi bylo řekněme 10 let, prohlížel jsem si knihy v bratrově knihovně, a do ruky mi padla stará, ohmataná kniha v plátně s vyraženým názvem "Neviditelný". Nikdy jsem o ní neslyšel, ani o H. G. Wellsovi, a hned jsem se rozhodl, že si ji přečtu. Můj názor na ni je možná lehce pokřiven nostalgií, ale pamatuji si, že jsem z ní byl nadšený. Kniha je stále někde doma v knihovně, teď na mě samozřejmě dělá zase jiný dojem než dřív, ale stále jsem toho názoru, že Neviditelný je skvělá, dechberoucí kniha.

pavlinka0250
14. března

Zajímavý a originální příběh a na svou dobu určitě nevídaný. Knihu mám z rodinné knihovny a přečetla jsem ji teprve nedávno. Nevedla mě na ni malá Liesel, která ji četla ve Zlodějce knih.
****

1

Doporučujeme

Dveře do léta
Dveře do léta
Válka světů
Válka světů
Ledová bariéra
Ledová bariéra
2061: Třetí vesmírná odysea
2061: Třetí vesmírná odysea