Toňula Toňula komentáře u knih

Temný anděl Temný anděl Mari Jungstedt

Bezprostředně po přečtení Vražedného léta jsem sáhla po poslední knize mé oblíbené autorky. Opět zajímavý příběh v jehož centru je vyšetřování vraždy s kořeny v minulosti, vše prolínané dalšími osudy nám již známých postav. Trochu tušené vyústění, přesto jsme nebyla zklamaná a těším se na další knihu.

21.11.2015 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Milá knížka,jejíž příběh se odehrává v prostředí jiné kultury, která významně ovlivňuje životy hlavních hrdinů. Jak zmiňuje komentář na přebalu - styl vyprávění hodně připomíná Maeve Binchy a její příběhy plné lidskosti. Závěr byl možná trochu moc idealistický, ale v dnešní rozporuplné době je takové pohlazení na duši docela žádoucí.

16.11.2015 4 z 5

Dar života Dar života Henry Denker

Kniha plná lidskosti o nelehkém rozhodování lékaře dělajícího transplantace srdce. Čtivý příběh několika lidí bojujících o to nejdůležitější, o lidský život, o možnost napravit minulé chyby, také příběh o naději i smíření.

18.09.2015 4 z 5

Šance Šance Henry Denker

Další z lidských příběhů Henryho Denkera řešící téma zneužívaného dítětě a snahu lékařky pomoci jemu i jeho matce. Jen jsem možná možná čekala,že autor věnuje více prostoru osobnímu životu hrdinky - lékařky Corinne, která sama zažila osobní tragédii..

20.08.2015 3 z 5

Umírající dandy Umírající dandy Mari Jungstedt

O malinko slabší než ostatní autorčiny knihy, ale přesto zajímavý příběh. Opět kombinuje pátrání po pachateli vraždy s osudy hrdinů-členů gotlandského policejního sboru a též novináře Johana, jehož životní příběh se neustále vyvíjí a prolíná do právě probíhajícího vyšetřování.

20.06.2015 3 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Tilly Bagshawe

Čtivý příběh se zajímavou zápletkou, jen trochu předvídatelné vyústění s trochu nepřirozeným záverem.

25.02.2015 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Dle kladných recenzí ostatních uživatelů jsem ze zvědavosti sáhla po této prvotině švédské autorky. Zklamaná jsem nebyla, děj překvapivý, totožnost pachatele též, osobní příběhy aktérů, které se prolínaly dějem oživovaly vyprávění..co dodat, doporučuji a těším se na další.

29.10.2014 4 z 5

Penzion Růžový přístav Penzion Růžový přístav Debbie Macomber

Hezké čtení na léto, ráda si přečtu i další z děl autorky.

11.08.2014 4 z 5

Pod ochranou noci Pod ochranou noci Linda S. Howington

Zajímavý příběh od mé oblíbené autorky, jen souhlasím s ostatními, že by neuškodilo méně popisu plánování akce na obklíčení místních obyvatel a více pozornosti budování vztahu mezi hlavními hrdiny.Ale jinak čtivé, propracovaná charakteristika prostředí i postav.

16.06.2014 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Další z pozoruhodných Sparksových příběhů, nezapůsobil na mě tak silně jako např. Milý Johne, ale určitě je tu mnoho témat k zamyšlení, především nad hodnotou lidského života, který může být krátký, ale o to intenzivněji prožitý

20.05.2014 4 z 5

Nic netrvá věčně Nic netrvá věčně Sidney Sheldon

Stejně jako ostatní ze Sheldonových knih nezklamala, ale děj mi oproti jiných připadal poněkud jednoduchý a postavy méně prokreslené,ale příběh byl čtivý,prostředí zajímavé.

16.04.2014 4 z 5

Pekelný advent Pekelný advent Jan Sviták

Po přečtení Čertova kopyta jsem si od autora objednala i jeho pokračování, které jsme s dcerou opět shltly jedním dechem. Příběh je stejně napínavý a propracovaný jako v předchozí knize, snad je jen o kapku temnější.

12.04.2014 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Byla jsem opravdu zvědavá na knihu autora,se kterým jsem kdysi navštěvovala stejné přednášky a musím přiznat,že zklamaná jsem nebyla. Když pominu pár chyb v textu, příběh byl čtivý, kromě detektivní linie tu byly zapracovány i životní příběhy hlavních postav, celkem dobře vyjádřeny jejich osobní pocity a v neposlední řadě také prostředí, kde se děj odehrával a které dobře znám. Určitě si přečtu i jeho další.

11.04.2014

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Také jsem četla tuto knihu jako první od zmiňované autorky, souhlasím s ostatními, je nejslabší,ale naštěstí mě to neodradilo, zkusila jsem Vlastní spravedlnost a byla příjemně překvapena. Další jsem začala číst chronologicky a vždy jsem byla nadšena.

11.04.2014 2 z 5