toecutter toecutter komentáře u knih

Vlkodlaky kryje stín Vlkodlaky kryje stín Roman Cílek

velice zajímavá kniha o podzemním nacistickém hnutí Werwolf,doporučuji všem,kteří se o dané věci zajímají

31.01.2015 4 z 5

Dagon a jiné horrory Dagon a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

sešitové vydání lowecraftových povídek-některé horší,ovšem některé velice dobré-za všechny bych z tohoto konkrétního sešitu vyzdvihl asi povídku V hrobě,z které mi ůplně běhal mráz po zádech!!!

31.01.2015

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

celá tato kniha je opravdový klenot literatury-já ji našel v popelnici(pracuji jako popelář a kolikrát se nestačím divit,co za díla lidé vyhazují,až je mi to líto,ale na druhou stranu alespoň jsem já sám získal zadarmo plno dobrých knih(a i jiných věcí)o kterých bych jinak ani nevěděl)-H.G.W. je opravdový klasik,není od něj snad dílo-z těch,co jsem měl možnost přečíst-které by se mi nelíbilo a tato kniha patří vůbec k tomu vrcholu-jak válka světů,tak i ostatní povídky jsou prostě super a nenašel jsem mezi nimi ani jednu,která by byla vyloženě špatná,naopak-tuto knihu opravdu doporučuju!!!

31.01.2015 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

naprosto odlišná verneovka proti všem ostatním-prvky sci-fi a vynálezů jsou i tady,ale kniha je protkaná hutnou,až skoro strašidelnou a velice ponurou atmosférou-příběh sám se odehrává v temné Transylvanii a tak zde není nouze o jakoby nadpřirozeno,které se ovšem vysvětlí díky vynálezům a pokrokům techniky-velice dobrá a na J.V. zvláštní kniha

31.01.2015 5 z 5

Rytíři Bušidó Rytíři Bušidó Edward Frederick Langley Russell

naprosto neuvěřitelná kniha o japonských zvěrstvech za druhé světové války v celé východní asii ze všech jimi okupovaných zemí-nechce se ani věřit,že se toto opravdu dělo,ale po masakru v Nankingu už se u asiatů ničemu nedivím-velice drsná kniha,kterou bude nejspíš problém vůbec sehnat

30.01.2015 5 z 5

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Nando Parrado

známý příběh o pádu Fairchildu s Uruguayským rugbyovým týmem do And v podání přímého a nejznámějšího aktéra-naprosto výborná věc,opravdu doporučuju všem,kniha se čte jedním dechem,toto vydání doplněno o bohatou fotografickou přílohu

Hitlerovi zahraniční katani Hitlerovi zahraniční katani Christopher Hale

velice zajímavá kniha o zahraničních divizích SS a jejich pohůncích-těm,kdo se o tyto věci zajímají mohu jen doporučit-ovšem co z toho je skutečná pravda se už asi nikdy nikdo nedozví...:-(

30.01.2015 5 z 5

Lovec Lovec Andrew Macdonald (p)

kniha,která se těžko hodnotí,je totiž zvláštně napsaná a moc mě nebavila.Příběh člověka,který si puškou vyřizuje svoje ůčty a je zneužit policií-Turnerovy deníky se mi líbili o hodně víc..Update:kniha na druhé čtení se mi začala líbit snad ještě o hodně víc než TD-obsahuje opravdu mraky zajímavých myšlenek-hlavně o židácích a je napsaná opravdu zvláštním stylem,který mě na poprvé neoslovil,ale na podruhé ůplně nadchl-vřele doporučuji všem,kdo se chtějí dozvědět něco o židovském spiknutí proti lidstvu

25.12.2014 5 z 5

Turnerovy deníky Turnerovy deníky Andrew Macdonald (p)

nesmírně zajímavá kniha-ukazuje,kam až může zajít protěžování multikulti-kniha se tváří jako sci-fi a v době,kdy byla napsána se i jako sci-fi mohla jevit,ovšem dnes je rok 2014 a situace se-alespoň v západní evropě radikálně změnila k horšímu.Všichni říkají,že je to nenávistná kniha,bible rasistické pravice,apod-a co říkají na to,že již dnes jsou v prakticky všech větších evropských městech části,kde si přistěhovalci vyhlašují svoje práva šaría,kam se evropan bojí(nebo dokonce nesmí)vkročit,aniž by těmito přistěhovalci nebyl napaden nebo zabit???Co říkají na to,že německá vláda vybízí lidi,aby si ekonomické uprchlíky z afriky a arabských zemí(protože za prací oni do evropy skutečně nejdou-jdou za lepším životem,což pro ně znamená,že oni se budou válet nebo dělat bordel,tak jak byli zvyklí doma a my jim to ještě budem platit a budeme je živit) dokonce ubytovávali v rámci solidarity u sebe doma,protože městské a státní kapacity už pro ně dávno nestačí a města díky vyplácení dávek těmto uprchlíkům zabředávají do dluhů a krachují???Co říkají na to,že ve Stockholmu nebo Oslu jsou čtvrtě(prakticky všechny mimo historická centra navštěvovaná turisty),kam se bojí jezdit i hasiči,policie nebo záchranáři a jsou neustále ohrožováni na životě??Nebo co říkají na to,co se ve Francii stalo letos o vánocích,kdy na vánočních trzích vjede autem černej přistěhovalec do lidí a x jich zraní a jednoho zabije za zvolávání allah agbar a toto byl už asi třetí incident jen v této zemi?Co říkají na to,když před pár lety kvůli smrti(díky jeho blbosti)mladého emigranta,kterej se po spáchání trestného činu před policií chtěl schovat v trafostanici a zabil ho elektrický proud a následně za tento "zločin bílích" skončila Paříž a následně i jiná francouzká města na několik týdnů v plamenech a škody napáchané tímto "kulturním obohacením" šli do desítek miliard(!!!) eur???Toto ovšem,na rozdíl od knihy,která je sama o sobě velice nenávistná a anti multikulturní je bohužel jen obyčejné konstatování skutečnosti..Pro mě je kniha nadčasové dílo a Andrew Macdonald je bohužel vizionář..P.S. najděte si na netu,jak barevní emigranti kulturně obohatili ve Švédsku Daniela Wretströma a jak za to byli potrestáni-je to síla!!!

25.12.2014 5 z 5

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

naprosto super jako celá jeho tvorba-směs horroru a jeho osobytého humoru-většina povídek se super koncem

13.12.2014 5 z 5

Carmilla (převyprávění) Carmilla (převyprávění) Josef Pepson Snětivý (p)

s notoricky známou povídkou Carmilla jsem se setkal už v hooodně horrorových výběrech a dá se říct,že ji znám prakticky už na zpaměť-jeden z nejlepších gothic horrorů,co jsem kdy četl(poprvé v knize Rej upírů už jako malej kluk).Vše je opravdu velice jemně naservírováno a podáno,aby děj čím dál víc gradoval,až do finále-v poslední kapitole,tuším retrospektiva se vše objasní..Z mého pohledu minimálně tak dobré jako Dracula,jen kratší

Dracula Dracula Bram Stoker

samozřejmě klasika,která mi ovšem tak hrůzostrašná nepřipadá-kapitoly na draculově zámku nebo na hřbitově jsou super,ale mezi tím zbytečně moc zdlohavého místa-i tak ale výborná věc

Klenot sedmi hvězd Klenot sedmi hvězd Bram Stoker

na Draculu toto dílo nemá,ale i tak se mi kniha líbila-ovšem konec jsem tak nějak nepochopil

13.12.2014 4 z 5

Vnitřní světlo Vnitřní světlo Arthur Machen

kniha z které mě opravdu skoro mrazilo v zádech,ačkoliv to není vyloženě horror,spíš takový strašidelně mysteriózní,nevím,jak to popsat-každopádně doporučuji všem fanouškům Lowecrafta,Poea nebo Stokera,kniha je určitě nezklame

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Žánr comics mám velice rád,ovšem toto dílo se vymyká všemu,co jsem v comixu četl-já napřed viděl pár epizod seriálu,který se mi velice líbil,tak jsem si tento comics stáhl z netu-zaujal mě snad ještě víc,než seriál,také jsem snad tři dny v tahu nedělal nic jinýho,než jen četl,přeblikl stránku a zase četl-bravurní dílo-mezilidské vztahy na pozadí zombie apocalypsy jsou tu opravdu bravurně podané,psychologie postav je dokonalá-je vidět,jak se hrdinové vyvíjejí,jak začínají být otrlejší vůči hrůzám,které deno denně zažívají a že největším nepřítelem přeživších nejsou ani tak oživlý mrtví,jako jiné skupiny žijících-líbilo se mi to tak,že jsem si nakonec všechny u nás dosud vyšlé díly koupil i v knižní podobě-všem fanouškům zombie můžu jen doporučit...P.S.-dílo hodnotím jako celek,rozepisovat každý díl zvlášť nemá vůbec cenu

13.12.2014 5 z 5

Tajemství Muzea voskových figur Tajemství Muzea voskových figur Alexej Korobicyn

dobrá detektivka

16.11.2014 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

kniha je pořádně ůchylná,o tom žádná,ale já v ní spatřuji spíše kritiku společnosti,kdy představitélé moci-bankéř,šlechtic,soudce a biskup,kteří by měli jít sami příkladem se chovají jako ta největší hovada,já myslím,že ve společnosti de Sadeho doby se jako šlechtic ani nemusel moc namáhat,aby plno takových věcí kolem sebe viděl na vlastní oči,na jeho dílech je také vidět,jak mu pokritecká církev hodně ležela v žaludku a ani se mu nedivím-zvěrstva svaté inkvizice pokud vím nebyla nikdy potrestána a jejichž zločiny se děli i na našem ůzemí-kam se ovšem hrabali třeba na inkvizici španělskou nebo německou,to byli opravdový sadisti kvůli majetku,kterým vlastně disponují dodnes,snad ještě horší,než čtyři zvrhlíci v této knize-ovšem na rozdíl od de Sada,který strávil mnoho let v Bastile a psychiatrických léčebnách pouze za to,že myšlenky dával na papír,tito řezníci,kteří měli ne jen ruce,ale snad celý těla od krve dožili v klidu,pohodlí a ještě z plno z nich udělal vatikán svaté-holt,ti co mají peníze a moc budou vždy nad těmi,co jí nemají,o čem podle mě je vlastně smysl celého jeho díla-i když dost drasticky podaný..

02.11.2014 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

první-a taky nejlepší díl z celé série-kvalita těch ostatních jde s každým dílem bohužel rapidně dolů.U tohoto dílu jsem se dobře nasmál,skvěle bylo vysvětleno,jak se Lister a spol. na loď vlastně dostali,poté se zamiloval do Kochanské,aby asi za týden dostal kopačky,atd.Rovněž televizní seriál se mi líbil(navíc se v jednom díle objevila-i když na chvíli-má oblíbená banda-Carcass

02.11.2014 5 z 5

Strach nad Albrechtovem Strach nad Albrechtovem Harry Crasst

toto je naprosto geniální počin-směs zvrácenosti a humoru-opravdu brutálního,ale o to zábavnějšího-moje snad nejmilejší kniha,která překvapila i pár mých přátel ne-čtenářů-toto je prostě skvost!!!!!Přečteno asi desetkrát,ale je to kniha,ke které se po čase vždy rát vrátím..A na netu jsem se dozvěděl(jestli je to prava nevím),že knihu nenapsal Harry Crasst,jehož životopis je ůdajně komplet vymyšlen,ale Miroslav Kromiš-ať je to jak chce,autorovi patří věčná sláva za toto dílo,u kterého se vždy královsky pobavím!!!Doporučuju všem!!

01.11.2014 5 z 5

Rej upírů Rej upírů Tomáš Korbař

tato kniha mě fascinovala už jako malé dítě svým obalem-zvláštními a pro tuto knihu opravdu velice povedenými ilustracemi Aloise Mikulky-vzpomínám si,když rodiče šli někam pryč a nechali mě doma do pozdní noci samotného,sáhl jsem právě po této knize a už jen na obalu lidé nesoucí rakev mě děsili,když jsem knihu otevřel,fascinovali mě ilustrace,velice zvláště pojaté,originální,které mě děsili,ale zároveň i přitahovali-nejvíce ty krásně a zvláštně namalované ženy s upířími zuby-co se týče recenze samotných povídek,v podstatě do podrobna to už vystihl erasehead,jen bych doplnil,že povídka Drakulův host není sice dovětek,ale prolog ke Stokerově Drakulovi,který se autor nakonec rozhodl vynechat a až po jeho smrti objeven jeho manželkou a následně samostatně vydán-pro mě určitě nejlepší povídky jsou v podstatě všechny až na Vampýra Jana Nerudy a Turgeněvovi Přízraky-nejsou špatné,ale do celkového konceptu knihy se prostě nehodí-nejlepší jsou (až notoricky známá,ale o to lepší)Carmilla,Ďáblův dům,Upír,Cypryanovo vyprávění-no zkrátka kniha je prostě výborná-ale jak psal už Erasehead-nic pro fans Twilight ságy apod-toto je prostě klasický gotický horror

01.11.2014 5 z 5