ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Hodně silná a smutná kniha. Udivuje mě, že může být někdo, koho vůbec nebavila. V povinné četbě by měla být na prvním místě.

19.04.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mrzí mě, že jsem se ke knihám dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Kniha, která si získala takové množství srdcí, si našla cestu i k tomu mému. Nejraději bych to četla stále dokola a už nesáhla po jiné knize.

19.04.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Překrásný příběh, který dokazuje sílu odhodlání a čistého srdce. Navíc můj oblíbený Pavel Čech knihu obohatil přímo dokonalými ilustracemi. Je to taková malá půvabná knížečka, která člověku vezme jen pár minut, ale dá mu toho mnohem víc.

19.04.2017 5 z 5

Požehnání nebo prokletí Požehnání nebo prokletí Derek Prince

Úžasná, poučná a nepochybně velmi důležitá kniha. Je škoda, že podobných knih nevzniká více, a že se o tomto tématu hovoří tak málo.

15.04.2017 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Líbí se mi ty krásné verše, kterými se postavy navzájem doplňují. Příjemné oddechové čtení na jedno odpoledne, je fajn mít vždy něco takového po ruce. Hra je krásně zpracovaná, dokázala jsem si ji velmi živě představit na prknech.

14.04.2017 5 z 5

Myšlenky Myšlenky Blaise Pascal

Kniha obsahuje spoustu hlubokých a zajímavých myšlenek, nad kterými jsem se dlouho zamýšlela a postupně v nich nacházela skutečnou hloubku. Obsahuje spoustu myšlenek, u kterých zamyšlení nebylo třeba, jelikož na pohled vypadaly banálně a jasně, ačkoli v Pascalově době mohly být převratné. A pak nakonec myšlenky, se kterými jsem se neshodovala a nesouhlasila s nimi, přesto byly něčím výjimečné. Zajímavé a hodnotné čtení.

13.04.2017 5 z 5

Láska konající Láska konající Bob Goff

Lidé jako Bob Goff jsou snad předurčeni k tomu, aby psali podobné knihy a inspirovali tak ostatní, převážně mladé lidi. Milý sarkastický humor, krásné myšlenky a hromada inspirace. Báječná kniha.

06.04.2017 5 z 5

Žila som v tme Žila som v tme Zuzana Kozičová-Kuglerová

Tak nějak mi unikal důvod, proč autorka knihu napsala. Chtěla se pouze podělit o svůj příběh? Fajn, ale takových je přeci spousta. Mluvila o sobě jako o věřícím člověku, ale nikdy nezmínila Boha, svůj vztah s ním a to, jak ji změnil život. Mluvila pouze o církvi a o tom, jak se tam cítila dobře. Její vztah s mužem mi byl také podezřelý. Naprostá absence jakýchkoli citů, o jiných mužích psala s láskou, psala o tom, jak byla zamilovaná, ale o svém muži mluvila pouze věcně a stručně.
A nakonec, sice nám dopodrobna vyprávěla o svých starostech a problémech, které prožívala, mě ale také zajímalo, jak je řešila, jak se s nimi vypořádala atd. To jsem se ale bohužel nedozvěděla.

06.04.2017 3 z 5

Antonín Chittussi Antonín Chittussi Jan M. Tomeš

Stručná, zajímavá kniha. Pro základní přehled či první vniknutí do tématu se opravdu skvěle hodí.

06.04.2017 3 z 5

České pohádky (11 pohádek) České pohádky (11 pohádek) Alena Peisertová

Rozhodně nepatřím mezi lidi, kteří se mermomocí drží českých tradic a se zápalem bojkotují vše, co nepochází od nás. Přesto ale musím uznat - není nic nad české pohádky.

25.02.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Naprosto úchvatné dílo, které jsem měla přečteno během dvou jízd vlakem. Z počátku mě to moc nevzalo, ale nakonec děj graduje, a i když není napínavý a podle mě v něm nejde ani o samotnou akci, řeší zajímavé myšlenky potratu, práva na život i víry v Boha. Místy mě až děsivě mrazilo a z některých scén se mi až zvedal žaludek.
Nevím, jestli mě láká v sérii pokračovat, ale prvním dílem jsem rozhodně nadšena.

24.02.2017 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Krásně a mile napsané dílko, které se mi sice líbilo, nicméně mne neohromilo. Ale pěkná klasika vhodná do povinné četby nebo na zkrácení dlouhého dne.

18.02.2017 4 z 5

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Jak myslet bez přemýšlení. Úžasná kniha. Skvělá a hlavně nesmírně čtivá a zajímavá knížka, která mě na každé stránce fascinovala. Zcela rozhodně to stojí za přečtení. Někdy jsem si nebyla úplně jista, jestli to, co autor v knize popisuje, může v praxi skutečně bezpečně fungovat. Kniha se čte opravdu snadno a dobře a je pochopitelná i pro laika, jako jsem já. Napsána vážně čtivým jazykem. Kniha mě skutečně obohatila.

18.02.2017 5 z 5

Ruské národní pohádky Ruské národní pohádky neznámý - neuveden

Jak jsem toto mohla mít jako malá ráda? Morbidní pohádky, kde ptáčkům trhají nožičky a zobáčky, carevny jsou tříoké obludy, a když je caru souzeno vzít si carevnu, kterou nechce, tak ji zastřelí. Teď jsem se u toho docela bavila, ale nechápu, že z toho nemám z dětství trauma jako moje maminka.

03.02.2017

Rembrandt Rembrandt Hendrik Van Loon

Bohužel nedočteno. Kniha byla zcela jistě zajímavá, psána čtivě, ovšem měla jsem velký problém se do ní pořádně začíst. Četla jsem pouze po malých dávkách a po několika týdnech mě to přestalo bavit. Určitě se k ní ale vrátím, až na ni budu mít lepší náladu. Protože věřím, že stojí za to.

18.01.2017

Lakomec Lakomec Molière (p)

Těžko hodnotit takovou knihu z pohledu dnešního čtenáře. Příběh to byl vskutku milý a vtipný, bohužel mi nic nepředal ani mě neobohatil.

05.01.2017 4 z 5

Tak toto se nepovedlo. Příběh mě nezaujal, taková hodně slabá fanfikce. Jsem velká fanynka Harryho Pottera, zároveň jsem ale fanynka kvalitní literatury. A tento počin kvalitním čtením opravdu nebyl. Číst se to dalo, ale autoři měli evidentně mezery ve svých znalostech HP světa. To by se ale dalo překousnout, dobrá literatura to sice není, ale katastrofou bych to rozhodně nenazývala.
Katastrofou byl totiž scénář. Pokud se někdo z vás chystá napsat kvalitní scénář, pak byste si měli přečíst Prokleté dítě, abyste věděli, jak to rozhodně nemá vypadat! Zkušenosti se psaním jako takovým i se psaním scénářů mám četné, takže můžu říct, že to byl ten nejhůře napsaný text, s jakým jsem kdy měla tu čest. Musel to psát buď naprostý amatér, který s tím nemá zkušenosti nebo naopak někdo, kdo věděl, že psát absolutně neumí, tak se chopí slavného titulu, protože ví, že toho se lidé chytnou a on tak sklidí úspěch.

A to už nezmiňuji fakt, že napsat divadelní hru a nazvat to "osmým pokračováním" sedmidílného románu opravdu nebyl dobrý nápad. Takže se nejspíš zdržím hodnocení, jelikož z nostalgie a velké náklonnosti k paní Rowlingové a jejím příběhům o Harry Pottrovi nechci toto "dílo" hodnotit negativně. Věřím, že se to může někomu líbit a také nechci, aby mé hodnocení vyznělo až příliš zle. Čtení jsem si chvílemi opravdu užívala, bohužel pan autor to zkrátka neumí. Alespoň v tomto případě.

29.12.2016 2 z 5

A mně se to líbilo hodně. Užívala jsem si každou báseň tohoto geniálního tvůrce - mého milého Tima Burtona. Každý příběh mě určitým způsobem chytil za srdce.

29.12.2016 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tak nádherná kniha, miluji verše i ilustrace tohoto mistra lidské fantasie. Čtu si to stále dokola a dokola obdivuji genialitu milého příběhu.

27.12.2016 5 z 5

Zakázaná zóna 12: Karty Zakázaná zóna 12: Karty Bill Myers

Po pěti letech jsem se dostala k poslednímu dílu Zakázané zóny. Nezklamal mě, přesto mi přišel takový...slabší? Bez výraznější akce nebo děje, přečteno během pár hodin. I tak jsem si čtení ale hrozně užila a jsem ráda, že má knihovnička nemusí být ochuzena o tento výtečný kousek.

27.12.2016 4 z 5