TheSarcasm TheSarcasm komentáře u knih

Russka Russka Edward Rutherfurd (p)

No zas až tak moc mě to neuchvátilo, možná to chtělo jinou náladu, protože kniha je to docela zajímavá. Mrzí mě, že 20. století, především období komunismu a II. světové válce nebyl věnován téměř žádný prostor. Dost jsem se ztrácel v jednotlivých postavách a chvilku mi vždy trvalo se zorientovat. Některé příběhy byly docela poutavé, jiné mě moc nezaujaly. Očekával jsem že mě kniha více pohltí, určitě bylo ale zábavnější se o Rusku něco dozvědět tímto stylem než suchou literaturou faktu (nic proti literatuře faktu :-)

06.06.2016 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Russell Blake

Takový standardní akčňák do autobusu když jedete na dovolenou. Žádné neotřelé nápady v tom hledat nelze. Padouši i akční scény jsou dostatečně naivní, takže se pálí všemi kalibry o sto šest. Nicméně souhlasím s komentáři níže, že je docela zajímavé mít hlavní hrdinku agentkou Mossadu, což není zase tak obvyklé. Navíc je nadpozemsky krásná a nelidsky schopná, taková cat woman. S Lisbeth Salanderovou zatím skutečně nemá nic společného (s výjimkou některých nadpřirozených schopností) nicméně o mládí a dospívání Jet toho zatím moc nevíme a z několika náznaků lze i dovodit, že nějaká větší podobnost s Lisbeth nemusí být úplně vyloučena. Každopádně jsem se při čtení nenudil a jako oddycháč to mohu doporučit. Další díl asi taky dám.

02.04.2016 4 z 5

Příliš dlouhé zásnuby Příliš dlouhé zásnuby Sébastien Japrisot (p)

Tak námět docela zajímavý, ale co o tom na bezmála 300 stranách psát? Dost rozvleklé a dost nepřehledné. Ke konci jsme se v tom už poněkud ztrácel, přičemž závěr byl už zase docela jasný. Film jsem neviděl, ale dovedu si představit, že by mohl být i lepší než kniha.

01.03.2016 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

To mělo být jako co? Bohužel jsem ještě nedospěl k tomuto druhu literatury nebo nejsem dostatečně šílený. Přišlo mi to celé jako výplod chorého (nebo sjetého) mozku. Navíc na mě příběh působil jako vykrádačka Amerického psycha. Mám úplně stejný pocit jako níže výstižně popsal mpb1913.

11.02.2016 1 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Slušný psychologický thriller. Závěr je sice překvapivý, ale pro děj není úplně podstatný. Ze začátku jsem byl trochu zmaten časovými rovinami "před tím" a "po tom", ale brzy se na do dá zvyknout a neruší to. Finální pointa mi přišla trochu překombinovaná, ale u čtení jsem se rozhodně nenudil. Kdo má rád knihy typu "Dívka ve vlaku", "Případ Amelia", "Zmizelá" a pod. bude nejspíš spokojen.

04.02.2016 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Bylo to docela zajímavé, jiné než jsem dosud četl, občas to bylo i zábavné. Nicméně nepochopil jsem co tím chtěl vlastně básník říci.

23.01.2016 3 z 5

Údolí plavých koní 2 Údolí plavých koní 2 Jean Marie Auel

Já tyhle romance prostě miluju. Tolik ohleduplnosti, zdvořilosti, porozumění, tolerance - wow - za to by se nemusel stydět ani pravý anglický gentleman. A na druhé straně cudnost a ctnost - úžasné, co by za to daly mladé šlechtičny viktoriánské éry. A potom ta erotika, ty techniky, to by snad nezmák ani guru Jára. S realitou té doby to má asi tolik společného jako Tarzan, ale ten se taky čte hezky.

03.12.2023 5 z 5

Hvězdotřesení Hvězdotřesení Robert L. Forward

Bezva. Akčnější než první díl, ale neméně imaginativní. Paráda.

17.11.2023 5 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Za mne slabší z Jamesových knih. Děj je dost předvídatelný a takový jednoduchý. Žádný nápad nebo zvrat který by se nečekal.

28.09.2020 3 z 5

Trofej Trofej Steffen Jacobsen

Docela napínavé, svižné. Čte se dobře. Občas ale už poněkud přitažené za vlasy, především ten závěr.

04.11.2019 4 z 5

Kejvalka Kejvalka Vlastimil Čech

Nedočteno. Ztráta času. Slátanina. Nejvíc mě ale na tom vadil ten divný, rádoby vtipný styl vyprávění.

28.04.2019 odpad!

Použil Bůh evoluce? Použil Bůh evoluce? Werner Gitt

Tak to teda nedám.

17.12.2018 odpad!

Armada Armada Ernest Cline

To co perfektně fungovalo v RPO v Armadě nefunguje vůbec. RPO byl především stále jakž takž uvěřitelný, ale toto byla vyloženě fantasmagorie pro malé děti. Ernest Cline určitě umí psát a občas to i docela odsejpalo, ale celé to pohřbil praštěný příběh, přičemž ty herní rádoby dramatické sekvence byly spíš nuda než nějaký odvaz. Jednu hvězdičku přidávám z nostalgie k RPO a doufám, že příště Ernest Cline zpracuje námět, který bude stát za to.

25.01.2017 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Docela dobrá kniha. Spíš než nějaká hororová duchařina se z ní nakonec vyvine docela napínavá detektivka. Velmi zajímavé jsou reálie týkající se epidemie španělské chřipky a atmosféry v USA na konci první světové války. Netušil jsem, že to byla i tam taková apokalypsa. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, moc jsem nechápal co vlastně u své tety měla v úmyslu dělat a z čeho žít. O její minulosti jsme se dozvěděli jen z několika náznaků. Nicméně pro příběh to nebylo podstatné.

10.01.2017 4 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Peter James

Spíš delší povídka než román. Nijak originální není, ale čte se příjemně. Od začátku bylo jasné jak to dopadne, ale určité napětí příběh přesto nepostrádá. Souhlasím s komentáři níže - taková jednohohubka před pořádným jídlem.

22.09.2016 4 z 5

Hranice v písku Hranice v písku Gerald Seymour

Mně to teda moc nebavilo. Přišlo mi to takové ospalé a pomalé, navíc jsem se trochu ztrácel v postavách. Ano, je zde určitá podobnost s Forsythem, ten je ale akčnější a přímočařejší. Chyběl mi větší spád, napětí a gradace. Když už srovnávám s Forsythem tak jsem neměl pocit, že bych dostal nějak kvalitnější knihu, spíš naopak.

23.05.2016 3 z 5

Neznámý soupeř Neznámý soupeř James Patterson

Řekl bych taková klasika. Kromě malého dítěte a záchrany pejska v poslední chvíli před zničením světa (i když kocour se tu vyskytuje) zde najdeme snad všechna klišé, takže ženy jsou zásadně krasavice, bídáci odporní a hrdinové čestní jak Mirkové Dušíni. Čte se to ale dobře, děj plyne poměrně svižně a žádné rádoby hluboké myšlenky se zde naštěstí neřeší. Od Jamese Pattersona jsem přečetl mraky knih a nemohu se ubránit dojmu, že v poslední době už píše jen takový "fast food" oproti solidnímu meny z doby Sběratele polibků, Pavouka a spol. Jako čtení na dovolenou OK, ale v mých top thrillerech Neznámý soupeř nebude.

19.04.2016 3 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Mně to bavilo. Četl jsem ještě Proroctví, ale toto mi přišlo lepší. Hlavní hrdinka se sice občas chovala jako pako, ale to k tomuto druhu literatury tak trochu patří. Jestli seženu ebooky přečtu si od tohoto autora ještě další knihy.

23.01.2016 5 z 5