Hranice v písku

Hranice v písku https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75912/hranice-v-pisku-75912.jpg 4 14 3

Hranice v písku je název dalšího románu z pera jednoho z nejpřesvědčivěji píšících britských autorů napínavých příběhů moderní doby. Děj románu Gerald Seymour tentokrát umístil do vesnice na pobřeží Suffolku, kam Irán vysílá svého nejschopnějšího člověka, aby vykonal rozsudek smrti nad Frankem Perrym, jemuž se před lety podařilo proniknout do střežených prostor iránské továrny na výrobu chemických a biologických zbraní.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

A Line in the Sand , 1999

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

skvělá kniha, "četla se sama" ;-)

TheSarcasm
23.05.2016 3 z 5

Mně to teda moc nebavilo. Přišlo mi to takové ospalé a pomalé, navíc jsem se trochu ztrácel v postavách. Ano, je zde určitá podobnost s Forsythem, ten je ale akčnější a přímočařejší. Chyběl mi větší spád, napětí a gradace. Když už srovnávám s Forsythem tak jsem neměl pocit, že bych dostal nějak kvalitnější knihu, spíš naopak.

marvan00
08.07.2015 5 z 5

Seymour bývá často srovnáván s Forsythem, což sedí tematicky, nikoli kvalitativně. Forsythovi hrdinové bývají prvoplánově načrtnutí skautíci, čímž se Forsyth navzdory své snaze a ambicím řadí jednoznačně do ranku oddechové literatury. Seymour možná nemá takový čich na atraktivní témata, ale Forsytha hravě překonává propracovaností svých postav a komplexnějším pohledem na svět. Přestože se proslavil především dvěma romány z prostředí italské a ruské mafie (Zóna smrti, Nedotknutelný), Hranice v písku jsou, dle mého, jeho nejpovedenější román. Souboj anglického agenta s islámským teroristou vyúsťuje do sžíravého pocitu životní hořkosti a deziluze, který z knihy dělá něco víc než jen napínavou oddechovou četbu.

Gerald Seymour
anglická, 1941
2001  73%Čas čekání
2000  75%Nulová šance
1999  80%Zóna smrti
2000  76%Hranice v písku
2002  92%Nedotknutelný

Kniha Hranice v písku je v