Nulová šance

Nulová šance https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75916/nulova-sance-75916.jpg 4 15 2

Nový akční román autora bestsellerů jako Zóna smrti, Čas čekání a Hranice v písku. Odehrává se uprostřed války zuřící mezi kurdskými gerilami a vojenskou mocí Saddáma Husajna. Do vzdálených pustin severního Iráku se kvůli starému rodinnému přátelství dostává Gus Peake, odstřelovač lidí na velkou vzdálenost. Není však jediným profesionálem v této oblasti - také Bagdád vysílá svého Karima Azize. A duel, z něhož může vyjít živý jen jeden, se pro oba muže stává posedlostí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Holding the Zero , 1997

trudoš
07.04.2015 2 z 5

Jako jednoduché akční béčko napsané moc vážně, jako akční áčko zase nezáživně. Gerald Seymour navíc občas trochu nešťastně prezentuje některé historky jako fakta, a tak děj ztrácí drobně na hodnověrnosti. Vadila mi i zbytečná komplikovanost vyprávění, především zpočátku, kdy jsem měl problém se v ději vůbec orientovat. Zápletka samotná však docela šlape. Je sice trochu předvídatelná, ale autor si hraje s klišovitými scénami, ze kterých dokáže neklišovitě vybruslit. Příjemný je pak závěr, konkrétně posledních pár odstavců. Stejně tak mě bavili občasné vsuvky vyšetřovatelů, kteří vytváří profil hlavního hrdiny a neustále jim vychází, jak nemá na Blízkém východě absolutně žádnou šanci přežít. A on průběžně dokazuje, jak moc se mýlí.

sheridan
28.02.2015 4 z 5

Podobný styl jakým píše F. Forsyth. Kdo má rád jeho knihy, tak i tuto knížku přečte jedním dechem. Je zde jen méně postav a děj je od začátku přímější.

Gerald Seymour
anglická, 1941