TheGoldenHill TheGoldenHill komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Jo Nesbo je vynikající spisovatel a jeho knihy doslova hltám. Přízrak mě však moc nebavil. Knížka je sice skvěle napsána, ale téma drogové závislosti a drog nemám moc v oblibě a Olega mi bylo líto.

17.11.2017 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Zajímavá zápletka, napínavé čtení a Harry Hole je prostě nejlepší. Jo Nesbo mě zase překvapil, nikdy bych totiž nevěřila, že budu fandit i nájemnému vrahovi. Doporučuji!

17.11.2017 5 z 5

Jak mi Francie zachránila manželství Jak mi Francie zachránila manželství Amy Finley

Velké zklamání. Zpětně je mi líto toho času, co jsem strávila čtením této knížky.

17.11.2017 1 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Tak tuto knihu jsem si koupila a přečetla v roce 2008 a jelikož jsem právě dočetla od Toma Egelanda knihu Třináctý učedník, chtěla jsem si oprášit vzpomínky na první setkání s hlavním hrdinou Bjornem Belto. Pamatuji si, že už tehdy se mi moc kniha líbila a styl psaní autora mě zaujal. A i když si matně vzpomínám na obsah i zápletku, tak jsem ji znovu propadla. Jsem ráda, že ji mám v knihovničce a mohla jsem se k ní znovu vrátit.

27.10.2017 5 z 5

Třináctý učedník Třináctý učedník Tom Egeland

Mám ráda knihy tohoto typu a autor Tom Egeland patří mezi mé oblíbence. Jeho hlavní hrdina Bjorn Belto je trochu neurotický a úzkostný, ale velmi inteligentní a předvídající muž. Je mi sympatický i s jeho kladnými i zápornými vlastnostmi. A ačkoliv si pod pojmem archeolog přestavíte člověka se štětečkem v ruce, který je neustále v terénu /věčně zaprášený a zablácený/, Bjorn Belto je spíše archeologický detektiv. Nemusí ani kopnout do země a stejně dokáže dedukcí odhalit historii artefaktů a někdy i vyřešit zločin.

27.10.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tahle detektivka mě potěšila, velmi pěkně se četla a měla spád. Líbil se mi napínavý začátek a trochu mě překvapil i konec. Inspektorku Eriku Fosterovou a její nový tým jsem si oblíbila a těším se i na další knihu Noční lov.

26.10.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Miluji detektivky, thrillery a romány a tak jsem se na tuto knihu moc těšila. Právě jsem ji dočetla a tak mohu říci: nečekejte žádný bestseller, nečekejte rozvětvené věty, nečekejte, že si nějakou postavu oblíbíte, nečekejte, že se vžijete do role detektiva a nečekejte žádný zázrak. Ale co vás překvapí - jsou krátké a strohé věty, rychlé čtení a to, že knihu budete mít během pár dní přečtenou. Je to jako když čtete telegram. Přiznám se, že jsem ještě takovou podobnou knihu nečetla. V dobrém i v tom špatném smyslu. Nemáte žádné emoce, ale stále nad tím příběhem přemýšlíte.

24.10.2017 4 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Tento díl patří mezi mé nejoblíbenější knihy ze série o doktorech spisovatele Patricka Taylora. Humorné vyprávění a někdy i citlivé a dojemné chvíle z této knihy se mi zapsaly do duše. Prostě a jednoduše jsem si zamilovala všechny postavičky z městečka Ballybucklebo. Možná si ji za pár let s gustem přečtu znova-:).

Doktore, poplach, jde o všecko! Doktore, poplach, jde o všecko! Patrick Taylor

Ačkoliv miluji knihy spisovatele Patricka Taylora a doslova hltám jeho vyprávění o doktorech z irského venkova, tak se musím přiznat, že tento díl mě nějak zklamal.
Na tuto knihu jsem se těšila, jelikož jsem se chtěla dozvědět více o vztahu mladého doktora Fingala o´Reillyho a jeho milované Deidry, ale bylo v něm mnohem více vzpomínek na službu u námořnictva a na křižník Warspit, než na milostný vztah.
Ale jinak, kniha se opravdu dobře čte, autor je vynikající vypravěč.

22.10.2017 4 z 5

Doktore, tak na zdraví! Doktore, tak na zdraví! Patrick Taylor

V tomto díle se znovu vracíme do malebné irské vesničky Ballybucklebo a sledujeme jak se svérázný, ale velmi obětavý doktor Fingal O´Reilly musí obejít bez pomoci mladšího kolegy doktora Barryho Lavertyho, který odjíždí na pár měsíců na kurz specializace v porodnictví a gynekologii. Na zástup přijíždí mladá a pohledná doktorka Jenny Bradleyová, která si vesnici a místní obyvatele též oblíbí. Ovšem ne všichni pacienti ji jako lékařku respektují.
Děj se prolíná se příběhem života v roce 1936, kdy mladý doktor Fingal O´Reilly začal pracovat v ordinaci pro chudinskou oblast v Dublinu po boku uznávaného doktora Phelima Corrigana.
I tento díl se mi velmi líbil, autor Patrick Taylor je vynikající vypravěč.

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Už po prvních přečtených stránkách této knížky jsem si uvědomila, že tohle je ta kniha, kterou jsem dlouho hledala. Milá a humorná a velmi hezky napsaná. Okamžitě jsem si zamilovala nového mladého lékaře Barryho Lavertyho, který přijíždí do malebné irské vesničky Ballybucklebo. Barry nastupuje na místo asistenta u postaršího praktického lékaře a majitele ordinace doktora Fingala O´Reillyho. Doktor O´Reilly je velmi zkušený lékař a chirurg a jeho svérázná a nevyzpytatelná postava vás natolik upoutá, že se těšíte na každou další stránku. Prožíváte s nimi humorné, ale i poučné situace a na konci si uvědomíte, že budete chtít mít také takové lékaře, jako jsou oni dva, pro které je pacient vždy na prvním místě.

22.10.2017 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Ani v této knize vás svérázná a energická Agatha nezklame. Její osobitý šarm vás totiž chtě nechtě dostane. Pod slupkou arogantní a paličaté dámy, se skrytá chytrá, láskyplná, ale trošičku zbrklá žena, která touží někam zapadnout a taky se usadit.
Ovšem, její seznamovací taktika s muži - nemá chybu. Po přečtení pasáže, kdy Aggie musí nutně navštívit hospodskou toaletu a všechno se tak nějak zvrtne, jsem se smíchy málem počůrala-:).
Aggie tentokrát nahání pohledného veterináře, který však nešťastnou náhodou umře. Aggie však nevěří, že jde o náhodu a pustí se spolu se svým sousedem do soukromého vyšetřování.

19.10.2017 5 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Knihy s hlavní postavou Agathou Raisinovou mě nadchly svým humorem a trochou napětí. Nejsou to sice bestsellery, ale jedná se o milé a příjemné oddechové čtení, které vás přenese na anglický venkov. V myšlenkách se s Agathou přestěhujete i vy do malebné vesničky Carsely a budete prožívat její snahu o navázání přátelství s usedlíky, která se jí trochu vymkne z rukou. Snaha zviditelnit se a zapadnout mezi místní, Agathu dovede až k tomu, že se stane hlavní podezřelou z vraždy a energická Agatha se pustí do pátrání po vrahovi na vlastní pěst.

19.10.2017 5 z 5