TessieB TessieB komentáře u knih

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Kniha má rychlý spád, což mají na svědomí krátké kapitoly. To oceňuji. Ale jinak to bylo takové nijaké, napětí bylo zhruba na 10 stránkách (a to až ke konci). Závěr mi přišel hodně překombinovaný a něco ve stylu "Původně to mělo být takhle, ale to určitě už někdo tušil, tak to potvrdím a rychle to vyvrátím něčím ŠOKUJÍCÍM!" Za mě velký průměr oproti prvnímu dílu.

07.02.2019 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Jelikož to nebyla první kniha od tohoto autora, dávám 4*, protože mám srovnání (Podle mého názoru je prostě Vánoční říše top). Námět a příběh super, četla jsem, že si hodně lidí stěžuje na "omáčku okolo" a "moc se vykecává", ale přijde mi, že to k němu docela patří. Příběhu to dodalo napětí, očekávání, co bude na další stránce. Konec mi přišel možná naopak trošku utnutý v tom nejlepším. A do posledního řádku jsem doufala, že se ještě něco stane. Každopádně Ohnivý muž nezklamal a místo v mojí knihovně si našel :)

02.10.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Když čtete knihu v metru a zrovna se ocitnete na stanici, o které se v knize právě píše, je to trošku adrenalin. Nápad skvělý, cesty v metru dostaly trošku jiný nádech, ale to je asi tak vše. Trochu jsem doufala v jiný konec, ale ten byl předvídatelnější než jaký zvolil autor. Za mne takový průměr, příjemná oddychovka

06.07.2017 3 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

Příběh mě docela bavil, místy jsem trošku bojovala s překladem, ale jinak to byla slušná jízda, i když občas předvídatená :) ke konci mě začala štvát Art3mis svým chováním (na posledních stránkách jsem si ji přejmenovala na Kar3n), ale jinak byly hlavní postavy super. Za mě zasloužené slušné 4* a jsem zvědavá na filmové zpracování.

07.05.2024 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Rudolfa jsem v dětství/pubertě moc nečetla, ale vím, že nějaké jeho knihy se u nás doma vyskytovaly. Tenhle příběh byl takový mile naivní, hluboké myšlenky žádné, spíš to bylo takové celé úsměvné. Těžko říct, jak bych hodnotila, kdybych byla cílovka :)

20.04.2024 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

(SPOILER) Sci-fi žánr moc nečtu a po této knize to bude asi na dlouhou dobu i poslední. Tím nechci říct, že by knížka byla špatná, ale asi z ní mám po konci až moc těžkou hlavu :) knížku jsem poslouchala jako audioknihu a myslím, že kdybych ji měla na papíře, asi jí odložím a nikdy nedočtu. Zhruba polovinu knihy jsem nechápala, která bije, druhá polovina už byla lepší, některé věci se vysvětlovaly a zapadaly do sebe a já jsem si úplně říkala, jak je to geniální. Závěr jsem si užila, ale chybělo mi tam dotažení některých linek - hlavně Daniel, což, soudě podle dalších komentářů, chybělo více lidem. I proto jsem se z hodnocení 4* přiklonila "jen" ke 3... a některé "mezi postavy" mě docela zmátly, například Xavier a Rose... ale i tak mě to celkem bavilo, jen teda mám takový pocit, jako kdyby mi část knihy ještě chyběla. Každopádně to musím podstrčit manželovi, on je zase sci-fi znalec, takže mě zajímá, co na to řekne on. Třeba mi nějaké věci ještě dovysvětlí :D

28.03.2024 3 z 5

Katovo poslední přání Katovo poslední přání Jevhenija Kononenko

Pochmurná kniha z pochmurné doby. Souhlasím snad se všemi komentáři níže. V průběhu knihy jsem ji musela často odkládat, abych přišla na jiné myšlenky. Ale i tak ve mě zanechala smutnou náladu z toho všeho, co se dělo, a co se v knize zmiňovalo. Velmi zajímavý náhled na dobu 20. století na Ukrajině.

17.01.2024 3 z 5

Já to měl první! 2 Já to měl první! 2 Barbora Brůnová

Čtení cca na půl hodinky, ale stálo to za to. Velmi vtipně a hezky popsané situace z každodenního života s dětmi. Jako dárek pro čerstvé rodiče určitě sklidí úspěch :)

04.01.2024 5 z 5

Lidožrouti z Lízátkova Lidožrouti z Lízátkova Carlton Mellick III

Bizzaro od začátku do konce. Moje první setkání s autorem i s tímto žánrem a nijak extra mě to tedy nenadchlo :) místy to bylo ale vtipné a musím smeknout před autorovou fantazií. Po další knize podobného typu ale s velkou pravděpodobností v nejbližší době nesáhnu.

15.10.2023 2 z 5

Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Pražské mordy 2 - Skutečné kriminální případy z let první republiky (1918–1938) Dan Hrubý

Velmi čtivě a zajímavě zpracované případy z minulosti naší republiky. Moc se mi líbily vybrané dobové fotografie, autoři odvedli skvělou práci!

09.09.2023 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Druhý díl o maličko slabší než ten první, ale i tak je kniha skvělá. Jsem zvědavá, jak se postavy budou dále vyvíjet, u některých byly náznaky, co se bude dít dál, takže uvidíme, čím nás Martin překvapí. Ale i po prvním dílu si dávám od série chvilku pauzu, abych to nepřečetla všechno najednou. Každopádně se moc těším na další díl a doufám, že se dočkáme brzy zakončení série!

01.07.2023 4 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Na knize mě bavilo právě to, že to nebylo "jen" o Hance, Rafanovi a Sváťovi. Příběh Sama a Toma byl super, atmosféra knihy nebyla už taková sluníčková a neobsahovala všeobjímající dobro a přátelství, jako to bylo ve většině předchozích knih. Dle anotace a komentářů k další knize se můžeme pomalu těšit, že se přiostřuje. Pořád si ale nedokážu představit, že série s dětmi roste tak, jak to bylo například u Harryho. Přijde mi, že se H+R+S stále chovají jako děti - na to, že je Rafanovi 18 let - nedokážu si představit, že by se knihy líbily vrstevníkům hlavních postav, ale třeba se mýlím :) každopádně se moc těším na další díl!

21.11.2022 5 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

(SPOILER) Opět moc povedený díl, musím si čtení prokládat jinými knihami, ať celou sérii nezhltnu za týden. V této knize bylo skvěle vykresleno Hančino odloučení od ostatních, když se ukrývala mezi sirénami. A jsem ráda, že se Vron zase vzpamatoval :)

21.11.2022 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

Ze tří dílů se mi tento líbil zatím nejvíc. Pátou hvězdičku strhávám ale za ten konec, to mi přijde hodně bláznivé tedy :) no, uvidíme, co bude dál.

15.10.2022 4 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

(SPOILER) Druhý díl mě bavil o trochu více než ten první. Přesto má tedy své nedostatky a otazníky - je nutné v takovéhle knížce pro děti mluvit o znásilnění a sexu? Moc se mi to tam nehodilo. Vrona mi je líto, u dračice mu podle mě bylo líp, protože Sváťův táta a jeho žena na mě teda působí dost protivně. Jsem zvědavá na další díly.

09.10.2022 4 z 5

Sirény Sirény Joseph Knox

Na začátku knihy jsem měla trošku problém se zorientovat, ale nakonec to bylo dobré. Příběh si na nic nehraje, prostředí zkorumpovaných policistů a drog vykresluje bez zbytečných okolků. Až do samotného závěru nevíte, jak to vlastně celé dopadne. Jsem zvědavá, kam se Aidan posune v dalším díle.

03.10.2022 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Smutný příběh, ale nijak extra mě nenadchnul. Četlo se to dobře, ale po další tvorbě autorky asi nesáhnu, nejsem úplně cílovka.

02.08.2022 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Příjemné oddychovky, některé předvídatelné, ale s ohledem na jejich krátkost odpustitelné. Nijak zvlášť se u toho člověk nebojí, občas to bylo i úsměvné, do jaké situace se hlavní postava povídky dostala.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha mě trošku zklamala, čekala jsem asi něco... více šokujícího a emočního. Ale jsem ráda, že jsem se ke knize konečně dokopala, nicméně mě zas tak moc neoslovila. Na film se podívám jen kvůli Eddiemu :)))

06.07.2022 3 z 5

Váš osobní StartUp: Připravte se na budoucnost, investujte do sebe, změňte svou kariéru Váš osobní StartUp: Připravte se na budoucnost, investujte do sebe, změňte svou kariéru Ben Casnocha

Problém seberozvojových knih je ten, že by se v 90 % daly napsat jen na třetinu své délky. U této knihy by stačilo asi přečíst první kapitolu, závěry každé z kapitol (obsahují tipy, co udělat zítra, příští týden a za měsíc) a závěr a bylo by to. Je vidět, jak se americká mentalita odlišuje od té naší. Mnoho věcí nelze aplikovat u nás, něco si ale určitě z knihy vezmete - neseďte na zadku a jděte svému pracovnímu štěstí naproti.