terrih.dreamer terrih.dreamer komentáře u knih

Když se řekne oblíbená kniha, na mysl mi ihned vyskočí právě Hunger Games. Koupila jsem si celou triologii v jedné knize a pamatuji si, že to byla moje první nejdražší koupě knihy. Jako první jsem viděla půlku filmu, což mi ale vůbec nevadilo. druhý den jsem utíkala do knihkupectví a cestou autobusem se do knihy natolik zamilovala a začetla, že jsem málem zapomněla vystoupit na správné zastávce a cestou domů jen ztěžka odolávala tomu, abych se do knihy opět neponořila.

Příběh je originální, všechny ostatní knihy na obdobné téma, které jsem poté četla (např. Divergence, Legenda aj.) se HG nikdy nemohou vyrovnat.

Knižní zpracování miluji stejně tak jako to filmové. Katniss je osobnost sama o sobě a já se již od začítku do Peety - chlapce s chlebem - zamilovala. Poslední kniha pro mě byla šokující, ale tak to nejspíše dopadnout mělo. Zklamaná jsem rozhodně nebyla.

Zkrátka je to má nejoblíbenější trilogie vůbec. Rozhodně doporučuji!! :)

17.08.2015 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Naprosto skvělá kniha. Já nemám co dodat. Doporučuji naprosto všem, tato kniha musí zaujmout i nečtenáře. :)

07.11.2014 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Zatím moje první Verneovka a rozhodně toho nelituji. Knihu jsem přímo hltala a rozhodně mě "nabudila" do dalších Verneových děl. Je to prostě klasika, kterou by si měl přečíst každý.

17.08.2015 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Tato kniha mě v knihkupectví na první pohled upoutala svou krásnou obálkou. Když jsem se do ní pustila, zprvu jsem se nemohla moc začíst, ale zhruba po první třetině mě kniha chytla. Dlouhou dobu jsem hledala knížku na způsob 'Modrá je barva nočních děsů', nebo 'Bílá je barva kouzel' a musím říct, že tato kniha mé očekávání splnila.

Knížku jsem nemohla vyhnat z hlavy, ani ve chvílích, kdy jsem ji nečetla. Děj byl z počátku poněkud ohraný, ale autorčin způsob psaní a líčení situací mou pozornost vždy přilákal zpět.
Konečná zápletka mě poněkud zklamala a překvapila. Žádná knížka mě už dlouho takhle neoslovila, takže si myslím, že si zaslouží 3 z 5. Příští týden si jedu koupit druhý díl a nemohu se dočkat. :)

27.10.2014 3 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Kniha mi přišla jako oddechová povídka, ke které jsem se vždy ráda na konci dne uchýlila. Filmové zpracování jsem neviděla a jsem za to nevýslovně ráda.
Verne má někdy příliš velkou tendenci rozvášnit se při popisování okolí (alespoň na mně). Postavy byly v knize ale vcelku příjemné, rozmanité a některé i humorné. Je to zatím má druhá Verneovka a její zápletka i následné rozuzlení se mi velmi líbilo a nezklamalo mě! Rozhodně doporučuji! :)

17.08.2015

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Podle recenzí, které jsem si na internetu přečetla jsem si tuto knihu chtěla ihned koupit. Jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Řekla jsem si, že si knížku nejdříve pro jistotu půjčím od kamarádky. A nedočetla jsem. Jako první jsem viděla film a to nejspíše byla chyba. Kniha se mi sice prvních pár kapitol líbila, ale přibližně v polovině mě přestala bavit. Nevím, nejspíše jsem od ní očekávala příliš, nebo jsem z takových knížek už asi vyrostla.

20.01.2015 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Na knihách Johna Greena začínám být pomalu závislá. Musím říct, že koupě této knihy rozhodně nelituju a líbí se mi dokonce více než Hvězdy nám nepřály.

Líbí se mi, že každá autorova kniha má svou vlastní myšlenku a záměr. Poukazuje na smýšlení každého z nás o druzích a mně se velmi líbilo, že se s knížkou můžu zosobnit. Děj ubíhal neskutečně hladce a plynuje - vyjma pár krátkých částí - až mě překvapilo, že jsem se u knihy nenudila, když je v ní jen jedna zápletka. Hlavního hrdinu Qa jeho odlišné kamarády jsem si hned zamilovala. :)

20.01.2015 5 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Hledala jsem knihu pro oddechové čtení a Ryzáček byl něco pro mně. John Steinbeck píše velmi milým a poutavým stylem, který mi naprosto vyhovoval. Tato kniha se mi opravdu velmi líbila. Sama jsem si v hlavním hrdinovi našla kousek sebe, jako jistě každý. Snad jen mne trochu mrzí, že kniha nebyla delší.

07.11.2014 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Na knihu jsem se velmi těšila. Zprvu - má nádhernou obálku, tak jako všechny ostatní díly. Nejsem už příliš "odvařená" z klasických milostných trojúhelníků, ale přesto se mi tato série velmi líbí.

Hlavní hrdinka je tentokrát velmi zmatená a neví co vlastně chce. Získala jsem možnost seznámit se se všemi postavami více do hloubky. Děj plynul hladce a čtení jsem si velmi užila.

Už se nemohu dočkat až se mi do rukou dostane poslední díl! Takže doporučuji! :)

17.08.2015 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

17.08.2015

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem si nejdříve ani neplánovala koupit, jenže pak se nějak stalo a už u mě skončila. A musím říct, že toho nelituji. :)
Začátek se mi zpočátku moc nezdál, tedy.. musím popravdě přiznat, že mi kniha svých prvních 25% velmi připomínala Hunger Games. což mi přišlo neoriginální, ale autorka psala velmi čtivě a živě a když jsem se překousla přes tuto část, už jsem si knihu užívala plnými doušky. Do prince jsem se zamilovala jen po prvních pár větách.
Nejsem zrovna největší příznivec romantických knih, ale tento příběh mě velmi upoutal. Ano, bohužel tu opět musí být ten slavný nešťastný trojúhelník, ale přiznejme si, kde není? Nemůžu se dočkat, až si opatřím další díl!! :)

23.06.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha vám ukáže, že i za velmi krátkou dobu se dá prožít malá věčnost.

Neskutečně se mi líbilo autorovo jednoduché a přitom hluboké popsání celého děje. Ještě nikdy mě kniha nedonutila tak dlouho po jejím dočtení přemýšlet o životě a smrti. Ano, některé věci tam sice byly poněkud nereálné, ale od toho přeci příběhy jsou.Musím přiznat, že kniha se mi začala líbit až v téměř polovině a když Gus odhalil Hazel své tajemství, od té doby jsem kniha nemohla odložit a proplakala jsem celé odpoledne. Je něco krásného, když si dokážete pobrečet u knihy ne u filmu. Doporučuji proto knihu přečíst! :)

24.11.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

To, že toto byla Greenova první kniha jsem se dozvěděla až po dočtení poslední stránky. Greenovy knihy vás vždy přinutí se zamyslet a přitom se odehrávají v naprosto běžném - a někdo by řekl možná i nevýrazném - prostředí. Velmi se mi líbí, jak si autor hlavní postavy vždy zosobní nějakýma neobvyklýma a neotřelýma přezdívkama nad kterýma se musíte prostě alespoň pousmát.

Musím říct, že kniha mě mile překvapila. Občas jsem si sice říkala, kdy už se stane něco zajímavého, ale rozhovory postav vždy měly nějaký náboj a to se mi líbilo. Hlavní zápletka knížky pro mě byl absolutní šok a já musela na chvilku dokonce přestat číst a "rozdýchat to". John zkrátka nezklamal.

Rozhodně se ke knize někdy vrátím. Doporučuji :)

17.08.2015 4 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Knihu jsem si původně měla přečíst, jako povinnou četbu. V knihovně jsem ji sháněla přes dva měsíce a celkem se na ni i těšila. Jenže když jsem ji potom dostala do rukou a přečetla prvních třicet stránek, nemohla jsem dál. Kniha se mi nelíbila. Ale kdo ví, třeba se k ní v budoucnu vrátím a zkusím své štěstí znovu.

27.10.2014 odpad!