TerJac TerJac komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Bohužel musím uznat, že se mi Volání kukačky líbilo více. Tím ale nechci říct, že by se mi Hedvábník nelíbil. Bylo to napínavé, opět dobře podané, jen se mi to místy zdálo až přehnané, takové trochu o ničem .... zatímco jsem Volání kukačky hltala stránku za stránkou, tady jsem byla místy zmatená, a v některých kapitolách jsem se trochu ztrácela či mi naopak připadaly trochu nadsazené. Konec přišel rychle, na to, jak dlouho jsem se k němu prokousávala mi pak potom připadalo, že je to jakoby useknuté (nebylo, já vím) .... no zkrátka cítím trochu zmatek ;-) .... Ale nápad a pojetí příběhu jako takového - SUPER!

06.05.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jedna opravdu z mála knih, kterou jsem nedočetla. Mě to zkrátka neoslovilo.

28.04.2015 2 z 5

Za chalupou špačci dupou Za chalupou špačci dupou Zuzana Šmerglová

Velmi pěkná kniha, mile napsaná. Dýchala z ní na mne taková pohodička :-)

28.04.2015 4 z 5

A co když jsem blázen? A co když jsem blázen? Karen Harrington

Kniha nebyla špatná, ale soudě podle toho, jak začala, jsem čekala záživnější příběh, který bude mít hlubší pointu .... trochu jsem se nudila

28.04.2015 3 z 5

Půjčovna babiček Půjčovna babiček Maria Marjanska-Czernik

Byla jsem moc zklamaná. Naivní, bez pořádné pointy ... já vím, dětské knihy jsou naivní, ale tohle bylo trapně naivní, i pro předčítání dětem. Nevím, co si o tom mám myslet.

17.04.2015 1 z 5

Můj skřítek Šalvěj Můj skřítek Šalvěj Markéta Vydrová

Roztomilé, takové krásně dětské. Líbilo se mi propojení s vyprávění života ilustrátorky. Je hezké, když děti čtou o tajemných a pohádkových příbězích dospěláků :-)

17.04.2015 4 z 5

Poťouši a zloděják Poťouši a zloděják Miloš Kratochvíl

Pěkné, stejně jako předchozí díl, akorát souhlasím, že si mi konec zdál velmi divný. Až mi to připadalo, že pan Kratochvíl sám nedokázal přijít na způsob, jak to zakončit, tak to nakonec vypadá tak trochu useknutě? ... nevím no, ale i tak je kniha pěkná ;-)

17.04.2015 4 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

D. Walliams opět nezklamal. Dílo tedy bylo překvapivě opravdu hororové - bráno z pohledu dítěte, ale jelikož vím, co děti dnes vyhledávají tak je to pro ně jak dělané. Opět příběh s podtextem sociálních vztahů. No prostě kniha jak má být :-)

25.02.2015 4 z 5

Velká knižní záhada Velká knižní záhada Pavel Čech

Jednoznačně hodnotím kladně protože kniha je nádherně zpracována ale co se týče příběhu ... já nějak nevím. Asi jsem rozmlsaná ale Pavel Čech má přece navíc. Nějak jsem čekala, že v knize, v příběhu, bude objasněna ono záhadné přemísťování ilustrací, ale to že se z toho nakonec vyklube jen příběh o honu kočky s myší ..... bylo pro mne docela zklamání. Nemluvě o tom, že příběh vlastně tak trochu ani nekorespondoval s názvem knihy, a s problémem popisovaným v příběhu (že mizí ilustrace a přemísťují se). Od Pavla Čecha jsem hold čekala hlubší pointu a význam. Pro tak krásně provedenou knihu je to opravdu škoda.

23.02.2015 4 z 5

Útěk Kryšpína N. Útěk Kryšpína N. Ivona Březinová

Perfektní kniha mísící šikanu i handicap, v závěru s ponaučením. Autorku chválím, prostě supr!

10.02.2015 5 z 5

Stín a jeho kluk Stín a jeho kluk Lenka Krbcová

Také jsem čekala hlubší pointu tohoto příběhu. Ačkoliv vím, co chtěl autor příběhem říci, mohlo se to upravit i lépe. Ale kniha velmi pěkná :-)

10.02.2015 4 z 5

Příhody matky Přírody Příhody matky Přírody Radek Malý

Pěkná knihy, poutavým způsobem zde zajímavě autor dává do spojitostí zákony přírody.

10.02.2015 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Nevím, já proti Vieweghovi až toho moc nemám, i když jej za kvalitního moc nepovažuji ale tato kniha mne nadzvedla ze židle. Jasně, že to muselo být hrozné a rozhodně mu tyto stavy nezávidím ale jelikož mám v okolí lidi, kteří trpěli mnohem hůř přišlo mi to opravdu jako sprosté fňukání malého dítěte, které si rozbilo koleno a nemůže jít na zápas ve fotbale. V knize jsem se dozvěděla především, jaké značkové oblečení nosí (nevím, zda je podstatné zdůrazňovat, že si oblékl teplákovou soupravu značky Ad****), kolik měl milenek, kde si všude chodí i chodil užívat, kolik známých osobností především zná atd... Tahle kniha mi doplnila vše, co neznám proto - protože nečtu bulvár! Zkrátka - škoda jednoho večera, který jsem po dlouhé době Vieweghovi věnovala. Přeji mu ať se ze všeho vyzdraví, nicméně jako o autorovi a teď už i o člověku si o něm myslím své!

22.01.2015 3 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Kniha je zvláštní a i když jsem po přečtení pocítila zmatek, musím přiznat, že je napsáná dobře. Podle mého názoru je jejím cílem rozvést s dětmi diskuzi nad otevřeným koncem. Co se asi chlapci přihodilo? Včetně polemiky nad tím, do jaké míry sahá hra - kdy se jí můžeme oddat úplně, kde je nutné se mít na pozoru. Kde asi chlapec udělal chybu? A podobně. Kniha chce jistým způsobem sdělit to, co by u dětských her mělo být samozřejmostí - opatrnost a rozvaha.

22.01.2015 5 z 5

Dokonalá Klára Dokonalá Klára Gabriela Futová

Gabika opet nezklamala!! Kniha perfektni :-)

20.01.2015 5 z 5

Kuba nechce prohrávat Kuba nechce prohrávat Petra Braunová

Petra B. opět nezklamala, tak jako předchozí příběhy o školákovi Kubovi, i tenhle je na jedničku!! :-)

20.10.2014 5 z 5

O'Bluda O'Bluda Daniela Krolupperová

Kniha, jako všechny ostatní od autorky Krolupperové, je naprosto úžasná. Přečetla jsem ji jedním dechem. To, co nejvíc oceňuji je napětí jaké autorka dokáže udržet u čtenáře. U mnoha dětských knih odhadnu konec dlouho dopředu, tato autorka ale dokáže udržet napětí a příběh je zajímavý od začátku až do konce! Opět hodnotím číslem 1!

20.10.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím přiznat, že mne kniha mile překvapila. Na detektivky moc nejsem a kniha na mě působila od začátku velmi rozvláčně, příběh jakoby stále někdo pořád natahoval .... ale zase jsem Rowlingovou podcenila a zapomněla na to, že tohle je právě její styl a žádná informace není v příběhu u ní nepotřebná ... Volání kukačky prostě skvělé, druhou polovinu knihy jsem přečetla ... ani nevím jak rychle. Talent se autorce prostě upřít nedá :-)

08.08.2014 5 z 5

Kniha mne osobně velmi překvapila. poslední dobou již knihy fantasticky zaměřené moc nesnesu protože jsou to doslova vybájené pohádky ..... ale tahle kniha ve mne velmi dlouho vzbuzovala pocit, který jsem nedokázala jako vášnivý a horlivý čtenář, vysvětlit. Ačkoliv jsem toho přečetla již spousty u této knihy jsem dlouho nevěděla, co mne ve skutečnosti v příběhu čeká? Vybájené pohádky nebo šokující zvěsti o rituálních vraždách? A i po odhalení jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Cestování časem propojené s bojem proti, i když vymyšlenému, nepříteli ... to vše bylo chvílemi tak napínavé, že mne kniha naprosto dostala. Když už tedy mám hodnotit ... po dlouhé době je tato kniha pro mne skutečně dobře napsanou knihou na téma fantasy s velkou přidanou hodnotou :-)

07.04.2014 5 z 5

Žil jsem jako kniha Žil jsem jako kniha Janet Tashjian

opět alá poseroutka ... zajímavé názvově, příběhově o ničem!

08.01.2014 3 z 5