Terie Terie komentáře u knih

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Na začátku je pan právník z města zarytě proti kouzlům a všechno chce řešit zásadně pomocí vědy a milou navrátivší se čarodějku by nejradši zavřel do blázince, a o kousek dál už z ní nemůže spustit zrak a svou osudovou ženu by nejradši zatáhl do postele? Ale prosím vás. Autorka si evidentně myslí, že jsme úplný idioti nebo co. Lepší slohovku bych napsala v pátý třídě.

Na přebalu knihy je mezi doporučeními napsáno, že je to "skvělá kniha ke sklence vína". Jo, to je nejspíš pravda. Člověk se do toho musí pustit zlitej po flašce vína, pak to možná za něco stojí. Příběh teda nic moc, naštěstí to rychle odsýpalo. Jedna hvězda za pěknou obálku, má takovou fajn čaroatmošku.

26.05.2023 2 z 5

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

Pro milovníky Zeměplochy poklad do sbírky. Velitel Elánius je určitě skvělý vypravěč, malý Samík si čtení musel neskutečně užívat. :)

18.04.2023 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

May poslední dobou až moc rád kombinuje vyšetřování v současnosti a super story z minulosti. Příběhy, na nichž stojí celá série Akta Enzo, staví právě na nevyřešených starých případech, které Enzo magicky rozlouskne.

V tomhle případě bylo těch historických vsuvek až moc, spíš převažovaly a Enzo neměl moc prostoru na vyšetřování. Škoda.

May tyhle příběhy z minulosti umí, to zas jo, ale určitě by stálo za to napsat klidně i celou knihu jako historickou detektivku a nehrnout to až moc do současnějšího příběhu.

Ale jo, nakonec dávám palec nahoru. Enzo je strašnej sympaťák. Třeba jeho známí zase vyšťourají další zapomenutou nevyřešenou vraždu a Enzo bude mít co na práci. :)

12.04.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Jeden z trochu slabších dílů. Ale sakra co to bylo za konec?! Pro tvoje vlastní dobro, Jussi, fakt doufám, že už pilně dopisuješ další díl!

09.04.2023 3 z 5

Osud Osud Haohui Zhou

Yup, tak tohle by šlo, pan spisovatel fakt umí. Jenom doufám, že na překlad třetího dílu nebudu muset čekat zase 2 a půl roku...

19.02.2023 4 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Fakt nechápu, že jsem tohle dočetla. Asi že jsem si to koupila jako e-knihu a tu nemůžu jen tak zprovodit ze světa.

Jak to jenom shrnout. To bylo tak... hloupý? Jo, to je asi ono. Nevím, která postava mě iritovala víc. Příběh (jestli se tomu dá tak říkat) byl spíš jak takový děsivý mix pseudodetektivky/drbnutý rádoby romantiky s pokusem zasadit celou věc do 19. století (v současnosti evidentně nějaká spisovatelská móda či co).

Na knihu mě nalákala reklama od jednoho knihkupectví - boží obálka, zajímavá anotace a k tomu sleva - no neberte to! Ale skutek utek. Kdybych měla doma papírovou verzi, už by se skvěla v bazaru.

26.01.2023 1 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Jo, tohle by šlo :) Atticus je skvělej týpek, ale víc jsem si oblíbila Oberona. Se světem železného druida jsem se už setkala v příbězích s Alem MacBharraisem, který mi přišel jako větší sympaťák (možná v tom má prsty i Buck Foi?). Každopádně další díly mám na to read listu.

14.01.2023 4 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Ne, tak tohle mi fakt nesedlo. Čtvrtý a pátý díl jsem četla nezávisle na původní trilogii už dávno, až jsem zapomněla, že tahle série není pro mě. Moře střepů se mi líbilo o něco víc, ale s Joem si spíš asi rozumět nebudeme.

09.01.2023 2 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Přišlo mi, že čtu slohovou práci nějakého středoškoláka. Nebo se překladatelka až moc držela striktního německého originálu, nevím. Nálepku thriller bych tomu asi taky nedala, spíš taková poněkud průměrná rádoby detektivka. Jedna hvězda za obálku, druhá za celkem slušnou čtivost.

06.01.2023 2 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Nevím, tohle mi moc nesedlo. Ačkoliv má kniha samé pozitivní recenze, já bych tomu víc jak 2,5 hvězdičky nedala. Určitě jsem četla lepší knížky s lgbt postavami a tahle kombinace sexu s politikou fakt není můj šálek čaje.

03.11.2022 2 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Já myslím, že by měl Adler-Olsen zůstat u normálních detektivek z Oddělení Q a nepouštět se do rádoby vtipných kousků ve stylu Stoletého staříka. Tohle mě nijak extra nenadchlo, promiň, Jussi.

09.09.2022 2 z 5

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

Přišlo mi to jako slabší odvar Šesti vran. Čte se to celkem dobře, ale nijak neuchvátí. Co ale pro čtení dost rušilo, bylo velké množství chyb v textu, i když kniha prošla korekturou.

09.08.2022 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Kdyby tak šlo dát aspoň milion hvězd... To byl tak úžasný, kouzelný příběh, určitě ho budu číst ještě mnohokrát.

20.03.2022 5 z 5

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

To bylo hrozně fajn počtení v téhle šílené době :) Nepříliš dlouhý příběh s happyendem, slunná Itálie a kočičky zahrnuty (i když každé zvlášť) :)

10.03.2022 5 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Na to, že jde o prvotinu, je dílo velmi zdařilé. Sice mi cca prvních sto stran trvalo se pořádně začíst, uvažovala jsem i o tom, že knihu odložím a nedočtu, ale jsem ráda, že jsem vytrvala. Nakonec se děj slušně rozběhl a příběh byl zajímavý. Uvidíme, jakým směrem se série bude ubíhat dál. Držím palce :)

02.02.2022 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Oproti sérii Píseň ledu a ohně teda celkem slabota. A při překladu druhé povídky si měl překladatel rozmyslet, jestli bude přízvisko sera Lucase Lučiště nebo Inchfield - na začátku strany tak, na konci zas onak.

25.06.2021 3 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Tak tohle bylo fakt boží, hrozně jsem si to užila od začátku až do konce. Skvělá souhra vlkodlaka a upírky v komiksovém provedení, vtipné a milé. Určitě se ke knížce budu vracet. :)

02.03.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Příběh zajímavý a i tady dobro nakonec zvítězí nad zlem, ale na můj vkus je tu poněkud velké množství vražd na knihu pro děti od 7 let. Jakože tenhle se nehodí lordovi do krámu, tak ho zabijeme? A spolu s ním celou jeho famílii? Fakt nevím teda. V 7 letech pro mě největší drama bylo, když děcko zůstalo po škole, zatímco jeho kamarádi si mohli hrát venku a tady se morduje jak na běžícím pásu. Ale s Ikabogem bych se ráda skamarádila, to zas jo. :)

08.12.2020 3 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Taková fajn detektivní jednohubka. Sotva se nadechnete, už to skončí. Námět je podle mě zajímavý, určitě to šlo rozepsat jako plnohodnotný román, takhle to na mě působilo trochu odfláknutě. Ale celkově se mi to líbilo.

10.11.2020 3 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Dlouho jsem odkládala četbu, protože jsem nechtěla, aby to skončilo. Je to zvláštní pocit, když víte, že už nic nového nebude. Žádné nové příběhy ze Zeměplochy. Ale nic nebrání tomu, přečíst si všechno několikrát znovu (jak už se u některých knih stalo). Díky za všechno, Terry.

17.08.2020 5 z 5