Osud

Osud https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504130/bmid_osud-BgH-504130.jpg 4 18 4

Parte série

< 2. díl

ZÁKON JE SLABÝ Zabiják, který vyděsil město Čcheng-tu svými „parte“, se před týdnem sám popravil, aby unikl zajetí policií. NABÍZÍM SKUTEČNOU SPRAVEDLNOST Když jsou ale násilně zavražděni dva studenti, jedinou stopou, kterou po sobě vrah zanechal, je další parte. A kdo má být katem? Eumenides. Nyní kapitán Pei Tao a jeho pracovní skupina čelí děsivé vyhlídce: že Eumenides opustil chráněnce, aby pokračoval ve své práci. TEĎ SE SETKEJTE SE SVÝM OSUDEM Eumenides je opět před vyšetřováním o krok napřed – ale tentokrát je to horší. Protože tentokrát mu pomáhá někdo zevnitř. Dokáže Pei a jeho tým najít krtka a ulovit svého nového protivníka? Nebo jsou odsouzeni k pouhému sledování, jak se historie opakuje? Strhující, výbušný a ďábelsky vynalézavý Osud je druhým dílem trilogie Parte: fenomenálního díla čínského kriminálního spisovatele a thrilleru roku podle Sunday Times.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vendeta

死亡通知单之宿命(下) , 2010

Peťulka3
02.08.2023 5 z 5

Ty jména byly šílený. Opravdu jsem často musela hodně přemýšlet, o kom to teď vlastně píše. Ale ani taková věc mě nepřesvědčila k tomu, dát hvězdičku dolů. Byl to super. Hltala jsem to od začátku až do konce a už aby byl třetí díl.

Stromovous
11.06.2023 3 z 5

Kniha zajímavá, ale pro mě tam bylo příliš mnoho vyšetřování a obálka by měla nést nápis detektivní thriller! Knihu jsem četl přes 3 MĚSÍCE a vyvolala ve mě krutou čtecí krizi, ale to byl jen jeden z důvodů :(
Na obranu knihy musím uvést, že tam bylo docela dost akce se zajímavou, leč utahanou zápletkou a poslední den čtení jsem zvládl na posezení posledních 103 stran děje, čímž si kniha zvedla renomé. Konec byl pro mne neuspokojivý a jména jsem musel dolovat z paměti a je to s nimi obtížné. Přemýšlím, zda-li si někdy koupím poslední díl. Pravděpodobně ano, ale už půjdu do toho s tím, že se jedná o čínskou detektivku s thrillerovým zabarvením.

astra3
11.03.2023 4 z 5

Tento díl byl trochu překombinovaný a místy zdlouhavý. Zajímal by mě čínský originál. V čem se liší od anglicckého překladu.

Terie
19.02.2023 4 z 5

Yup, tak tohle by šlo, pan spisovatel fakt umí. Jenom doufám, že na překlad třetího dílu nebudu muset čekat zase 2 a půl roku...

Haohui Zhou
čínská, 1977