Temsiss Temsiss komentáře u knih

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

Kniha mi připadala trochu jako z amerického filmu, (pozor spoiler) kde je prvně všechno na nic a potom se všechno zlepší a on si najde kamarády a holku. Ale jinak moc pěkná knížka, příjemně napsaná, taková oddychová a zábavná. Doporučuju :-)

18.07.2011 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

V zemi, kde jsou někteří lidé nadaní Přízní, která jim umožňuje ovládat živly jako vodu nebo vítr, mramor či abstraktní pocity jako je strach, existuje dívka, která má velmi unikátní Přízeň – ovládání krev. Anastacya je princezna, která se snaží najít vraha svého otce. Na cestě za tímto úkolem se spřátelí s May, malou uživatelkou větru, a Ramsonem, zlodějem a intrikářem. Po tento čas se dozvídá spoustu tajemství o svém království a o svých bližních.

Nebudu lhát, děj mi přišel poměrně předvídatelný, spoustu věcí se dalo očekávat. I přes chyby (spoustu vážných zranění, za chvilku jsou ale v pořádku) se mi kniha líbila. Líbil se mi originální nápad a také bych chtěla ocenit dva hlavní hrdiny, Anu a Ramsona. Ana byla dost temperamentní, zároveň si dokázala jít za svým. Ramsonův vývoj postavy bylo zajímavé sledovat. Ten vztah mezi nimi mi akorát přišel takový unáhlený, ne moc vyvinutý. Líbilo se mi taky, jak tu nic nebylo jen černé nebo bílé, jen dobrý nebo zlý. Ať dostanete jakoukoli moc (například strašlivé ovládání krve), záleží vždy na vás, jak se s ní rozhodnete naložit.

Celkově je kniha čtivá, originální a zajímavá. Svět je tu propracovaný a od akce si moc neodpočnete. Jako fantasy čtení se špetkou (hodně moc) krve slouží parádně :)

17.05.2021 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Knížka byla milá, vtipná, prostě parádní oddechovka. Je tu vážně kapka od všeho - humoru, lásky, dobrodružství a hlavně praštěnosti. Na příběhu není nic komplikovaného, jen se tu a tam někdo mění i ve zvíře. Každopádně velmi originální :) Bylo to pro mě překvapením a i přes některé maličkosti se mi kniha velmi líbila, postavy jsem si zamilovala. ❤️

19.09.2020 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Čtení knihy bylo docela fajn. Příběh je zajímavý, vtipný a akční.
Dlouho jsem se na ni těšila, ale úplně utržená jsem z toho bohužel nebyla. Uvítala jsem nové božstvo, se kterým jsem se ještě nikdy nesetkala, a celkově pestrou škálu nadpřirozených postav.
Hlavní postava mi byla sympatická. Ne zrovna mladý, fešný a vtipný druid byl prostě super. Myslím, že Oberona a sousedku si zamiluje každý :)

(Spoiler) Trochu mi vadil fakt, že na to, kolik mu je, se někdy choval opravdu jak dítě. Celý život ho stíhal jeden z bohů, jehož zabití zabral popis dvou stránek. No, to pro mě bylo docela zklamání.
~~
".. a svázal mu pár přírodních vláken ve spoďárech s jemnými chloupky uprostřed zad, zhruba pět palců nad nim. Výsledkem bylo, že se mu okamžitě zařízly. To neomrzí ani po dvou tisících letech, ale ještě směšnější to je, když se obětí stane takový rozumbrada, který se pořád snaží tvářit, že ví všechno líp. "

27.03.2020 3 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Knížka pěkná, ale přišla mi spíš pro mladší čtenáře. Rozhodně bych ji nepřirovnávala k mladému čaroději s bleskem na čele nebo zemi plnou hobitů a mluvících stromů. Do toho má hodně daleko. Kniha byla dobrodružná, napínavá, ale jinak mě moc neoslovila.

16.01.2013 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Knížka byla dobrá, zajímavá, ale děj nic moc. Přišlo, že se to rozjelo až ke konci. Začátek mi přišel takový... utahaný. Jinak se mi to líbilo a byla jsem celkem překvapená některými scénami. ;)

11.07.2012 3 z 5

Píseň kostí Píseň kostí John Meaney

Anotace této knihy mě překvapila a líbila se mi. Nápad energie vytvářené lidskými kostmi je opravdu zajímavý a zdá se být super. Jenže jsem od knihy čekala asi něco jiného, protože mě moc nenadchla. Kvůli nápadu je kniha senzační, bohužel (narozdíl od Bobokinga :)) mi tam chyběly bližší popisy. Takhle to nechalo čtenáře tápat v nevědomosti.. Neříkám, že je na tom něco špatného, ale tady mi to vážně chybělo. Ikdyž příběh to nejspíš dobře vyvážil. :) Aspoň nechyběl nečekaný závěr. ;) Jinak je kniha skvělá, bohužel jsem asi měla špatnou náladu na čtení. :)

07.06.2012 2 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Tato kniha byla vážně skvělá. :-) Je to moje první kniha od Pratchetta a hrozně se mi líbila. Myslím, že pana Karotku si prostě oblíbí každý :-) Rozhodně doporučuju :-)

04.09.2011 5 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Paní Bezdíčkovou jsem potkala ve škole na její besedě a jsem vážně ráda, že jsem ji mohla potkat a slyšet tohle všechno právě od ní. Jsem celkem ráda, že schválně vynechala ty strašné podrobnosti, protože si myslím, že málo jich zrovna nebylo. Tímhle by si jentak někdo projít nedokázal..

18.07.2011 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Zajímavá knížka.. Nečekala jsem, že mě to tak chytne a budu to mít tak rychle přečtené.. Jen ten konec v napínavé chvíli.. Prostě už se těším na další díl :-)

24.05.2011 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Na začátku jsem měla chuť knihu vrátit. Byla jsem naštvaná, protože knížka zcela nebyla taková, jako jsem si jí představovala. Hlavní hrdinka byla arogantní, sebestředná a pitomá. Nemohla jsem ji vystát, až do osudného večera. Ten změnil vše nejen pro ni, ale i pro mě. Kniha se stala o mnoho zajímavější a nepředvídatelnější. Rozhodně se obrátila k lepšímu a já nemohla přestat. Kniha je zajímavá, napínavá a námět je určitě k zamyšlení. Když vydržíte začátek, nebudete litovat. ;)

03.01.2013 4 z 5