Temi Temi komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Překvapení, to je hlavní slovo, jež by mohlo popisovat jak můj celkový dojem z této knihy, tak i její obsah. I přes počáteční skepsi se mi dostalo nadměrně plnohodnotného knižního zážitku.
Příběh protkaný zvraty, tajemství, mysterie a právě překvapujících vyvrcholení. Užívala jsem si každou kapitolu s nadějí, že mi prozradí co nejvíce odpovědí na otázky, jež už nabídly ty předchozí. Ale stejně mistrně, jako umělci, které autor v knize zmiňuje, se síť tohoto příběhu postupně protkává a teprve až nakonec se uzavírá do jednoduchého a přesto působivého celku.
Autor si s dějem nádherně vyhrál, což je znát již v prvních zápletkách, na kterých je fascinující jak krásně splývají se skutečnými ověřitelnými fakty. Člověk si až říká jestli se v příběhu opravdu nevyskytuje kousek pravdy. Rozhodně však stojí za to nechat se jím překvapit.

17.08.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Je velice těžké popsat tuto knihu pár řádky, jelikož ona samotná, i přes to, že není nijak dlouhá, zanechává ve čtenáři veliký odkaz.
Již od prvních kapitol se snaží autor poukázat na lidské chování a nečekané události, které nás provádí životem. Mě osobně tento příběh velmi oslovil. Není to jen prostoduchá kniha, naopak má svoji myšlenku, kterou se snaží sdělit, poselství, které dokáže mnohým změnit pohled na okolní dění a svůj osobitý vtip, kterým pěkně dovršuje jedinečnost celého díla.

07.03.2016 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Odkud jen začít? Celý příběh rozhodně dokázal od začátku zaujmout díky tajemnosti postavy Jaye Gatsbyho a atmosféře "jazzového věku". Večírky, zábava a snobové - to je jádrem této knihy. Každopádně je to i krásná ukázka (nejen tehdejší) společnosti. Autor naznačuje, jak se lidé navzájem dokáží využít pro vlastní potřeby a nakonec se stáhnout zpět do svého světa, bez trochy citu či empatie. Už tyto předměty k zamyšlení jsou jedním z důvodů, proč si stojí za to knihu přečíst.
Obsahově se jinak čte velmi dobře už jen díky autorově talentu barvitě vyjádřit atmosféru jednotlivých situací.

13.10.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Hvězdy nám nepřály" je skutečně krásná kniha. Oplívá humorem i přes to, že je založena na smutné situaci. Rakovinu celkově popisuje velmi barvitě a tak, jaká ve skutečnosti je a to ne jen co se týče symptomů, ale i tak, jak ji vidí ostatní lidé. V knize to popisují jako "dva odlišné světy". I přesto ji však hlavní postava Hazel vidí pouze jako "vedlejší účinek umírání".
Snaží se upozornit na to, že smrt čeká všechny, některé však dříve.
Kromě příběhu lásky je na knize rovněž úžasné, že je i plná filozofie. Donutí vás zamyslet se nad smyslem některých (i zcela běžných) věcí.
Ano, vlastně se sice jedná o smutnější knihu, ale já ji vidím spíše jako pravdivou.

06.06.2015 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Z této knihy mám smíšené pocity. Myslím, že hlavní problém zde je to, že pro čtenáře není žádnou novinkou systém frakcí ani slovo "Divergence", jako v prvním díle, protože už jsme s tímto byli dávno obeznámeni a tak během čtení hledáme další záhadu, či tajemství, které by tolik drželo naši pozornost jako první díl. To se tam však nevyskytovalo tak často. Většinou šlo pouze o to, aby se postavy přesunuly z oblasti do oblasti, čímž mohla kniha působit trochu nudněji.
Každopádně podle mě to stále stojí za přečtení. Kniha oplívá akcí, humorem a navíc se i moc pěkně čte. Je to stále ten typ díla, které vás nutí číst dál a dál, jen aby jste se dozvěděli, jak daná situace dopadne. :)

12.05.2015 3 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

K mému překvapení jsem si v tomto příběhu našla velkou oblibu. Filmové zpracování jsem zatím neviděla a těď jsem za to velmi ráda. Kniha je čtivá, napínavá, humorná a nutí mě číst dál. Jediné, co mi tam trošku vadí je věk hlavních postav, který bych možná o pár let zvýšila. Kapitoly jsou celkem krátké, takže se čte i velmi rychle.
Nejvíce se mě asi zaujalo hlavně prostředí a forma frakcí, ve kterých se děj odehrává. Pro fanoušky sci-fi a romantické literatury jako dělané.

05.05.2015

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha byla pro mne překvapením. Popisuje velmi zajímavá dobrodružství ze života zaklínače Geralta z Rivie. Je to jedna z těch knih, do kterých se snadno začtete. Cesty hlavního hrdiny nás zde provází pozoruhodným fiktivním světem plného nadpřirozených bytostí se kterými přichází do styku. Každá kapitola je plná napětí, humoru a také akce. Ani v jedné z nich jsem se nenudila. Tato kniha jistě stojí za přečtení.

05.05.2015 4 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Na začátku čtení této knihy jsem se obávala, že se jedná o průhledný dívčí příběh, se kterým jsem se setkala již mnohokrát předtím. Naštěstí se můj názor začal od 3. kapitoly rázem měnit. Poznala jsem, že kniha se velmi dobře čte a děj není až tak předvídatelný. V jednu chvíli jsem měla pocit, že zcela jistě vím, jak se bude příběh vyvíjet dál, ale poté mě kniha opět překvapila s něčím nečekaným. Doba a podmínky, ve kterých se hlavní hrdinka pohybuje, vyvolává též mnoho otázek a nutí vás číst dál. Kniha na mě nakonec velmi zapůsobila a rozhodně se chystám přečíst si i druhý díl.

17.02.2015 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha plná velkého dobrodružství doprovázená propracovaným popisem krajiny mě chytla za srdce už od prvního popisů hobitů. Ukazuje nám, že není potřeba velkého hrdiny pro velké činy a krásně se zde projevuje přátelství mezi jednotlivými postavami. Celá Středozem, ve které se příběh odehrává je krásně popsaná a propracovaná. Moc se mi líbí originalita jednotlivých míst jako je Moria nebo věž Amon Sul. Atmosféra tohoto příběhu vás zkrátka zcela pohltí.

03.05.2014

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tato kniha mě opravdu překvapila! Začátek se jevil jako klasické love story: Holka se zamiluje a bla, bla, bla. Ale jakmile kniha prozradila opravdovou zápletku knihy, nevěřila jsem vlastním očím. Na druhou stranu se kniha opravdu dobře čte, ale často mě udivoval použitý slovník. Příběh byl místy opravdu napínavý, ale jak jsem tak četla všímala jsem si, že v knize prakticky jde jen o scény s Annou a Grayem, kdykoliv totiž například Anna volala otci, autorka se s rozhovorem ani neobtěžovala a přeskočila jej. Na závěr bych jen dodala, že se opravdu divím, že tuto knihu neprodávají pouze starším 15 let.

11.09.2013 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ďábel je v detailech, jak říká pan G.R.R.Martin, geniální autor této novodobé fantasy série. Celá kniha je plná detailů, které umožňují čtenáři vcítit se krásně do role hlavních hrdinů. Krásně se čte a je plná úžasných zvratů a překvapení v příběhu. Děj je opravdu unikátní! Přivádí nás do úplně nového originálního světa. Postavy jsou všechny něčím výjimečné a každá z nich něčím vyniká. Nikdy nevíte, co se může stát. Myslíte si jednu chvíli, že děj se bude odehrávat tak a tak, ale po chvíli vás kniha opět přesvědčí o opaku. Je to velmi vzrušující a napínavý příběh, který rozhodně stojí přečtení!

07.09.2013 5 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Škola noci mě opravdu baví. Tedy bavila prvních pár dílů. Nechci říct, že je to špatné, ale zkrátka mám pocit, jako by se z této knižní série stávala telenovela. A to jsem nedávno zjistila, že kniha by měla mít až 13 dílů. To mi přijde trochu...moc. Dle mého názoru děj až moc natahuje. Postava Zoey se mi líbí, ale mám pocit, jakoby vše skvělé shrnula pouze ona a ostatní...ti zkrátka mají to, co mají. Opravdu mne zajímá, jak se děj bude vyvíjet dál.

06.09.2013 2 z 5