Taralcielle Taralcielle komentáře u knih

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Jedna z podprůměrných knih od MV. Téma o osudu Oskara už je po všech stránkách vyčerpané, ničím nepřekvapí, ani neohromí. Bylo by určitě lepší začít trochu z jiného soudku a najít zase jinou postavu.
Některé části jsem sice přečetla, ale pravda je, že jsem se musela přemlouvat, abych je nepřeskočila. Navíc nikde se nepíše, že skoro polovinu knihy tvoří divadelní hra Růže pro Markétu... tu jsem tedy opravdu jen zběžně prolétla. Nijak mě nezaujala.

Dvě hvězdičky jen proto, že Viewegh stále patří mezi mé oblíbené autory a stále ještě ho nechci úplně zatratit. S dalšími novými knihami si ale říkám, že to "jde z kopce". Na jeho díla Báječná léta pod psa to nemá ani náhodou.

04.09.2019 2 z 5

Krásné ilustrace, které nás opět na chvíli zavedou do pohádkového světa. Jako fanynka HP jsem neodolala, knihu si přála k Vánocům a jsem moc ráda, že se mi přání splnilo.

04.09.2019 5 z 5

Doktor od jezera hrochů Doktor od jezera hrochů Miloslav Švandrlík

vtipné a veselé čtení od pana Švandrlíka. Čtení pro zasmání a na uvolnění.

04.09.2019 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Milá oddechovka, která se dobře čte.

04.09.2019 4 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Konec je nedotažený a zbytečně useknutý. Zase je to celé strašně negativní. Vím, že jsou takové příběhy, vím, že i o tom je život... Ale je to celé na dobré cestě a najednou taková rána a konec příběhu. Jinak kniha se četla dobře a rychle. jen nemůžu tomu stylu úplně přijít na chuť...

04.09.2019 3 z 5

Moc Moc Rhonda Byrne

Některé pasáže jsou zdlouhavé. Myšlenka je dobrá, ale celkově kniha mohla být daleko tenčí a některé věci se nemusely tolikrát opakovat.

04.09.2019 3 z 5

Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht Zdeněk Troška

Milé a vtipné vyprávění Zdeňka Trošky protkané recepty.

04.09.2019 4 z 5

Jediná z celé série, kterou jsem dočetla. Tento první díl je dobrý, přikláním se k názoru zůstat jenom u něj.

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Film jsem viděla a příběhem jsem byla zaujata, ale knihu jsem nemohla dočíst...

Arabela 3. Arabela 3. Miloš Macourek

Jednička ano, ta patří mezi klasické pohádky. Příběh se mi moc líbil. Seriál byl pro mě lepší než kniha. Co se mi ale už opravdu nelíbilo, bylo protahování do dvojky a trojky...

03.09.2019 2 z 5

Arabela 2. Arabela 2. Miloš Macourek

Arabela Arabela Miloš Macourek

03.09.2019 5 z 5

Milé, vtipné, k zasmání a pozitivní. Za mě ano. Jedna z dobrých knih od R.F.

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Jedna z těch průměrnějších od tohoto autora. Za mě malinko zklamání. Ale nebylo to až zas tak špatné.
Nemohla jsem se moc začíst.

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Další dobrá "fulghumovka". Oddechová a vtipná. Zasmála jsem se a pobavila mě.

03.09.2019 5 z 5

Nejlepší :) Tahle kniha je první, kterou jsem od Fulghuma četla a je zkrátka nejlepší :) To ona mě naladila na jeho styl humoru.
Krátké a vtipné příběhy, možno číst kdekoliv a kdykoliv, třeba jen na chviličku v autobuse nebo před spaním.

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Poprask jsem dostala jako dárek od Ježíška, protože ten ví, že mám Fulghuma ráda. Ale musím přiznat, že jsem byla malinko zklamaná. Znám od něj daleko lepší knížky.Tentokrát převážily příběhy, které se mi nelíbily nebo mě ničím nezaujaly. Pro mě nejhorší z jeho knih. Ale jinak na autora jsem rozhodně nezanevřela :)

Rodinná pouta III. díl Rodinná pouta III. díl Jitka Bártů

Seriál jsem sledovala jenom chvíli, ale rozhodně mě nebavil tak, jako knihy. Ty jsem dočetla všechny tři. Četlo se rychle, děj ubíhal, za mě taková příjemná oddechovka.

Rodinná pouta II. díl Rodinná pouta II. díl Jitka Bártů

Rodinná pouta I. díl Rodinná pouta I. díl Jitka Bártů