Arabela

Arabela https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4733/bmid_arabela-Bmi-4733.png 4 70 70

Arabela série

Arabela dnes již patří mezi pohádkovou klasiku. Zavede malé čtenáře do světa, který většinou už důvěrně znají z televizní obrazovky. Honzík a Mařenka se v něm setkají s krásnou Arabelou, zlou Xenií, prohnaným Rumburakem i se spoustou dalších pohádkových postav, které volně přecházejí z pohádkového světa do lidského a působí tak neuvěřitelný zmatek. Doplněno barevnými fotografiemi... celý text

Jaruš7
30.04.2024 5 z 5

Bezvadný český nápad.
Klasika, co by si zasloužila v plném lesku (tehdy), další varianty pohádkových příběhů v pokračování.

Nebylo tehdy nad fantazii našich autorů páně Vorlíčka a Macourka s paní Frankovou.
Už klasika co dělá radost.
Citace: " Věštba se plní, z dětí jsou dědci a já se stanu králem - já Rumburak I."

mia.com
10.04.2024 4 z 5

Jedna z mých nej nej nej pohádek z dětství, i v dospělosti se ráda podívám, ale knížka není ončo.

georginaa
09.04.2021 5 z 5

Jak to tak bývá, kniha většinou je lepší než film. Není to ale pravda u této pohádky. Tady filmová série byla daleko lepší, herecké obsazení skvělé a vždy při čtení této knihy si každý připomene právě ty herce, co to hráli. Nejde to už vymazat z paměti, prostě tak úžasný seriál bude bavit stále a stále.

Aleh
06.03.2021 5 z 5

Úžasný pohádkový příběh, který baví a bude stále bavit i další generace dětí. Které z dětí by netoužilo dostat se do světa pohádkových hrdinů a spoluprožívat příběhy krále, královny, princezen Arabely a Xénie, Rumburaka, čarodějnice a dalších? Moje malá vnučka toužila sice po kouzelné hůlce a koruně ledové královny, stejně tak ji ale zaujala síla kouzelného prstenu, se kterým se může dostat do světa pohádek.

Taralcielle
03.09.2019 5 z 5

Jednička ano, ta patří mezi klasické pohádky. Příběh se mi moc líbil. Seriál byl pro mě lepší než kniha. Co se mi ale už opravdu nelíbilo, bylo protahování do dvojky a trojky...

leggy
04.01.2017 3 z 5

Vcelku mechanicky převyprávěný velmi dobrý příběh. Televizní verze je nesrovnatelně lepší.

veronie
17.04.2016 3 z 5

Hezký příběh pro děti i dospělé. Pojďme se přenést do světa pohádek...

Marčullkas
27.01.2014 4 z 5

Má oblíbená dětská knížka! Zbožňovala jsem pana Mayera a jeho jezevčíka! Filmové zpracování na motiv knihy je též vydařené!

barbucha1569
30.06.2013 5 z 5

Četla jsem knihu a samozřejmě viděla i seriál (který se mi líbil víc). Potom jsem chtěla od Ježíška kouzelný prsten :-D

WEIL
14.08.2011

Princezna Arabela mi nebyla nikdy moc symatická.

Na prvním místě to byl jednoznačně Rumburak, pak pan Mayer, pak hlavní čarodějnice a pak Xénie.

podle filmu/seriálu

Autoři knihy