Ťapulka Ťapulka komentáře u knih

Včelařské byliny Včelařské byliny Oldřich Haragsim

Kniha je pro mě velkou pomocnicí v mých včelařských začátcích. Ráda bych své včelky rozmazlovala a doufám, že s pomocí rad v této knize jim přichystám "talíř plný laskomin". Zároveň jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací

02.03.2018 5 z 5

Petra Petra Vlasta Javořická

Pár knih od paní Javořické jsem již přečetla. Líbí se mi její vtáhnutí do doby našich maminek a babiček. Knihu Petra jsem si přečetla pro splnění Čtenářské výzvy 2018 - kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy. A spočítala jsem, že jméno Petra, tedy i mé jméno, se tam vyskytuje přesně +- 1157krát. Tak tomu se říká splnění výzvy :-) !
Je to kniha pro odpočinkové čtení, zastavení se a pohodu, asi jako když si pustíte film pro pamětníky a je vám tak nějak hezounky.

26.02.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevím, co napsat. Tato knížka mě úplně pohltila a potřebovala bych možnost ohodnotit ji víc než pěti hvězdičkama! Přečetla jsem ji snad nejrychleji ze všech knih, co jsem kdy četla. Nemohla jsem jen tak zavřít její desky a počkat chvilku na čtení dalších stránek. Po jejím dočtení jsem pak hodinu ležela a slzy se mi koulely po tvářích...a vlastně je tam cítím i teď...
Moc krásná knížka, která čtenáři přiblíží nelehkou dobu a historii naší země. Zvedne prst a řekne "pozor, každé malé zaváhání, rozhodnutí, může mít obrovské následky". Kniha je o válce a poválečné době, ale představuje nám ji z úplně jiného pohledu, ukazuje nám vztahy lidí a jejich různé povahy. A dojímá nás příběhem Miry a Hany tak strašně moc, že bych obě nejraději chytila za ruku, pohladila je a zlatou rybku poprosila o změnu jejich osudu.
Jsem moc vděčná autorce, že jsem mohla tento příběh číst!
A upaluju do knihkupectví, protože tahle knížka prostě nemůže v mé knihovně chybět. A snad na potkání se budu lidí ptát "už jsi četl Hanu?".

26.02.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nádherná kniha! Obrovská poklona patří Lele za ilustrace, těmi jsem se neskutečně kochala a užívala si je. I barva papíru, gumička na zakládání stránky...dokonalé zpracování knihy. A Anino psaní? Krásně plynula slova za slovy, myšlenky a přání, poznatky a hříčky po papíře, do mojí hlavy, do mé nálady. Děkuji za krásné chvíle strávené při četbě. Knihu jsem si půjčila v knihovně a přečetla ji na pár otevření, ale určitě si ji koupím a budu si ji pročítat znovu kousíček po kousíčku, podle nálady a chuti. Tahle knížka prostě patří na můj noční stolek :-)

16.02.2018 5 z 5

Žít s moudrostí včel Žít s moudrostí včel Karel Sládek

Tahle knížka by se dala nazvat "biblí včelaře". Na pár stránkách se o těchto obdivuhodných pokladech přírody, o jejich chovu a práci včelaře dozvíme mnoho důležitého a zajímavého. Nahlédneme také do svých duší a zamyslíme se nad našimi životy, vztahy a přírodou. Ze stránek jsem úplně cítila tu jedinečnou vůni a chuť medu a vím, že tato knížka bude mým velkých přítelem a rádcem při mém včelaření, kterým chci ovonět a osladit svůj (a nejen svůj) život.

14.02.2018 5 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Šárka5875 to popsala naprosto přesně. Kniha je opravdu neuvěřitelná, stejně jako život Wendy, jejího manžela a jejich pejsků. Wendy je úžasná a jedinečná žena a její pejskové jsou andílci, kteří její život dělají snazším a hezčím a plným lásky. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Možná je psaná jednodušším stylem, ale je to styl upřímný a styl života. Na trhu je tolik prázdných a vymyšlených knih a příběhů, ale tohle je příběh života, skutečné lásky a statečnosti a bojovnosti. Kniha čtenáře informuje o úplně jiném světě, který je plný bolesti, ale z té bolesti se rodí také spousta lásky nejen obdržené, ale také hodně té darované. Žádná kniha této knize nemůže konkurovat právě pro tu upřímnost, skutečný příběh a pro to, co čtenáři dává - lásku, naději, trpělivost, víru a touhu pomoci jiným a najít ve svém životě co nejvíc hezkého.

12.02.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Kniha se četla sama, byla jsem napnutá, přitom ne zbytečně vystrašená. Byl to zajímavý výlet do různých lidských duší. Z některých osudů mě až mrazilo a opět jsem si připomněla, jak blízko můžou být chvíle, které změní během vteřiny život člověka.

12.02.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Knížka je hezká, plná zajímavých míst, ale přišla mi zbytečně dlouhá. Ale Fermína jsem si opravdu moc oblíbila! Jeho postřehy, slovní spojení, připodobnění...

12.02.2018 4 z 5

Život s kočkou není pro kočku Život s kočkou není pro kočku Deborah Robertson

Knížka mi přinesla spoustu zajímavostí z mňauživota, o mňauosobnostech i mňauhrdinech :-). Moc sympatické mi přišlo i zařazení informací o kočkách v České republice, i když je to kniha zahraniční. Jedná se o příjemné čtení, doplněné krásnými ilustracemi a pár doporučeními pro chovatele těchto roztomilých chlupáčů.

22.01.2018 4 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Knížka je moc zajímavě napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to taková pěkná bláznivina, za sebe ji doporučuji k přečtení. Že jsou kočky lumpice, to všichni víme :-) teď si budu muset se svými dvěma kocourky promluvit a víc je sledovat.

16.01.2018 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Moc krásná kniha, od které se nedalo odtrhnout. Příběh Marie Terezie mě velice zaujal a tak mě tato kniha inspirovala k vyhledání, a snad i následně k přečtení, dalších o této velké ženě. Marii Terezii jsem při čtení obdivovala, ale také jsem s ní hodně cítila. Poklona autorce, že své čtenáře dokáže takto lehce seznámit s částí historie naší země. Bohužel jak jsem pak zjistila, ne všechny informace jsou pravdivé...proto dávám jen tři hvězdičky, škoda.

15.01.2018 3 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Knihu jsem dostala k Vánocům od své kamarádky spolu ještě se soškou bílé kočičky - asi jako legraci, neboť, jak se píše v knize, jsem vlastněna dvěma černými kocoury, každého z nich jsem našla na ulici a dohodli jsme se, že si budeme vzájemně dělat svět hezčím.
Kniha se mi moc líbila! V tolika věcech jsem dávala autorovi za pravdu (také jsem si např. myslela, že když náš kocourek miluje vodu a tráví s námi společně koupel, tak je výjimečný a přitom to dělá asi většina koček), v tolika věcech jsem autora obdivovala a z tolika věcí jsem byla šokovaná, že jsou lidé schopni ublížit zvířatům, ale také jsem byla ráda, že jsou lidé, kteří se snaží tyto hrůzy odčinit. Kniha mi kromě úsměvů a příjemného čtení přinesla také informace o Fondu pro zvířata a o vývoji boje proti týrání zvířat, o kočičích celebritách a o holubích osobnostech apod. Určitě sáhnu i po pokračování této roztomilé knihy.

11.01.2018 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Není snad kniha, která by v sobě měla tolik čisté a upřímné lásky, tolik krásných slov a pohlazení, tolik úcty... Pan Seifert mě provedl mými zážitky z dětství, probudil pár vzpomínek, zalil mé tváře slzami dojetí. Snad i mé děti ji jednou budou číst s láskyplnými pocity jako dnes já.

09.01.2018 5 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Tolik něhy a krásných myšlenek v pár řádcích! Kniha leží na mém nočním stolku připravena kdykoliv k prolistování...netřeba dalších slov

06.01.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Kdybych si z téhle knížky měla vypisovat myšlenky a zajímavé pasáže, opsala bych bez nadsázky minimálně půlku knihy a věděla bych, že je tam toho ještě spousta! Nádherná kniha, která mi dala hodně úsměvů, dojetí, krásných vyjádření lásky a úcty a přinesla mi pěkné chvíle nad jejími stránkami. Backman je můj nejoblíbenější autor, a i když je tato kniha trochu jiná než jeho ostatní díla, opět nezklamal! Za takovou knihu se můžu jen uklonit a poděkovat!

06.01.2018 5 z 5

Moje abeceda Moje abeceda Josef Lada

Tato knížka je mojí srdcovkou. Když je mi smutno, když je mi veselo, když mám dlouhou chvíli, vždy si přeříkám říkadla celé abecedy

28.12.2017 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Sonety v překladu pana Hilského se staly knihou, kterou často listuji, pročítám, čtu, nosím s sebou, na které jsem si "vyčetla" závislost. Je to kniha, která mě bude provázet celým mým životem a kterou bych si určitě vzala s sebou na opuštěný ostrov. Našla jsem v ní mnoho lásky, pravdy, zamyšlení, odpovědí, otázek, je to zkrátka NEJkniha

19.12.2017 5 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

Tahle knížka si našla své pevné místo v mém čtenářském srdíčku! Medvídek Paddington se stal členem naší rodiny. Knížku jsem četla již před několika lety našim dětem, pak následovalo její zakoupení do naší knihovny, a teď už ji mám i ve slovenštině a v angličtině dokonce téměř všechny její díly....co víc můžu říct k jejímu hodnocení - dítě, kterému nebyl čten Medvídek Paddington jako by bylo navždy ochuzené :-)

19.12.2017 5 z 5

Nové vyprávění ze staré Plzně Nové vyprávění ze staré Plzně Karel Pexidr

Moc krásné počteníčko vtipně líčené historie Plzně! Knížka se četla úplně sama, dala mi několik zajímavých informací a přinesla úsměv na tváře. Určitě by se líbila i čtenářům žijícím mimo Plzeň.

16.12.2017 5 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Jakožto začínající včelařka jsem se na knihu moc těšila. Určitě mi přinesla hodně zajímavých informací, zopakování toho, co o včelách už vím, i pár trošku mylných informací, které jsou daní za polidšťování včelek v tomto příběhu. Krásná knížka, dojemná, místy napínavá i zarážející

15.12.2017 4 z 5