Ťapulka Ťapulka komentáře u knih

Na rybách, někdy i s rybami Na rybách, někdy i s rybami Petr Skalka

Knížka nám přinesla spoustu hezkých chvil při čtení na dobrou noc malému, ale svými úlovky velkému, rybaříkovi. Při čtení jsme, i když v teple domova a zachumlaní do peřin, strávili spoustu chvil v hezké přírodě a s obdivuhodnými šupináči.

Pytláci na rybách Pytláci na rybách Stanislav Kovář

Hezká knížka, jejíž příběhy vytvořily v našich rybářských dušičkách při čtení na dobrou noc malému rybaříkovi vždy chuť sebrat prut a jít za krásou přírody a šupináčů. Pytlačení má určitě své kouzlo a pokud nejde ruku v ruce s necitlivým přístupem k rybaření, ale s láskou k šupináčům, může mít lákavě dráždivý nádech :-)

18.01.2017 4 z 5

Neuvěřitelná rybářská dobrodružství Neuvěřitelná rybářská dobrodružství Paul Knight

Knížka byla zajímavá a hezká, prožili jsme u ní s naším malým rybaříkem při četbě na dobrou noc spoustu dobrodružství a díky příběhům jsme naše rybářské sny převedli přes hranice našich toků.

Rybolov v srdci Rybolov v srdci Jiří Pešaut

Krásná knížka pro všechny rybáře. Já si ji užila jako četbu našemu malému rybaříkovi před spaním a že jsme vždy měli svá srdíčka při jejím čtení naplněná krásou přírody, láskou k šupináčům a naše rybářské ručky nás svěděly touhou chytit prut a jít prožívat příběhy knížky.

18.01.2017 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Ano, přesně dopis od Tolstého, který opsala Leniii, se mi líbil nejvíce. A věta van Goghova "...ne, nikdy, nikdy je jako kus ledu, který jsem vtiskl do svého srdce, aby roztál". A z básní Shakespearův Sonet (ty miluju celé), Alfred Austin a Norman Rowland Gale. Hezká knížka, i když jsem čekala asi větší příliv lásky a romantiky.

17.01.2017 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Mně se kniha líbila, četla se téměř sama. Ano, vidím v tom Stoletého staříka a ano, vidím v tom i styl Fredrika Backmana, ale i tak je něčím nová a milá, pohladila mou dušičku, pobavila mě fantazií malého dítěte, dojala osudem malé holčičky a bavila mě vývojem a cestou tří lidských bytostí. Nejvíce se mi líbily cedulky "Tady mami!"

16.01.2017 4 z 5

Příhody bílé myšky Příhody bílé myšky Alfons Bohumil Šťastný

I když je této knížce už více jak devadesát let, četla jsem ji asi před 7 lety svým dětem (8 a 5 let) a moc jsme si její příběh užili. Občas jsem trošku poupravila češtinu na stravitelnější, také jméno jedné myšky Šukálek jsem raději změnila na Šustálka :-), ale určitě doporučuji. Je škoda, aby hezké příběhy smutnily nepřečtené a zapadlé v knihovničkách. I dnešní děti je můžou hltat, prožívat a vdechnout jim nový život.

12.01.2017 5 z 5

Stříbrní poslové dobré nálady Stříbrní poslové dobré nálady Lukáš Kamaryt

Jako rybáře nemohla tahle knížka naši rodinu minout. Náš syn ji v sedmi letech poslouchal s nastraženými ušisky stejně jako my dospěláci ji četli. A nakonec ji ve třetí třídě přečetl sám a pyšně si ji zapsal do čtenářského deníku. Kniha je plná hezkých popisů krásné přírody, lásky k rybám, úcty k přírodě a závěrečná kapitolka nám vehnala slzy dojetí do očí. Děkujeme autorovi za krásné chvíle strávené nad touto knihou a za to, že synovi ukázal krásný rybářský svět, žádná mordýřina, žádné honění se bezhlavě za rekordy, prostě srdíčkové rybaření.

10.01.2017 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Hezká knížka, která se četla "sama". Děj trošku předvídatelný, ale i tak něčím překvapil. Příběh to je dojemný a smutný, ale je v něm i spoustu krásného, odhaluje široké spektrum lidských povah, osudů, životů a přání.

06.01.2017 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Zajímavé nahlédnutí do života vlků. Hlavnímu hrdinovi závidím soužití s těmito šelmami, ale bylo mi ho moc líto za těžké hledání cesty k lidem a životu s nimi.

03.01.2017 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Nádherný příběh, stejně jako první díl Kocour Bob.

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Knížka mi změnila pohled na lidi bez domova, dnes mám "svého" bezdomovce, od kterého si kupuji časopis a vždy mu něčím přilepším a popovídám si s ním. Je to moc zajímavý příběh a jejich fotky a videa jsou kouzelná!

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Fredrik Backman je prostě zárukou nádherné knížky, úsměvu i dojetí a zamyšlení se nad každodenním životem, nad lidmi kolem sebe a nad radostmi i strastmi. Knížka se četla úplně sama a moc jsem si ji užila. Kouskovala jsem si ji jen proto, abych si ji déle užila

Příběh toulavého kocoura Příběh toulavého kocoura Richard Sobotka

Moc zajímavá knížka, k jejímuž čtení jsem si dělala tématické fotky. Chvílemi jsem se děsila, jako dítě bych nad ní uronila určitě moc slziček. Nahlédla jsem trošičku do kocouřího života a začala tak domlouvat našemu Mikešovi, ať žije OPATRNÝ kocouří život.

Ryba jménem Ian Ryba jménem Ian Bradley Somer

Kniha se četla sama, bylo zajímavé přeskakovat mezi osudy jednotlivých obyvatel domu a k myšlenkám rybky

02.01.2017 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

I když od začátku tušíte, jak kniha skončí, nutí Vás to číst a číst dokud nejste na poslední stránce, na které uroníte pár slz dojetí. Čtenář se určitě zamyslí nad tím, že by lidi okolo sebe neměl hodnotit jen na první kouknutí

02.01.2017 4 z 5

Človíček Tom Človíček Tom Barbara Constantine

Moc zajímavá knížka, která se četla sama, pohladila mou duši a přinesla spoustu materiálu k zamyšlení. Jako mámu mě i moc dojala

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Čekala jsem trošku více napětí. Kniha se četla sama, ale nepřinesla žádné překvapení

02.01.2017 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Královna mezi knížkami! Sahám po ní několikrát za rok. Kdysi jsem přečetla Poklad svým dětem (tehdy 4 a 7 let) a to se jim valila očička :-) a chtěly ji číst pořád dokola. Jo, děti milují strašení

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha, která přinesla hodně smíchu, ale také hodně slz. Nádherná! Už ji mám ve své knihovničce