tamdr tamdr komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

překvapilo mě, že kniha byla jiná než jsem čekala,spíše trocha psychologie,pohled do duše nájemného vraha,jen konec mně zklamal,docela jsem mu držela palce, aby to s ním dobře dopadlo

09.05.2021 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

ačkoliv jsem dost velký čtenář,nikdy jsem o tomto autorovi neslyšela a má mně co mrzet.Knihu jsem doslova přečetla jedním dechem,napínavé od začátku až do konce,překvapivý úplný závěr a už se těším na další knihu.

30.04.2021 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Co k tomu říct?Výborná autorka,výborná kniha

22.04.2021 5 z 5

Smrtící léčba Smrtící léčba Michael Palmer

já nevím,tahle kniha se mi fakt zdála hrozně zdlouhavá,asi záleží i na překladateli a i když mám Palmra ráda tak tohle nebylo podle mého gusta

20.04.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

generační román,zabírá historii od první světové války až po sametovou revoluci.Já mám problém se začátkem knihy,zdá se mi to zbytečně natahované,ale jinak zajímavé čtení o to více že jsem z poválečné generace a proto je mi téma velmi blízké.

19.04.2021 4 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Co k tomu říct?Co říct, když se nedostává slov.Nelze mít na to názor jako na beletrii,ale je to kus historie a tomu se nedá vyhnout.Pamatuji se jak se na Letné v Praze vypínalo k nebi sousoší Stalina a jen pohled na něj vzbuzoval vztek a pocit ponížení.Zajímalo by mně jestli se ruská vláda omluvila svým občanům,těm milionům rodin a pozůstalých.Člověka jímá hrůza když si uvědomí že nebyla možnost se nějak bránit.A nakonec si kladu otázku-je tomu všemu opravdu konec?

12.04.2021 5 z 5

Líbánky Líbánky James Patterson

líbilo se,jen se mi zdá že druhý díl byl napínavější,prostě o něco lepší

10.04.2021 4 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

nádherná kniha,dobře se četla a velmi smutná

04.04.2021 5 z 5

Druhé líbánky Druhé líbánky James Patterson

za mně výborná kniha,napínavý děj,sympatická dvojice vyšetřovatelů,hlavně chlap-inteligentní,se smyslem pro humor a ještě k tomu fešák,prostě moje krevní skupina

04.04.2021 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

když čtu ostatní komentáře tak váhám s napsáním mého,asi jsem hloupá ale bylo na mně dost složité jak ty vraždy probíhaly,jinak se mi kniha moc líbila jen ten závěr byl moc popisný a pro mne ne zrovna jednoduchý.Zase se mi ale moc líbilo seznámení s úplně jinou kulturou,jinými zákony(jak jinak než komunistickými),jinými zvyky.Taky mě to donutilo podívat se jak to bylo s kulturní revolucí na internet,moc jsem o tom nevěděla.Takže za mne palec nahoru

16.03.2021 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

mně se to moc líbilo,jde vlastně o ztrátu identity,hlavní hrdinka si přestane věřit a navzdory všemu uvěří že je vražedkyně svého vlastního syna a trvá dost dlouho než si uvědomí že je s ní manipulováno a konečně se tomu postaví.

13.03.2021 5 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

tak jsem si myslela že mi prospěje najít si nějakou knihu s lehčím žánrem,ale tohle jsem opravdu přehnala,to se fakt číst nedalo

12.03.2021 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

trochu mi vadilo přeskakování z minulosti do současnosti,vadilo mi i hodně vulgárních výrazů-to fakt nemusím,ale jako celek výborné čtení,od všeho trochu,násilí,drogy,napětí ,sex a moc sympatická hlavní dvojice,taky se mi více líbí drsňáci jako Marii

11.03.2021 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

vůbec ne špatná detektivka,vraždy a sebevraždy pomocí hypnozy a drog,docela napínavá kniha,Frost sympaťák-kriminalista

10.03.2021 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

velmi smutný milostný příběh,hledání sama sebe,hledání smyslu života,jedno je jisté pan Murakami to umí moc dobře se slovy

07.03.2021 5 z 5

(SPOILER) ze začátku nic moc děj,a trochu mě to nudilo,ale později to moji pozornost probudilo,jako vždy nádherné popisy,trochu tajemnosti a vyvrcholení jak to Murakami umí nechá na čtenáři,Šimamoto snad ani neexistovala,nebo ano a byla těžce nemocná a v závěru odchází umírat,kdo ví?

02.03.2021 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Tak jsem to dočetla a jsem trochu rozporuplná.Zaskočilo mně že si závěr musí vlastně učinit čtenář sám,to znamená-co čtenář,to jiný závěr.Když čtu vaše erudované názory je mi trochu hanba přidat ten svůj.Nicméně se o to pokusím.Kniha plná tajemství,nádherných popisů přírody a hlavně plná emocí,mě zasáhla tak hluboce ,že zůstane v mé paměti hodně,hodně dlouho.Musím se přiznat,že jsem asi některé tajemno úplně nepochopila správně,některé situace na mě zapůsobili velmi negativně-viz pojídání kočičích srdcí,ale jako celek nezapomenutelná kniha,těším se na další.Jen ještě malá poznámka-mrzí mne,že jsem ve svém životě alespoň na krátký čas nepotkala pana Nakatu,velmi bych ocenila jeho přístup k životu.

26.02.2021 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

strhující děj,výborné čtení,viděla jsem i film,ale v knize lépe vyniknou povahy všech postav

24.02.2021 5 z 5

Azurové nevěry Azurové nevěry Petra Nachtmanová

nic moc čtení,ani další knihy od této spisovatelky na mně neudělaly žádný velký dojem

20.02.2021 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha s dobrým humorem,ale poměrně zdlouhavá

17.02.2021 4 z 5