Krev na sněhu ekniha

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku. Krev na sněhu je první díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250548/big_krev-na-snehu-lDH-250548.png 3.71999

Krev na sněhu 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín

Blod på snø, 2015

Kniha Krev na sněhu

bivana009
předevčírem

Toto dílo mého oblíbeného autora je prostě trochu jiné. Svým způsobem originální, vnořené do minulého stolení a přitom stále aktuální. Mistr příběhu a neotřelých zápletek se opět vyznamenal a rozhodně nezklamal. Konec je dokonalý... rozhodně doporučuji...

asam

Nezklamal. Vždy propracované do detailu a napínavé až do konce

vercatko20
21.12.2021

Jak mě Nesbø zklamal s Netopýrem ze série s HH, tímhle si u mě vše na 100% vyžehlil.
Je to čtivé a .. ten konec?!!

Shaxx
13.12.2021

Moje první setkání s Nesbøem a ne poslední. Hlavně z toho důvodu, že věřím, že tak oblíbený autor má na kontě lepší knihy, než je...tohle.
Krev na sněhu bylo trápení a často jsem musela protočit oči.
Hlavní hrdina je tak nepravděpodobná a málo uvěřitelná postava. Je poměrně knižní/seriálový trend vzít někoho, kdo se vymyká běžné "normalitě", postavu, která je například neohrabaná v sociální konverzaci a chápaní lidských emocí, ale zato exceluje v něčem jiném. Někoho, kdo má poruchu autistického spektra, ale je třeba výborný krimi detektiv atd. No, bohužel tady Olav je v tomhle dodělaný tak napůl, je prezentovaný jako poměrně slaboduchý jedinec, v jednu chvíli se vyjadřuje jak jeskynní muž a v druhé chvíli začne vytahovat detailní vědecká fakta. Styl přemýšlení se také mění, z blbečka až na intelektuála. Říkala jsem si...jo, to třeba bude rozdvojená osobnost, to by pak nějaké věci dávaly smysl (Olav si občas dost protiřečí), ale nestalo se tak.
Konec je takový divný žblept. Ještě, že to mělo málo stránek :D

Katka244
02.12.2021

Nevím, tentokrát jsem byla ráda, že ji mám v podobě audio knihy a tak při hospitalizaci jsem si ji po nocích nechala předčítat, jinak bych ji asi snad odložila, no každý máme jiný vkus.

wendulka0502
13.11.2021

Tohle ačkoli je to kniha na jedno odpoledne dalo by se říct, tak mi trvalo pět let než jsem si ji konečně přečetla.
Nesbø to umí i líp.

lucie3633
18.10.2021

Vyzdvihla bych, že hlavní hrdina byl zajímavá postava (něco na způsob Dextera). Krátké kapitoly, takže knihu přečtete během jednoho odpoledne. Ale já vám nevím... Něco mi nesedlo, i když mám autora ráda... Asi pokus o nový styl psaní?

asam
28.08.2021

Něco nového v autorově díle, ale trochu moc překombinované. Chvílemi jsem nevěděla kdo je kdo a o co vlastně kráčí. Přesto jsem vydržela až do konce.
Nenechám se odradit, autorovi věřím a zkusím II díl této série.