TaJiná TaJiná komentáře u knih

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Viewegh je můj šálek čaje (kafe nepiju). Kdybych se nemrkla na obálku, myslela bych si, že knížku napsala žena. Miluju jak knihu, tak filmové zpracování. Vyhovuje mi styl autora, kurzíva, názvy a podnázvy kapitol... Dýchá na mě ta doba začátku 21. století, neskutečně mě to baví.

12.11.2018 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasná kniha! Nemám slov, filmové zpracování se s ní nedá srovnat! Při líčení pocitů odsouzených postav mi bylo psychicky i fyzicky zle, jako bych byla v ději s nimi.

12.11.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem teď přečetla podruhé, tentokrát jsem si na radu zde už psala, kdo-kde-ským. Víc jsem pochopila zápletku, googlila jsem si i rozuzlení otevřeného konce. Kniha jako taková se mi líbila, myslím, že na české poměry je luxusní čtení, ale - jak už někdo psal - přijde mi, že postavy často uvažují, jednají, prostě se chovají stejně. Maximálně Renata, Květa nebo nesympatická Saša mi přišly jako jinak uvažující. Možná, že to byl záměr, sloučit všechny ženské postavy do jedné metaforické - na tom už nezáleží, ale kniha je rozhodně originální a čtivá!

12.11.2018 4 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Knížku jsem přečetla jedním dechem, byla zajímavá, poučná, moc mě bavila. Možná má trochu přeslazený konec, ale jestli jsem to dobře pochopila, tak byl příběh buď autorčina autobiografie nebo alespoň částečný příběh z jejího života, takže úplně nereálné to není. :-)

01.10.2018 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Upřímně nic moc... Kniha mě bavila asi do půlky, pak už jsem přeskalovala pasáže, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Alex mi přišla strašně nesympatická.

01.10.2018 2 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Knizka me upoutala, jako už dlouho zadna ne. Avery me šílené vytáčela svým chováním a názory. I když to melo sve důvody, doslova me tím s*ala.
Je to oddechovka, ale nápad byl poměrně originální.

10.12.2017 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Nebavila mě, přeskakovala jsem stránky.

07.11.2017 2 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Uffff... Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Pletly se mi postavy, jak se stále střídala ichforma, nehledě na to, že byly skoro až odpudivě nesympatické. Kniha mi ve shrnutí přišla jako rádce pro děvky, fetky a kuřačky.

16.10.2017 1 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Jana Kratochvílová

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! Napínavá, originální zápletka, jak už tu někdo psal, taky nechápu, proč Michala neposlala do háje rovnou... Asi doufala, že se změní. Jo a nádherný konec! Knížka velice čtivá!

04.08.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Jako většina vás tady, i já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Obrovský zvrat, ale občas i trošku nelogické a nemožné věci. První půlka byla lepší :)

09.06.2017 5 z 5

Sen o zelených očích Sen o zelených očích Lucie Lukešová

Kniha nic moc, ani jsem ji nepřečetla celou.

08.08.2014 3 z 5