syskas syskas komentáře u knih

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy. Ukážka tu:

21.02.2018 5 z 5

Podivné manželstvo / Čierne mesto Podivné manželstvo / Čierne mesto Kálmán Mikszáth

21.02.2018 3 z 5

Zuzka Klamárka Zuzka Klamárka Sisa Siseková

Milé, vtipné spomienky na detstvo prežité v socializme.

12.02.2018 5 z 5

Nerušte spiaceho zverolekára Nerušte spiaceho zverolekára James Herriot (p)

Krásne čítanie na dobrú noc alebo cestovanie. Milé príbehy, plné humoru, radosti, lásky k zvieratám, kraju a ľuďom.

09.02.2018 5 z 5

Myseľ ako liek Myseľ ako liek Jo Marchant

Kniha, ktorá mi pomohla mnohé pochopiť. Lebo veľa z toho som sama prežila a nerozumela čo a prečo sa deje. Určite nesúhlasím so všetkým a úplne. Ale rozhodne ukazuje iný pohľad na zdravie a liečbu hlave chronických chorôb.

09.02.2018 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Zápletka a záver - super. Ale cca 100 strán knihy som doslova preskočila, lebo to bola neskutočná nuda. Stále dokola to isté, žiadny posun v deji, nič. Ak by autor skrátil knihu na polovicu, pokojne by som dala 5 hviezdičiek.

04.02.2018 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Návrat do bytu, v ktorom vyrastal spolu s rodičmi. A desné spomienky na minulosť a strach. Toto stále dokola - cca 80 strán. Podľa mňa NUDA, nie strach :-). Potom sa to konečne rozbehlo a bolo to celkom fajn. Záver prekvapil, ale bol divný. Nemal logiku - veď bolesť ich mala ochrániť, nie?

02.02.2018 3 z 5

Keby tak vedeli hovoriť Keby tak vedeli hovoriť James Herriot (p)

Milé, veselé, občas aj smutné. Príbehy plné zaujímavých postavičiek a osobností - ľudských aj zvieracích.

31.01.2018 5 z 5

Carmela Carmela Ramón Meza

Mladá, naivná miešanka bez otca a rozmaznaný, naivný beloch z bohatej rodiny. Jej mama bola z nádejného ženícha nadšená, jeho otec bol zúfalý.
Zvlášte je, že Carmela s mamou boli rovnaké rasistky ako Joaquínova rodina. Lebo svojho sluhu - černocha tiež považovali za menejcenného, za človeka, ktorý im nie je roveň, presne tak, ako Joaquínova rodina vnímala Carmelu a jej mamu.
Páčil sa mi smutno - šťastný koniec.

SPOJLER
Mladá dvojica po pár hodinách úteku vytriezvela z veľkej lásky. On poslúchol otca a ušiel do USA. Z nej sa stala vypočítavá potvora, ktorá uvažuje o svadbe s Číňanom, ktorého nemá rada, ale je bohatý. A urobí preto takmer všetko - dokonca odtají aj vlastného syna.

30.01.2018 4 z 5

English is easy, Csaba is dead English is easy, Csaba is dead Peter Doktorov (p)

Skvelé.
Akurát človeka desia spomienky - lebo ono to takto u nás naozaj kedysi vyzeralo...

27.01.2018 5 z 5

Večná noc Večná noc Guillermo del Toro

Výborný záver trilógie. Oveľa lepší ako druhý diel. Niektoré veci sa mi zdali nedomyslené a nedotiahnuté.

27.01.2018 4 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Čítala sa ľahko a rýchlo. Napriek tomu je druhý diel slabší, ako prvý. Nie je taký napínavý, dej sa posúva pomalšie a pokojne som knihu dokázala čítať aj pred spaním :-). Záver bol zaujímavý. Som zvedavá na tretí diel.

24.01.2018 3 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Nádherne napísané príbehy, plné lásky k zvieratám, ľuďom a životu. Úžasná pokora - nehrá sa na hrdinu, ktorý vždy všetko vie (veď aj od poštára sa naučil liečiť nejakú chorobu). Veľa zaujímavých ľudí a ešte viac zaujímavých psov a mačiek. Každý pes, každá mačka má svoju povahu a na každom zvieratku nájde niečo krásne.
Presne takéhoto úžasného veterinára sme mali aj my. Staral sa o hospodárske zvieratá na družstvách a u súkromníkov a okrem toho doma liečil drobnosti našich domácich maznáčikov. Stalo sa, že sme boli dohodnutí ráno na pol deviatu. Keď sme prišli, tak nás vítala jeho manželka, že manžel išiel na družstvo k ťažkému pôrodu, ale už je na ceste domov. Čakali sme u nich v kuchyni. Aj s naším psom. Minulý rok mal veterinár 69 rokov. Odišiel na zaslúžený dôchodok a presťahoval sa do svojho rodiska. A my stále spomíname...

21.01.2018 5 z 5

Dobrý den Brno Dobrý den Brno Hana Pražáková

Veľmi poučné čítanie o tom, ako sa žilo v komunizme. Treba si to pripomínať, aby sme nezabudli.

17.01.2018 4 z 5

Záhada zadnej izby Záhada zadnej izby Katarína Gillerová

Nápad aj zápletka (tajomstvo 4 sestier) fajn. Ale neskutočne mi vadilo, ako to autorka naťahovala. Stále len náznaky a nič nevysvetlila. Prvá polovica knihy bola takáto - ako mizerná telenovela. Preto dávam menej hviezdičiek.

15.01.2018 3 z 5

Čierny záprah Čierny záprah Kálmán Mikszáth

Milé poviedky. Hlavne posledná bola veľmi pekná.

13.01.2018 4 z 5

Kamenní ľudia Kamenní ľudia Keri Hulme

Nádherná kniha. Treba čítať pomaly, lebo núti premýšľať. Myslím, že ani jedna postava nie je vinníkom toho, čo sa stalo. Sú hlavne obeťami. Toho, čo prežili a čo ich poznačilo.
Kerewin. Jej dobrovoľné vyhnanstvo a život o samote v divnej kamennej veži. Jej boj s chorobou a so smrťou.
Joe. Jeho strata milovanej ženy a syna. Záchvaty hnevu, kedy sa stáva niekým iným.
Simon. Maličký chlapec. Jediný prežil stroskovanie lode. Nemý vyplavenec.
Bojujú jeden s druhým aj sami so sebou.

12.01.2018 5 z 5

Dům nad řekou Dům nad řekou Žofie Adamová

Fajn detektívka. Škoda, že som o autorke ani na nete nenašla žiadne info a že zatiaľ nenapísala nič iné. Snáď sa ešte dočkáme...

07.01.2018 4 z 5

Stačí si ﴾ne﴿ želať Stačí si ﴾ne﴿ želať Silvia Havelková

Výborná oddychovka. Prečítaná za pár hodin.
Občas som nevedela, či sa mám smiať alebo Renátu (a ľudí v jej okolí) ľutovať. Niektoré veci sa mi zdali prehnané. Akože kto pracuje na plný úväzok a ešte stíha diaľkovo dve vysoké školy a končí ich v tom istom termíne?! A potom si som uvedomila, že som mala kolegyňu, ktorá presne toto absolvovala v jednom školskom roku. Takže sú ľudia, ktorí to naozaj dokážu :-)).

Knihu vystihujú dve vety:
Dávajte si pozor na to, čo si želáte, lebo sa vám ho môže splniť (hoci úplne iným spôsobom).
Keď si robíte plány do budúcnosti, tak "ten hore" sa dobre zabáva.

04.01.2018 5 z 5

Čas majstrov II. Čas majstrov II. Anton Hykisch

Veľmi pekná kniha o povstaní baníkov v Banskej Štiavnici, Banskej Bystrici a ich okolí.

03.01.2018 4 z 5