Stačí si ﴾ne﴿ želať

Stačí si ﴾ne﴿ želať https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91328/staci-si-ne-zelat-91328.jpg 4 8 3

Renáta je zrelá, energická, dobre vyzerajúca žena, ktorej sa podarilo vydobyť si silnú pozíciu vo firme. Trochu ju otravuje stereotyp pokojného manželstva v porovnaní s úspešným pracovným životom, v ktorom, ako inak, dominujú muži. Pokušenie je veľké! Aj pod vplyvom kamarátky Kamily sa rozhoduje, či zvedie mladého sympatického šéfa Dušana. S príchodom novej kolegyne sa však všetko začína komplikovať a spustí sa lavína udalostí – odrazu zistí, že jej manžela fascinujú plnšie ženy so zmyslom pre rodinu, že firemný kasanova nadovšetko miluje svoju ženu, že najkrajší muž, akého kedy stretla, je pre ženy nedostupný... Toto a všetko iné Renáta zaslepená pýchou a predstieranou dokonalosťou doteraz nevidela. Novela je malým prieskumom ženskej duše. Aj keď ide o príbeh určený prednostne ženám, práve vďaka irónii až sarkazmu hlavnej hrdinky a vtipným zápletkám si istotne nájde spokojných čitateľov aj medzi mužmi.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

Stačí si ﴾ne﴿ želať

syskas
04.01.2018 5 z 5

Výborná oddychovka. Prečítaná za pár hodin.
Občas som nevedela, či sa mám smiať alebo Renátu (a ľudí v jej okolí) ľutovať. Niektoré veci sa mi zdali prehnané. Akože kto pracuje na plný úväzok a ešte stíha diaľkovo dve vysoké školy a končí ich v tom istom termíne?! A potom si som uvedomila, že som mala kolegyňu, ktorá presne toto absolvovala v jednom školskom roku. Takže sú ľudia, ktorí to naozaj dokážu :-)).

Knihu vystihujú dve vety:
Dávajte si pozor na to, čo si želáte, lebo sa vám ho môže splniť (hoci úplne iným spôsobom).
Keď si robíte plány do budúcnosti, tak "ten hore" sa dobre zabáva.

dencuska
26.08.2012 4 z 5

Príjemné čítanie s troškou humoru, aj reality. Knižku som dostala od mami na Vianoce a nakoľko ide o začínajúcu autorku mala som "rešpekt", nakoniec však knižka absolútne nesklamala, ale milo prekvapila, a preto ju odporúčam :)

danuska
09.06.2012 3 z 5

Celkom mila knizka, precitana za den, je v nej humor, aj smutne veci.
Jedina vec, ktora mi prekazala, boli rozne chyby, ktore nechapem, ze si nikto nevsimol.

Silvia Havelková
slovenská, 1974