English is easy, Csaba is dead

English is easy, Csaba is dead https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28834/bmid_english-is-easy-csaba-is-dead-9D8-28834.jpg 4 42 8

Pod pseudonymem Peter Doktorov se Klimáčkovi podařilo vylíčit příběh mafiánského poskoka Eda, který zažívá rozkvět i pád jedné mafiánské rodiny. Děj se odehrává neznámo kde, avšak všechny parodované indicie napovídají na území Myjavy na Slovensku. Kniha je psána drsným jazykem, který si nebere servítky téměř s ničím. Pro milovníky černého, morbidního humoru přímo dělané. Na pohled povrchní příběh má však i zajímavou zápletku a konečnou pointu.... celý text

syskas
27.01.2018 5 z 5

Skvelé.
Akurát človeka desia spomienky - lebo ono to takto u nás naozaj kedysi vyzeralo...

vodka
12.01.2018 4 z 5

Poměrně vtipné, buranské, ještě k tomu inspirované realitou. Pro mě je tam další kouzlo, že lokalitu, kde se děj odehrává, znám.

Finskej
13.06.2017 5 z 5

Neuvěřitelnej nářez. Hlavně proto, že jsem byl ujištěn několika důvěryhodnými a problematiky znalými jedinci, že se v žádném případě nejedná o humor. Že divoký přechod do nové "podnikatelsko-tržní" éry po konci socialismu a rozpadu bývalého Československa takto v některých regionech dál na východ od nás skutečně i vypadal...

petgona
25.04.2017 1 z 5

Nic moc. Nebola som z tohto druhu 'humoru' nadsena ani ked to ficalo. Nie som si ani ista, ci tato kniha mienila byt humornou alebo serioznou. Mne to teda velmi vtipne nepripadalo.

carcassonna
28.01.2017 5 z 5

Citala som to uz asi desat rokov dozadu a co si pamatam, je, ze vtedy ma knizka velmi bavila a prisla mi hodne vtipna.Neskor som videla aj divadelne predstavenie v GUnaGU a tiez perfektne. V tej dobe tie vtipy a humor o hlupych mafianoch,co sa hraju na nieco viac, nez su, neboli este tak ohrate. Za mna super.

danuska
20.07.2013 5 z 5

V case, ked som knihu citala, tak som bola nadsena, ale neskor sa tento styl stal velmi otrepanym, bol vsade, cim stratil na vynimocnosti.

Renava
16.04.2012 5 z 5

Knihu som čítala až po tom, čo som kedysi videla toto predstavenie v podaní divadla GUnaGU.. Z predstavenia som odchádzala s tým, že od návalov smiechu som mala kútiky úst vyťahané po uši, Peter Batthyany a Peter Sklár skrátka excelovali :-) Knihu som si preto následne v duchu zvizualizovala a mala som z nej rovnako dobrý zážitok :-)))

Komnenos
13.11.2011 5 z 5

Autentický pohľad do života mafie očami jedného z jej členov. Zábavné a smutné zároveň.

Peter Doktorov (p)
slovenská, 1958