Sussanah Sussanah komentáře u knih

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Film je naprostá katastrofa!
Kniha je neskutečně úžasná a čtivá =)

Od prvních dobrodružství, přes dospívání, až na konec. Nevím, jak to mají muži, ale já jsem klidně přiznám, že jsem se do Monteho zabouchla a kdykoliv se v knihovně podívám na hřbet Muže se srdcem kovboje, mám pocit sounáležitosti a snad nějaké formy přátelství.

Je to kouzelná kniha a kdyby se mi do ruky dostal ten parchant, co dělal ten "film", s chutí bych ho nakopala....

Cyrano de Bergerac Cyrano de Bergerac Edmond Rostand

Je to to nejlepší, co jsem četla. Tenhle příběh mě velice ovlivnil a můžu ho jenom doporučit.

08.01.2012 5 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Mám pocit, že Beranka 66 moc nepochopila, o čem kniha je.

Nicméně - je to super kniha a super příběh! =) A vůbec, Meg Cabot je prostě skvělá spisovatelka =)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Mám pocit, že v dnešní době je skoro hřích přiznat, že jsem četla Stmívání a že se mi LÍBILO! No a? Je mi pětadvacet a nevidím nic špatného na oddechové literatuře. Někdo tu psal, že se to vůbec nemělo filmovat - s tím souhlasím. V knize totiž postava Belly vyznívá úplně jinak. Ne tak pitomě.
Kdo odsuzuju knihu pouze podle filmů, je na špatné straně barikády. První je vždycky kniha!

09.01.2012 5 z 5

Podle mě nejlepší díl z celé série, a platí to o knize i o filmu! =)

17.01.2012 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

A i zde budu za exota. Kniha se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Proboha co máte proti lehké oddechové četbě?

Šepot Šepot Isabel Abedi

Od začátku do poloviny jsem si říkala, jak se kniha docela dobře vyvíjí, ale konec mě trochu zklamal. Mám z knihy pocit, že zdaleka nebyl využit všechen potenciál příběhu. Ale to, co bylo napsáno, se mi líbilo =)

08.01.2012 3 z 5

Calvin a Hobbes Calvin a Hobbes Bill Watterson

Oni dva jsou dvojka k následování =) Ukázková představivost a návod na řádné dětství =)

Čaroděj Ivanov Čaroděj Ivanov Andrzej Pilipiuk

Vandrovec mě nikdy nepřestane překvapovat nečekanými zvraty. Je to kniha pro odvážné a zmlsané čtenáře, kteří si myslí "už mě nic nepřekvapí". Vandrovec totiž překvapí!
Možná se divíte, proč jsem tedy dala "jen" 4 hvězdičky. Je to proto, že někdy mi to překvapení přijde trochu násilné... Nicméně je to tak jeden případ ze sta ;-)

08.01.2012 4 z 5

Na velikosti nezáleží Na velikosti nezáleží Meg Cabot

Mě se líbil i poseldní díl =) Vlastně bych byla docela zklamaná, kdyby to nemělo happyend! =D

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Nejlepší kniha o plánování a osobním rozvoji, jakou jsem kdy četla. BuJo je pro každého, i pro toho, kdo se bojí začít, když vidí ty vymazlené diáře na IG a pinterestu. Z knihy pochopíte, o co jde a budete to milovat ještě dřív, než pořádně začnete ❤️

05.09.2019 5 z 5

Digitální fotografie polopatě Digitální fotografie polopatě Ondřej Neff

Knihu mám neustále po ruce a když si s něčím nevím rady, vždycky tam najdu, jak na to =)

17.01.2012

Záhada Kuby Rozparovače Záhada Kuby Rozparovače Andrzej Pilipiuk

Už mám asi převandrovcováno. Zatím se do čtení docela nutím, protože je mi trapné odložit nedočtenou knihu. Musím připustit, že je neuvěřitelné, kolik nápadů Pilipiuk má, ale asi bych uvítala jeden delší příběh, než tolik krátkých.
Povídka Záhada Kuby Rozparovače má svoje kouzlo, ale bohužel jsem ji dočetla po shlédnutí filmu Sherlock Holmes: Hra stínů a tím pádem jsem z povídky byla trochu rozladěná.
Zatím nejlépe na mě působí povídka Vánoce.

Další po přečtení ;)

17.01.2012

Je to už spousta let, co jsem Řeku bohů četla, ale dodnes si ji pamatuju. Velice dobře napsaný příběh, živé postavy a člověk má pocit, jako by tam byl s nimi. Jednoznačně nejlepší historický román, jaký jsem četla.

15.01.2012 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

musím říct, že ač se mi to četlo sttejně dobře jako předochozí díly, opravdu citelně tu chyběla konečná bitva

09.01.2012 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Ano. Je blbost, aby na upíra neplatila všeobecně uznávaná pravidla a hlavně slunce! Ale pořád si myslím, že to není vysloveně špatné a uškodil tomu akorát ten poprask kolem...

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Prostě to byl Shane =)

Příběh je neuvěřitelně napínavý a hrdina si čtenáře získá prakticky okamžitě, jak se objeví na scéně. A i když jsou chvíle, kdy člověk spekuluje nad tím, jestli je to kladný hrdina, nebo možná třeba ne (kvůli zastřené minulosti), tak nikdy není pochyb, že právě Shanovi musíme fandit! =)

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Daleko daleko daleko lepší než velice výborný film!
Netušila jsem, že film je podle knihy, a zjistila jsem to docela náhodou cestou kolem knihkupectví. Knihu jsem si musela hned koupit a jsem z ní nadšená! =)

Spartský poklad Spartský poklad Clive Cussler

Autora mám docela ráda, ale musím se přiznat, že na téhle knize mi velice vadila dokonalost hlavních hrdinů. Složité matematické vzorce počítané z hlavy, ovládání několika jazyků, schopnosti napříč obory...
Kniha dělá ze čtenáře méněceného...

08.01.2012 2 z 5

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Heathel Wellsová je výborná hrdinka a její příběh je tak skvěle napsaný! =)