Supernova Supernova komentáře u knih

Lovcův odkaz Lovcův odkaz Alex Drescher

Dobrá akční fantasy (nejen pro Ostraváky a Brňáky :) i když odehrává se to hlavně tam). Dobře promyšlené a autor se teda s postavami vážně nepárá :D nikdy nevíte, která dožije konce. Obzvlášť jsem si ovšem oblíbila vyjce - sama teď přemýšlím proč, jsou ale zajímavý konstrukt - a celkově byly magie a svět Prolnutí dobře promyšlené. Hodně mě zajímá, co se bude s postavami (s těmi, co přežily) dít dál.

11.06.2017 5 z 5

Anthropoid Anthropoid Jiří Padevět

Poměrně útlá kniha - ovšem to se od průvodce očekává -, ve které vás samozřejmě nečeká souvislý text, ale spousta fotodokumentace s doprovodným komentářem - včetně např. průkazů zúčastněných, pamětních desek, domů, kde zúčastnění bydleli, záznamů z výslechů. Podíváte se do tváří těm, jejichž cesta vedla většinou na popraviště za napomáhání parašutistům. Jako průvodce hodně obsáhlé, hodně zdařilé. /mimochodem také na křídovém papíře, což si toto téma určitě zaslouží/

10.05.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Úžasná fantasy, která sice není pro mou věkovou kategorii, ale přesto jsem se nechala zlákat mnoha pozitivními recenzemi, a dobře jsem udělala! Hrdinka Laia se v průběhu knihy hezky "vyklube" a podoba s antikou je více než příjemná. Určitě se vrhnu i na další díl.

18.04.2017 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Záhadné, snové, tajemné... co ještě? Snad jen upozorním na hodně nahuštěné popisy, ale jestli čtenář hledá nějaký zajímavý průhled do paralelní reality, pak je to pro něj.

22.06.2016 4 z 5

Hejkalov Hejkalov Michal Vaněček

Tak naše dítě nadšené spolu se mnou. Příběh zaujal hned od začátku, kniha je pěkně prokládaná deníkem profesora Hejhuly s obrázky, o pěkných ilustracích tady už řeč byla, takže jen potvrzuji. Určitě zajímavý výlet do lesa za hejkaly :)

11.03.2016 5 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

Jacqueline Wilsonová má nějaký zvláštní dar vypsat do detailu všechno, co prožívá dítě... a tady jsem si pobrečela, i když dítě dávno nejsem.

06.03.2016 5 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

S Elvírou se tedy osud nemazlil - ani doma, ani následně v cirkuse, ale naštěstí je tu Hetty... Knížka vyloženě dojemná.

06.03.2016 4 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Neuvěřitelně krásná kniha, trochu tesklivá, ale život také není pokaždé samý smích a je jedno, v které žijete době a kolik vám je let. Amélie i Markéta jaksi opuštěné ve světě plném lidí, každá svým způsobem. Kdyby šla přidat ještě jedna hvězda za ilustraci, dávám šest.

27.09.2015 5 z 5

Tygří trápení Tygří trápení Daniela Krolupperová

Docela příjemný, trošičku bláznivý příběh; nejvíce jsme si při čtení užili vtipné pasáže se sestřenicí Sylvou, zřejmě budoucí nadějnou chemičkou :)

03.04.2015 4 z 5

Císař v exilu Císař v exilu Jan Kotouč

Plynulé navázání na první díl, s velmi zajímavým vývojem některých členů císařské rodiny - ale vyhněme se spoilerům. Vesmírní piráti nabírají nečekanou sílu, ale Danielovy vyjednavačské schopnosti vedou k získání nových spojenců - a ty si tedy užijete, neboť nás tentokrát autor neošidil o vtipné situace. Mladý Hankerson už nám v prvním díle ukázal, že neváhá bránit Impérium i za velkou cenu, což se projevuje i tentokrát. Oceňuji střídání prostředí a některé nápadité prvky, zapojení poněkud ujetého voodoo kultu, a taky svéráznou císařovu nastávající. Je třeba natrhnout Vyvoleným triko!! Dostáváme plnohodnotného Kotouče, který naštěstí neztrácí na vynalézavosti, takže si troufám odhadovat, že nás ve třetím díle čeká (finále?? nebo ještě přibydou další pokračování) ještě zajímavý vývoj protože příběh není uzavřen.

08.11.2019 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Skvělá duchařina. Koho je to gusto, měl by po sérii určitě sáhnout, kromě toho se autorka zlepšuje. Jsem od přírody strašpytel, takže to se mnou pěkně mává, působivé, napínavé, přesvědčivé.

22.02.2019 5 z 5

Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Hans Jakob Christoffel von Grimmelshausen

Vracím se k Simpliovi. :) Trochu hutné čtení, ale vtipné, a perfektní dobový obraz.

31.01.2019 5 z 5

Nepáchejte dobré skutky (O životě aspoň někdy psinézním) Nepáchejte dobré skutky (O životě aspoň někdy psinézním) Olga Suchomelová

Moc milé čtení!!! :)

21.08.2018 5 z 5

Hořké sousto Hořké sousto Chloe Neill

Jóo, Merit :) vždycky se mi po ní stýská. A jednu věc bych nečekala - Ethana jsem za trýnění její osoby chtěla v předchozích dílech snad několikrát zakousnout, ale teď shledávám, že by mi snad i chybělo. Palec nahoru za hezky nakročený a nakousnutý konec - velmi jsem zvědavá na pokračování.

28.01.2018 5 z 5

Pět amerických prezidentů, česká babička a já Pět amerických prezidentů, česká babička a já Eliška Hašková-Coolidge

Paní Elišky, jejích názorů, vystupování a celkově "odkazu", který si byla schopna za svůj život posbírat, si velice vážím - tahle kniha byla pro mne doslova povinnost. Kdo tuto dámu sleduje a zná a "souzní" s ní, určitě nebude zklamán. Jedině doporučuji.

06.11.2017 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Richard Webster

Koupila jsem tak trochu nedopatřením, když jsem sháněla titul stejného názvu od jiného autora. A nelituji, asi to tak mělo být. Autor vás provede nácvikem tvořivé představivosti, uvítala jsem příklady ze života jeho samého, jeho okolí i známých osobností. Vše navázáno na relaxační techniky. Hodně o síle pozitivního myšlení a celkovém náhledu na svět a život. Pochopitelně ve vás po přečtení zanechá několik otazníků, ale nezbývá než na vlastní kůži vyzkoušet ;)

09.07.2017 4 z 5

Srdce ze zmrzliny Srdce ze zmrzliny Cathy Cassidy

Tahle Cathy Cassidy byla oproti ostatním ještě i o kapánek vtipnější :) líbila se.

02.05.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jedno se Radce Třeštíkové musí nechat - dokáže vystihnout prvky "každodennosti", takové ty drobné postřehy a úvahy, které jednotlivé hrdinky denně provázejí a dokreslují jejich pocity. I přesto, že na mě při čtení sedala mírná skleslost (zvláště z bezútěšnosti stavu jednotlivých vypravěček...), dojem z jednotlivých příběhů ve mně ještě pár dní zůstal a jaksi "pracoval". Pročítat se tím propletencem je zajímavé, ovšem celé to má (a to asi bude subjektivní) poněkud nahořklý (nechci říct zahořklý) nádech... S čímž je dobré počítat.

09.04.2017 3 z 5

Scarlett Scarlett Cathy Cassidy

Vzpurná a tvrdohlavá Scarlett, která se zlobí na svět (tak trochu právem), nakonec zjistí, že štěstí čeká i na ni a navíc tam, kde by ho čekala nejméně :) Hezká kniha.

06.03.2016 4 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Série, která zkrátka nezklame :)

16.09.2015 4 z 5