SuperFrankie SuperFrankie komentáře u knih

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Skvěle se to čte, hlavně pak Michaelovi zážitky z předešlého života. :-)

08.06.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nejsmutnější na tom všem je, že ze slova intelektuál se opravdu začíná stávat nadávka.

07.06.2013

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skvělé a originální!

05.06.2013 5 z 5

Plout na vlnách podivna Plout na vlnách podivna Tim Powers

Nuda, nuda, šeď, šeď. Přišlo mi to celý jako promrhaný potenciál. Příběh se vleče a postavy jsou nezajímavé.

05.06.2013 3 z 5

Bratři Sesterové Bratři Sesterové Patrick DeWitt

Narozdíl třeba od dalšího slavného road romanu, jako je Cesta od C. McCarthyho, který mě vůbec neoslovil se mi Bratři Sesterové moc líbili. Je to takové příjmemné, oddechové čtení v příjemném prostředí divkého západu. Jen hlavní hrdina mi občas lezl na nervy. Každopádně DeWitt by měl zapracovat na psychice postav, která není moc propracovaná, ale u debutového románu se to dá odpustit. Filozofické myšlenky jsou taktéž laciné. Každopádně za skvělý příběh a černý humor. 5/5
27.5. - 30.5. 2013

30.05.2013 5 z 5

Oddanost podezřelého X Oddanost podezřelého X Keigo Higašino

Musím se přiznat, že jsem od knihy čekal víc. Autorovi se sice povedlo zatáhnout mě do své šachové partie mezi dvěma génii, ale tak jak to bývá třeba u knih S. Kinga, autor prohával ten správný okamžik pro gradaci a grandiozní závěr.

24.05.2013 3 z 5

Dobyvatel Bonaparte Dobyvatel Bonaparte Jiří Kovařík

Skvěle a poutavě napsaná kniha o počátcích Napoleonovi kariéry a jeho prvním tažení v Itálii, které vyvrcholilo slavnou bitvou u Rivoli. Jediné, co bych panu Kovaříkovi vytkl je málo map v porovnání s hojným počtem topografických údajů, nějaká extra příloha navíc by to mohla spravit.

20.05.2013 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tohle je jedním slovem BOMBA. Merle Rudolfa popsal tak, že jsem se nad jeho jednáním nebo chováním ani jednou nepozastavil. Při čtení poslední třetiny knihy (kapitola 1942) jsem s hrůzou zjistil, že jsem nad Židy také začal uvažovat ne jako nad lidmi, ale pouze nástroji, jak nad tím uvažoval Rudolf. Jedním slovem jednoduše skvělé Merlemu se povedla skvělé psychoanalýza hrdiny, kdy se do něj čtenář dokáže skvěle vcítit, pochopit jeho jednání a zároveň se u toho nenudí. 5/5

05.04.2013 5 z 5

Hejno bez ptáků Hejno bez ptáků Filip Doušek

Tohle je kniha, kterou člověk nepřečte za den, týden, měsíc. Je to knížka, která by měla čtenáři vydržet rok-dva. Sám se přiznám, že jsem ji četl víc než tři měsíce a pořád mi to přijde málo. Myšlenek je tam schovaný plný náklaďák a sám jsem se kolikrát zhrozil nad tím, že jedu už půl hodiny v prázdné tramvaji a přemýšlím nad myšlenkou z Hejna. Ta kniha je opravdu úžasná, ale tak strašně důmyslná, že si ji musí každý zhodnotit sám a podle sebe, stejně tak jako svůj život. Podle mě je hlavně tohle Filipovo poselství.

25.03.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kdo by řekl, že příběh o farmě se může zvrhnout skoro až v horor. Hlavně osud Boxera mi naháněl husí kůži.

11.03.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha je právem považována za největší literární dílo 20. století.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha mě vyloženě dostala. Přišel jsem na ni jen díky DK a přes počáteční nevoli mě chytla a už nepustila. Musím se přiznat, že jsem na konci skoro až pustil slzu, ale zpět k hodnocení. Nejslabší částí knihy mi přijdou Standingovy cesty do minulých životů, které by měly naopak být stěžejní, což je docela škoda, i když příběh o námořníkovi z Čosenu je skvělý. Jinak nemám co vytknout 5/5

Muž, který polykal vítr Muž, který polykal vítr Olga Walló

No musím říct, že jsem se na to hodně těšil, ale výsledek mě celkem zklamal. Stěžejní část knihy, tedy Ivanův pobyt na univerzitě je jedním slovem skvělá. Je škoda, že zbytek knihy výrazně pokulhává, zvlášť poslední čast. 3/5

11.03.2013 3 z 5