Muž, který polykal vítr

Muž, který polykal vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139540/muz-ktery-polykal-vitr-139540.jpg 3 13 2

Pikareskní román o lidech bez jasné morálky a řádu, o manipulacích tajné bezpečnosti a o směšném zápasu inteligence s emocemi. Dobrodružný děj nás v několika proplétajících se rovinách provází od socialistického sirotčince v 50. letech přes teologický seminář, psychiatrický ústav, pražskou filozofickou fakultu na přelomu 60. a 70. let, "zašívárnu" na opuštěném pracovišti v pohraničí za normalizace, až po léta devadesátá, kdy se s hlavním hrdinou dostaneme do Mexika.... celý text

teacup
09.01.2015 1 z 5

Tak tady jsem byla zklamaná... příběh silný, nosný, začátek výborný, stejně jako první polovina knihy, ale pak se kniha přelomila v nudu - snažila jsem se ze všech sil, ale skončila jsem před koncem a přiznám se, že jsem to prostě nedočetla. Navíc mě nadmíru iritovaly vysvětlující poznámky pod čarou - typu např. co to byla modrá knížka, výjezdní doložka apod. Tyto poučky příběh velmi rušily. Škoda

SuperFrankie
11.03.2013 3 z 5

No musím říct, že jsem se na to hodně těšil, ale výsledek mě celkem zklamal. Stěžejní část knihy, tedy Ivanův pobyt na univerzitě je jedním slovem skvělá. Je škoda, že zbytek knihy výrazně pokulhává, zvlášť poslední čast. 3/5

Kniha Muž, který polykal vítr je v