SumýšIrena SumýšIrena komentáře u knih

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Pro mě je to autorova nejslabší kniha. Po slibném začátku přišla zdlouhavá střední pasáž a zakončil to přeslazený závěr.

30.11.2022 3 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Čtivý příběh, jen je to spíš literatura pro mládež.

25.11.2022 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Jedna z nejslabších knih, které jsem od této autorky četla. Je to v podstatě jen červená knihovna. Všechny postavy jsou krásné, štíhlé, dokonalé, čestné jako Rychlé šípy. Jen jedna záporná postava a i ta se na závěr polepší. Dočetla jsem jenom proto, abych věděla, co se v minulosti stalo hrozného - to bylo překvapivé, takže jsem za to přidala jednu *.

09.11.2022 2 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Při čtení jsem chtěla dát jen 3 *, ale za ten konec dávám jednu navíc. Líbí se mi popis Šumavy (na tom stojí celá kniha), nevadilo mi neustálé skákání v čase a rozuzlení mě přímo bavilo. Jen jsem se nemohla srovnat s autorčiným slohem.

26.10.2022 4 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Skvělé pokračování, Markéta, York a Neville všichni jsou skvělí. Jednu * ubírám za, alespoň pro mě, nesmyslný závěr v podobě příběhu Thomase Woodchurcha.

06.10.2022 4 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Bohužel se nepřipojuji k fanouškům téhle knihy. Námět je zajímavý, ale do čtení jsem se musela nutit. Kromě Ignazia staršího mě nezaujala žádná postava a Giuseppina, tak ta mi byla vyloženě odporná.

27.09.2022 2 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Sladké letní čtení. Když jsem si zvykla na to, že děj je psán pouze formou dopisů, přečetla jsem to za jeden den.

15.08.2022 4 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Do návratu Alice, což je až za půlkou, se děj hrozně vleče. Kromě tří postav jsou všichni chytří, úspěšní, krásní, dokonalí. A konec byl hodně rychlý. Navíc mi přijde, že autorka kopíruje svojí mnohem lepší knihu, jak píše Kudík v předchozím komentáři.

02.08.2022 3 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Kniha vypadala tak slibně, ale jak je psáno v předchozích komentářích, je to slaďárna, a velká. Chybí tady jakákoliv záporná nebo alespoň neutrální postava. Vždyť to nejhorší, co tady muž udělá manželce, je, že políbí jinou ženu. Je to prostě trochu delší Harlekýnka...

28.07.2022 2 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Podle mě by knize slušelo o 200 stran méně. Taky si myslím, že není nutné, aby měla každá postava v knize skryté tajemství. A už vůbec není potřeba, aby se všechna skrytá tajemství odhalila na posledních 40 stránkách. Je to škoda, protože příběh Cat by mohl být zajímavý.

12.07.2022 1 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Pan Sparks bezpochyby umí vymyslet romantický příběh. Jen to zpracování se tentokrát nepovedlo. Ačkoliv je kniha vyprávěna ich-formou, hlavnímu hrdinovi jsem nějak nevěřila ten ryzí cit.

17.06.2022 2 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

"A jestli se někdo zmíní o jakékoli zrzce, utrhnu mu hlavu." To říká v knize Oto. Přesně tak jsem to cítila při čtení. Podle mě jde o jednu z nejslabších Vonduškových knih. Děj byl až moc překomplikovaný a zrzavý. Nějak se léty vytrácí ta lehkost prvních příběhů Oldřicha z Chlumu.

14.06.2022 1 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Otřepaný milostný trojúhelník z neotřepaného pohledu. Moc se mi to líbilo. Jen za velmi časté střídání časových rovin dnes a tehdy ubírám jednu hvězdu. Připadalo mi, že se děj ještě ani nestihl rozjet a už byl střih do jiné doby.

11.04.2022 4 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Syrové a surové. Chvíli jsem si myslela, že knihu ani nedočtu, ale pořád mě zajímalo, jestli alespoň jedna žena prolomí to "prokletí". Tak jsem si musela dávat čtecí pauzy a trvalo dlouhých 6 dní, než jsem ji dočetla. Jsem ráda, že jsem vydržela. Moc se mi líbila poslední kapitola. Za tu dávám jednu * navíc.

12.03.2022 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Mám ráda film s V. Dlouhým. Ale kniha je mnohem lepší. Alanův názor na postižení je skvělý, ale mě se snad ještě víc líbí postoj jeho rodičů. Právě jejich přístup nechat kluka žít klučičí život bez omezení povyšuje knihu hodně vysoko.

04.03.2022 5 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Překvapuje mě tak vysoké hodnocení této knihy. Mě velmi zklamala. Od této autorky jsem četla už hodně knih, ale tahle je zdaleka nejslabší. Zbytečně překombinovaný děj, příliš mnoho postav a ještě víc zlých úmyslů a ústrků. Dočetla jsem to jenom kvůli čtenářské výzvě.

07.02.2022 1 z 5

Božská Ada Božská Ada Hana Whitton (p)

Knihu mu doporučila moje babička. Jenom díky tomu jsem ji dočetla. Děj mě nebavil. Dvě třetiny knihy jsou o tom, komu Byron ublížil, komu udělal dítě, koho na dosmrti ovlivnil. Celkově je vyprávění ukňourané a ublížené. Posledních 80 stran je trochu lepší, proto dávám jednu *.

14.12.2021 1 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Vzhledem k ději se nabízí srovnání se Slavíkem, ale jeho kvalit tato kniha nedosahuje. Je to spíš červená knihovna. Ale za povedený konec, přidávám v hodnocení jednu * navíc.

16.11.2021 4 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Příběh ze začátku stolení se mi líbil hodně, kdyby byla kniha jen o něm, dala bych 5*. Za ten současný ale musím ubrat jednu* a jednu ubírám za ten přeslazený konec. To na mě bylo prostě moc.

11.11.2021 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Asi budu za kverulanta, ale mně se kniha vůbec nelíbila. Považuji ji za hodně nepovedený naivní román z nacistického prostředí.

04.11.2021 odpad!