stoun25 stoun25 komentáře u knih

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Na to že autor je Němec, tak to je krásná britská detektivka..

07.09.2020 4 z 5

Kouzelníci z pradávna Kouzelníci z pradávna Cressida Cowell

Nádherná kniha. Líbila se mě i dětem. Plný počet.

04.09.2020 5 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Za mě vážně dobrý.

19.08.2020 5 z 5

Hermann Göring - Stíhací eso první světové války Hermann Göring - Stíhací eso první světové války Peter Kilduff

Perfektně zpracované dokumentární dílo o Hermannovi. Jediné co mě mrzí je místy zkomolený překlad a překlepy v textu.

26.07.2020 5 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Kniha se mi moc líbila, detektivka ze středověku? Oddechové a trochu tajuplné prázdninové čtení.
Plný počet

26.07.2020 5 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Asi jsem na tohle už starý a tak mi to ani nepřijde jako pohádka pro dospělé.. dialogy mi přijdou nerealistické, což může být překladem.. Čert ví..

11.07.2020 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Dost drsné, stálé napětí a nečekané rozuzlení... Tak bych knihu shrnul. Plný počet...

20.06.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Tedy, dlouho jsem nečetl tak silný příběh. Komunisti si s nacisty v ničem nezadaly. To vím i od táty, dědy a taky kamaráda, jehož děd sloužil v RAF a když se vrátil do Čech protože chtěl domů tak ho tady nenechaly normálně žít.
Najde se určitě dost lidí, kteří budou tento a jim podobné příběhy bagatelizovat a tvrdit o nich že to je nesmysl, ale komanči už takoví jsou.
Za mě plný počet.
Ještě musím dodat, že vše co jsem si do teď spojoval s bezprávím za dob totality se více méně spojovalo s tím, jaké příkoří a bezpráví se dělo mužům... Je silné kafe číst o tom jak se zacházelo s ženami. I když nevím proč mě to překvapuje. Příběh Milady Horákové je mi znám...

19.05.2020 5 z 5

Jak potopit Austrálii Jak potopit Austrálii Petr Šabach

Dokonalé. Šabach byl mistr pera.
Za mě plný počet

26.04.2020 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Absolutní pecka. Zase jsem se půl hodiny válel smíchy a nemohl číst dál. Doporučuji.

08.02.2020 5 z 5

Anička na řece Anička na řece Ivana Peroutková

Tak knížku jsem přečetl dětem a bavila k jak je tak i mě. Těšil jsem se na každý večer a pokračování. Kniha mě natolik inspirovala, že i když je únor, jedu s kamarádem na vodu.

15.01.2020 5 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Kniha se mi moc líbila. Šabach byl mistr.

10.01.2020 5 z 5

S jedním uchem naveselo S jedním uchem naveselo Petr Šabach

Je to přesně jak napovídá název knihy, jedním uchem naveselo, druhým ven.
Kniha mě pobavila, ale v hlavě neuvízne.
4 hvězdy.

25.12.2019 4 z 5

Psovod Gerža Psovod Gerža Jan Zábrana

Psovod Gerža je doopravdy silný příběh jak napsal kolega. Překvapující je konec.
Doporučuji.

17.12.2019 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Za mě dobrý, konečně jsme se o Asadovi něco dozvěděli. Kniha se mi líbila. Plný počet

17.12.2019 5 z 5

Docela slušná teorie, ale mám ji u pr...

02.12.2019 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Dlouho jsem se u knížky tak nenasmál.. Doporučuji.
Za celkové nižší hodnocení zřejmě může fakt, že ji četli a hodnotili i některé slabší ženy.
Toto je typicky mužská záležitost..

30.11.2019 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Škoda, že takových nebylo víc.. Komanči mohli popravit kde koho, ale ani dnes to málokdo chce vidět a slyšet. Stačilo málo..
Růžová revoluce byla jen dohoda o beztrestnosti výměnou za složení již neudržitelného Molochu. Soudruzi tak učinili stejně až potom co pochopili že rusáci je v tom nechali a ani tam to potom už netrvalo dlouho..
Vlasti zdar!

15.11.2019 5 z 5

Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Jaroslav Hašek

Krásné. Hašek byl úžasný.

05.11.2019 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Velmi mi to připomínalo knihu Tma.. lze jen doufat...

06.10.2019 4 z 5