steph.tey steph.tey komentáře u knih

Háčkování s korálky Háčkování s korálky Radka Fleková

Hezká kniha se skvělými nápady. Je hodně promyšlená a krásně graficky zpracovaná. Jen je třeba dávat pozor na velikosti korálků a tloušťku příze.

21.07.2016 5 z 5

Šperky z korálků Swarovski Šperky z korálků Swarovski Radka Fleková

Skvělá knížka. Hodně pomůže začátečníkům a inspiruje pokročilé!

21.07.2016 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

No nebudu nic zapírat. Kniha se mi líbila. Ale byla taky zvláštní - mluvím o tom konci. Dost na to, abych si myslela, že osudy hlavních hrdinů se můžou zaseknout ve fázi " všechno bude na prd" , ale ne až tak moc, abych nadobro ztratila naději i já. Palec nahoru za celkovou myšlenku a pět hvězd za skvěle napsaný skvělý příběh. No a taky za to, že byl tak dobrý a já chtěla vědět, jak skončí, že jsme společně zvládli i to, jak mi to čtení ( a odkládání )trvalo dlouho. :-)

19.07.2016 5 z 5

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Krásná kniha. I když klasice se moderní zpracování nemůže podle mého názoru vyrovnat. Ale tam kde nebylo kouzlo divadelní hry, bylo kouzlo mangy - nádherné ilustrace. S mangou jsem se setkala poprvé a možná si něco podobného někdy zase přečtu.

08.07.2016 4 z 5

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Příběh - skvělý. Konec - okouzlující. Výtky - nadmíra sprostých slov a občasná nespisovnost. Vzhled knihy - naprostá spokojenost. Čtivost - a jaká! Myslím, že od této chvíle budu dávat českým a slovenským spisovatelům větší šanci!!! :-)

04.07.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

!SKUTEČNĚ KOUZELNÁ KNÍŽKA!

Den co den Den co den David Levithan

Skvělá kniha! Řekla bych až psychologická. Tolik krásných a pravdivých citátů, které si tam hlavní hrdina myslel, nebo je říkal, jsem dlouho v žádném příběhu nenašla. Kniha byla krásná!!!!

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Tématiku cestování časem mám moc ráda a jsem mile překvapená, že i kniha, která není až tak známá jako např. trilogie Drahokamy, je tak poutavá a skvěle napsaná! Čtení jsem si moc užila ale konec je smutný:-(. A na Drahokamy se také moc těším!!!

Šampion Šampion Marie Lu

Klaním se před autorkou!! K paní Marii Lu cítím obrovskou úctu pro její potenciál psaní a vyjadřování - nejenom - myšlenek postav. Škoda že se o této úžasné sérii tolik neví. Ten konec... a zápletky... Drobnosti z různých chvil byly čtenáři vždy tak nenápadně podávány, až jsem si čas od času říkala, jak mi tohle nebo támhleto mohlo uniknout. SKVĚLÉ KNIHY!

15.05.2016 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Knize jsem moc křivdila odkládáním jejího dočtení. A víte co? Posledních třicet stran jsem přečetla o jednu třetinu rychleji než je můj průměr! To asi něco znamená. Konec mě trochu zklamal, takže doufám, že třetí díl Šampion nebude v atmosféře tohoto konce.

30.04.2016 5 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Neskutečně suprová kniha!!! Dej měl spád, bylo to čtivé a doopravdy moc dobře promyšlené! Jsem vážně ráda, že mám doma i ostatní díly a jak to dopadne budu vědět co nejdříve!

28.03.2016 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Kniha měla své kouzlo a originalitu. Bohužel otevřený konec, ale tím mě aspoň překvapila. Eleanor i Park měli neskutečné štěstí a smůlu najednou. Docela realistický příběh mladé LÁSKY.

12.03.2016 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Milý Williame Shakespeare, děkuji, že jste napsal jedinečný skvost mé knihovničky!!!

20.02.2016 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Co napsat? Kniha byla čtivá, tento styl psaní autorce rozhodně není cizí. Kniha byla i místy trochu děsivá a deprimující, nechtěla bych prožít to, co Šárka. Kniha byla také MOC PŘEKVAPIVÁ, hlavně ten konec.

20.02.2016 5 z 5

Planoucí hvězda Planoucí hvězda Moira Young

Kniha se povedla! Osudy postav mě vážně překvapily. Hlavně když jsem se dozvěděla vypravěče občasných vsuvek z neznámého mužského pohledu. Ten konec... doopravdy? Zakončení mohlo být delší, chtěla bych vědět, co by se s postavami dělo dál. A moje hodnocení? Kniha me vtáhla do děje a byla neskutečně čtivá (tak, jako i ostatní knihy v sérii). Celkový příběh a jeho podstata byla inspirativní, děsivá a hlavně pravdivá. TOTO JE KNIHA, KTEROU BY SI MĚL KAŽDÝ PŘEČÍST, ABY SI UVĚDOMIL PRIORITY A ABY LIDSTVO VĚDĚLO, ČEMU SE VYVAROVAT, PROTOŽE NÁPRAVA SE NE VŽDYCKY MŮŽE VYDAŘIT. - Filozoficky řečeno :-).

28.01.2016 5 z 5

Pustina Pustina Moira Young

Jaké to vlastně bylo? Nečekané, zamotané, nepředvídatelné ale stále stejně čtivé! Překvapilo mě, jak se tam vyvíjely vztahy a celkový děj. Lepší první díl? Horší než první díl? Ani nevím. To podle úhlu pohledu a vnímání. Ale čtení bylo fajn! Byla jsem schopná číst i dvě hodiny v kuse! Jsem vážně moc moc zvědavá na (jak doufám) velkolepý konec!!!

13.01.2016 5 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Hmm... tahle knížka mě docela zklamala. Pořád ne a ne ji dočíst. Ale povedlo se - hurá! Bohužel jsem se u ní ale nudila. Co se dá dělat? Musí přece být i knihy, které mi nesednou...

22.12.2015 4 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Ó můj bože!!! Já potřebuji další knihu! Nutně! Představte si, že se vám do ruky dostane kniha, která je jako něco, na co jste závislí ( zprvu jsem chtěla napsat jako droga, až tak je to vážné:-) ) - musíte číst, dokud ji nedočtete a až ji dočtete, potřebujete více knižních stránek od této brilantní autorky. Je to tak neskutečně čtivé!! Nemohu uvěřit tomu, že tato kniha není ve světě distopií tak známá. Rozhodně je to veliká škoda! I když opakuji slova níže i já musím potvrdit, že děj ubíha neskutečně rychle, na neobyčejný styl psaní poměrně krátkých vět jsem si po chvíli zvykla a... romantika nechyběla, což mě potěšilo ( i když to trochu šlo poznat z anotace ). PANEJO, TO BYLO TAK ÚŽASNÉ!!!!! Přesvědčte se sami:-D

16.11.2015 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Tato kniha JE velmi povedená! Vážně se mi líbila, nic takového jsem nikdy předtím nečetla. Do ruky se mi dostala náhodou a jsem za to ráda!!!

25.10.2015 5 z 5

Děsivě pravdivé špionážní příběhy Děsivě pravdivé špionážní příběhy Terry Deary

Přečteno v průběhu 25 hodin. Moje první kniha od Terryho Dearyho a byla vážně super!

10.10.2015 5 z 5