Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Knížka se mi dostala do ruky díky Čtenářské výzvě 2018 a na doporučení opice1956, které tímto děkuji za tip. Styl psaní mi zpočátku připomínal styl bratří Strugackých. Ale proč ne, jedná se přece o fantasy příběh. I když příběh - v podstatě to nemá žádný pořádný děj. Setkají se tři dívky, každá z jiné doby a hledají alchymistu, který umí vyrobit "kámen mudrců", aby mohly opět prodloužit svůj život nebo žít v hojnosti. Spíš mi to přijde jako první díl k dalšímu pokračování (něco jako TV seriál). A tak to také je, podle ohlasů čtenářů níže. Možná zkusím vyhledat pokračování, možná ne. Nijak zvlášť mě kniha neuchvátila.

27.10.2018 3 z 5

Dům se sedmi štíty Dům se sedmi štíty Nathaniel Hawthorne

Knihu jsem si chtěla přečíst ze dvou důvodů: 1) patří do maminčiny knihovny a ještě jsem ji nečetla a za 2) S.King ji uvádí ve své knize Danse Macabre jako příběh (mezi mnoha jinými), který ho inspiroval k vlastnímu psaní. Děj románu by se dal shrnout do dvou vět: Dům obestírá pověst o kletbě, kterou měl vynést soused truhlář po neúspěšné při o právo na pozemky. Ke starým příbuzným přijede mladá sestřenka Phoebe a přináší jim do domu trochu světla a pomoci. Jinak je kniha plná popisů (ano pánové Hobo a lord-artoo, i slepičího hejna), příměrů a řečnických otázek. Čtení této knihy pro mě opravdu nebylo snadné i kvůli dnes už neužívanému fontu - tisk z roku 1969. Mám pocit, že Stephen King načerpal inspiraci právě jenom z těch hrůzostrašných obsáhlých popisů, kterým se ve vlastním díle snaží vyvarovat...

25.10.2018 2 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Kniha od těchto autorů je v pořadí třetí, která se mi dostala do rukou. Evidentně tomuto příběhu předchází jiné knihy, kde jsou nejspíš jednotlivé postavy popsány detailněji. Bohužel nikde nevidím tituly dvou předcházejících knih. Pendergast přesto, že ho autoři popisují jako zombie, má síly za dva a překonává všechny možné překážky, včetně armády nacistů. Zřejmě je nadán nadpřirozenými schopnostmi, o kterých právě v této knize není žádná zmínka. Určitě bych se měla poohlédnout po předcházejících dílech, abych nemusela být příliš kritická.

12.10.2018 4 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

Zajímavá zápletka, klasický konec, dobro vítězí. Ale jinak docela poutavé čtení.

03.10.2018 5 z 5

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Jedna z doporučených knih ke čtení Stephenem Kingem. Polovina knihy jsou povídky, druhá polovina pojednává o začátcích hororu v literatuře.

03.09.2018 5 z 5

Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Myslím, že tato kniha otevírá oči nám všem, kteří máme rádi hrůzostrašnou literaturu. Není to jenom seznámení a rozbor stylu psaní jiných autorů, ale uvádí nás do světa hororu s myšlenkou, že všemu nesmíme věřit, ale je možné, že i něco z toho by mohla být pravda... Mohlo by se to stát... (che-che-che, jak sám autor naznačuje). Zajímavá kniha, určitě si přečtu i některé další uvedené autory.

03.09.2018 5 z 5

Pojistka smrti Pojistka smrti Robin Cook

Knihy z lékařského prostředí mám moc ráda, zápletka a její rozuzlení v rámci očekávání.

19.03.2018 5 z 5

Tajemství zvídavé slečny Tajemství zvídavé slečny Robert B. Parker

R.B.Parkera čtu moc ráda, takže jedině doporučuji. Kniha má zajímavé téma.

19.03.2018 4 z 5

10 tipů, jak prodloužit život o 10 let 10 tipů, jak prodloužit život o 10 let Bertil Marklund

Takové obecné povídání, které všichni známe, ale málokdo využíváme tak, abychom byli opravdu fit.

31.07.2021 4 z 5

Potopa Potopa John Creasey

Tak první díl této trilogie se mi zatím moc líbil. Uvidíme, jak se bude odvíjet další: Sucho.

22.07.2021 5 z 5

Umění stárnout Umění stárnout Wilhelm Schmid

Tak jsem z této knížky docela zklamaná. Čekala jsem nějakou podporu do dalšího života, trochu nové energie, ne odevzdání se nevyhnutelnému. Ne, abych začala sepisovat závěť a připravovala svůj nekrolog. A to je autor Němec. Všeobecně je známo, že německý důchodce na jaře sbalí karavan, odjede do jižních krajů a vrací se až na podzim. Prostě si užívá života. A já se mám spokojit se vzpomínkami? Smířit se s tím, co bylo? Asi ještě nejsem dost stará...

21.07.2021 3 z 5

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

Historie mě sice zajímá, ALE... Vždycky se tu najde nějaké ALE. Možná tak opravdu vypadalo vyšetřování vražd někde v osmnáctém století, ale pro mě to bylo opravdu hodně zdlouhavé a vyšetřování bylo spíš na základě domněnky a logického uvažování než opravdových důkazů. Do dalších knih se asi pouštět nebudu.

17.07.2021 3 z 5

Větrník Větrník Karel Matěj Čapek-Chod

Novela psaná formou dopisů imaginární přítelkyni, která by ráda věděla, jakým způsobem prozaik vymýšlí příběhy a kam směřují jeho myšlenky.

03.02.2021 3 z 5

Veďte lidi jako Dexter Yager Veďte lidi jako Dexter Yager Ron Ball

Kniha je inspirací pro všechny ty, kteří chtějí být pro druhé správnými lídry ve vedení. Lídr není vedoucím, který nařizuje, ale vzorem, který ukazuje cestu příkladem. Nesráží nikoho na zem, ale podporuje jeho mentální růst. Umí se vcítit do pocitů druhých a dokáže je podpořit v jejich úsilí.

01.01.2021 5 z 5

Prázdny dom Prázdny dom Arthur Conan Doyle

Četba mě tak trochu zanesla do mladších let, kdy jsem hodně četla sira Doyla. Příběhy jsou krásně napsány a dedukce jednotlivých případů pana Holmese jsou někdy až pohádkové. Hlavně, že všechno dobře dopadne.

09.11.2020 5 z 5

Čingischánův poklad Čingischánův poklad Clive Cussler

Kniha s červenými písmeny názvu, raději jsem vybrala i červená písmena autora :) Na rozdíl od názvu se na konci knihy objevil poklad Kublajchána, o Čingischánově pokladu jsem se dozvěděla jen to, že byl rozkraden. Ale dobře, dobrodružství D. Pitta a Ala G. opět končí šťastně.

08.02.2020 4 z 5

Nadšení ... v čem se Lidé mýlí Nadšení ... v čem se Lidé mýlí David Anderson

Kniha o tom, jak naložit se svým životem - od mladých autorů pro (nejenom) mladé.

06.01.2020 5 z 5

Pyrofobie Pyrofobie Jack Lance (p)

První kniha od tohoto autora a jak už někdo napsal dozadu na obálku: "Pokud by měl mít Stephen King ještě nějaký pseudonym, byl by to rozhodně Jack Lance." Vřele s tímto výrokem souhlasím. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

01.01.2020 5 z 5

Dávný příběh Dávný příběh Robert B. Parker

Klasický Parker. Je zajímavé, jak se člověk s léty mění. Dříve jsem jako detektivní klasiku brala třeba Chandlera nebo Christie, dnes už za klasiku považuji i Parkera, Pattersona a třeba Kellermana....
Je fakt, že jsem knihu začala číst už v prosinci, ale dočetla jsem ji dnes a tak ji můžu dát do "Výzvy".

01.01.2020 5 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Steve Berry se pomalu stává jedním z mých oblíbených autorů. Jeho knihy mají spád a napětí. Nejvíc se mi líbí, že na konci knihy vysvětlí, co byla skutečnost a co byla fikce. Takové romány mě baví.

24.12.2019 5 z 5