Potopa

Voda tryskala ze země do výšky padesáti a více stop. Pokud to mohl odhadnout, bylo to právě v místě, kde předtím ležela vesnice. Ale teď tu nebylo ani potuchy po nějakých budovách, domcích nebo po kostelu s břidlicovou věžičkou. Byla tu jen divoká masa vody, která vystřikovala do výšky. Napínavý příběh známého autora detektivek Johna Creaseyho má řadu rysů dobré sci-fi i čtivého thrilleru. Krátce po druhé světové válce začne docházet zprvu na méně obydlených místech světa, ale pak i v samotné Velké Británii k nepochopitelným záplavám, které nelze běžným způsobem vysvětlit. Vyšetřováním je pověřen doktor Palfrey z oddělení Z 5. Ten zjistí, že potopy jsou způsobeny drobnými tvorečky nazývanými octi, kteří rostou závratnou rychlostí a poté pukají, chrlíce přitom neuvěřitelné množství vody. Zároveň s tím však před ním vyvstanou další otázky: Jsou octi přírodním úkazem, nebo byli vyrobeni uměle? Co stimuluje jejich růst? Dají se nějak zničit nebo zastavit? Jak zachránit lidstvo před novou celosvětovou potopou? (pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80922/potopa-katastroficky-roman-80922.jpg 3.829

Dr. Palfrey 19.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Sci-fi

Vydáno: , Svoboda-Libertas

The Flood, 1956

Kniha Potopa

Stanas513

Tak první díl této trilogie se mi zatím moc líbil. Uvidíme, jak se bude odvíjet další: Sucho.

soupik2012

Než dojde k odhalení příčiny proč vznikají záplavy, tak je příběh nesmírně napínavý, tajemný a velice jsem si poslech užívala. Bohužel, část která je věnována pozdějšímu pátrání na zámku je naopak dost nudná, navíc značně nevěrohodná. V době vzniku 1956 to jistě byla nesmírně zajímavá a napínavá kniha, ale současné čtenáře si myslím již příliš neosloví. Přitom téma bylo velice zajímavé a je opravdu škoda, že se o sepsání podobných příběhů již nikdo nepokouší. Audiokniha je z roku 1994 a načetl jí pan Igor Smržík.

Kami.Hacken
02.12.2020

Knihu jsem četla již podruhé. Zajímavý příběh.

Eyghon
03.03.2020

Na obálce je napsáno "Thriller". Ve skutečnosti je to taková průměrná detektivka s malým prvkem sci-fi. To, co bylo thrillerem v 60. letech, je už dneska téměř směšné. Ale číst se to dalo, taková krátká jednohubka do vlaku.

tommydub
28.03.2015

Úžasně napínavá detektivka, supr příběh ,napínavé čtení až do samotného konce