Stai Stai komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Lépe to napsat zkrátka nešlo. Úžasná ukázka manipulace.

10.11.2016 5 z 5

Noc v Lisabone Noc v Lisabone Erich Maria Remarque (p)

Klasický Remarque- vtáhnout čtenáře do děje a nepustit.

19.07.2016 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Ohromná knížka. Nádherná ukázka toho, jak se lidé na jedné straně dokáží semkonout a vše zvládat společně, a jak se na druhé straně vyčlení malá skupina, která chce jen profitovat, nehledě na ostatní.

25.12.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Řehoře mi bylo upřímně líto. Jako jediný z rodiny chodil do práce a vydělával, aby všechny uživil. A pak se mu stane to, co se mu stane a všichni se ho začnou bát a drží si od něj odstup. Ze závěru příběhu jsem byla ještě smutnější a cítila jsem se bezradně, protože je jasné, že jinak to ani dopadnout nemohlo.

12.02.2017 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Tak to bylo něco...

26.08.2017 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Skvělá knížka. Úplně mě vtáhla do děje. Přesně ten případ, kdy si na konci každé kapitoly řeknu: ,,Ještě jednu kapitolu a pak začnu dělat věci do školy," a ve výsledku přečtu půlku knížky na jeden zátah.

16.10.2016 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Nejdřív mi dělalo problém se do knihy začíst, ale postupně mě úplně dostala. Asi jako každému mi nejdřív bylo líto posádek II. a III. expedice, které Marťané zabili, ale jak jsem dál četla, tak to přišlo. Proč se chtěli lidé dostat na Mars? Co hodlali udělat s původními obyvateli? Asi to samé, co udělali s Amerikou a jejími původními obyvateli...
Jedná se sice o sci-fi, ale upřímně řečeno, kdyby byla na Marsu objevena nám podobná forma života a byly tam pro nás příznivé podmínky , jak by to s Marsem a jeho obyvateli asi dopadlo..?

07.10.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Tak od "finského Stephena Kinga" bych očekávala něco o hodně lepšího. Námět není špatný, kniha se mi nejdřív líbila a doufala jsem, že to všechno na konci dá smysl. To se ale nestalo a co se postav týče, tak ve výsledku nevím, jak to s nimi dopadlo.

24.09.2017 2 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Stejně je to fascinující, jak Jago dokázal zmanipulovat úplně všechny kolem sebe pro svůj vlastní prospěch... A skoro mu to i vyšlo.

04.01.2017 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Beatnická literatura vážně nebude nic pro mě. Na to, kolik jsem toho o této knize slyšela, jsem čekala něco lepšího.

30.09.2016 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika, rozhodně stojí za přečtení.

31.05.2016 5 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Přečteno jedním dechem. Jediné, co bych vytknula, je jednoduchý a málo rozvětvený děj. Také konec je dosti předvídatelný, ale jinak jde o skvělé rané Puzovo dílo.

20.10.2017 4 z 5

Kaleidoskop (38 povídek) Kaleidoskop (38 povídek) Ray Bradbury (p)

O většině povídek můžu říct jen jedno: škoda, že to jsou tak krátké! U spousty z nich by mě hrozně zajímalo pokračování.

20.10.2017 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Její příběh jsem znala už dávno před tím, než jsem si její deník přečetla. Stejně je to ale síla.

18.09.2017

Minimalismus Minimalismus Martina Bechyňová

Se spoustou myšlenek v této knize souhlasím, ale vlastně jsem se nich nového nedozvěděla. Oblečení, make-up atd. jsem nikdy neřešila, takže pro mě tato knížka nebyla ničím závratným, co by mi otevřelo oči.
Na druhou stranu je zde ale napsáno plno věcí, co si spousta lidí neuvědomuje a jim by přečtení si této knížky rozhodně prospělo.

18.07.2017 3 z 5

Modrý a rudý Modrý a rudý Fráňa Šrámek

Že bych byla milovníkem poezie se o mně vážně říct nedá, ale tyto básně jsem přečetla jedním dechem.

04.01.2017 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Báječná knížka o tom, jak jeden hloupý žert dokáže změnit život spoustě lidem.

28.06.2016 5 z 5