sporran sporran komentáře u knih

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Hollywoodský slaďák.... čte se dobře, ale zásadní stopu nezanechá.

25.10.2015 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Nevím, zda Claire skutečně žila a zda si Knihu vzpomínek skutečně psala. Nicméně s lidmi s ACH jsem v kontaktu a lépe mi to pomáhá chápat jejich pocity. I když tento příběh bych řadila spíše opravdu do dámské knihovny. Neodnáším si z knihy až tolik onen romantický příběh se smířlivým vyvrcholením, ale spíš suše řečeno poznatky o tom, jak prožívají život lidé s ACH. Toto si člověk z žádné odborné literatury neodnese. A pro ty, kteří jsou blízcí lidem s touto nemocí, nebo s takovými lidmi pracují, je to možná v určitém slova smyslu praktická pomoc. Myslím, že je to čtivá a velmi důležitá kniha.

20.09.2015 5 z 5

Ivan Trojan Ivan Trojan Dana Čermáková

Ivan Trojan je prostě pan Herec obdobně jako Brzobohatý nebo Roden. Člověk ho tak nějak už bral jako stálici našeho hereckého nebe a z knihy mi došlo, že on tu v podstatě působí poměrně krátkou dobu ve srovnání s předešlými jmény. Nicméně právě jeho kvalitní herecké výkony mi daly ten pocit, že už je tu léta a léta. Tohle mi kniha přinesla především. Ráda jsem si pročetla střípky z natáčení a dojmy Ivana Trojana k filmům a rolím. Filmové kritiky, které jsou hojně v knize citovány jsou prostě takovým tím "odborným povídáním. Šla bych ráda trochu více do hloubky jednotlivých snímků a rolí, což by asi umožnilo to, kdyby autorka úžeji spolupracovala se samotným hercem. Takto je to opravdu spíše kompilace všeho, co Trojan řekl a co se o něm a jeho rolích napsalo. Nicméně přečetla jsem si to ráda. Ovšem chtěla bych ještě něco víc. Super herec. Mám ho ráda....

19.08.2015 3 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Opravdu silná kniha, obzvláště, když si člověk uvědomí, že toto autorka opravdu prožila. Dokázala své pocity i pocity druhých tak, jak je vnímala, popsat. Je to jedinečná kniha a opravdu moc smutná, svým neodvratným koncem. Člověk by takovu těžkou situaci těžko zvládal a navíc ji takto popsat... Přiznám se, stejně jako ostatní, že jsem měla při jejím čtení na pláži pořád slzy v očích.

29.07.2015 5 z 5

Cesta z mlčení Cesta z mlčení Viktorie Bartoníčková

Velmi zajímavá kniha. Sama se mezi lidmi po CMP a trpící afázií pohybuji. Člověk vidí jejich zoufalství, když nemohou svému okolí říci, co by chtěli. Tento pohled z jejich strany je přínosný. Kniha je velmi čtivá. Možná bych uvítala i delší příběh. Jak píše paní níže, tak se konec četl sám. V podstatě ten konec tak nějak přešel do v úzkou linii, takže vlastně konec ani nebyl. Paní Bartoníčková dokonce zvládla s tímto postižením více než leckdo zdravý. Děkujeme za její přispění nám, čtenářům. Knihy, které píší lidé, kteří si popisované prožili, jsou velmi přínosné. Vážím si jejích aktivit a držím palce do dalších.

19.05.2015 4 z 5

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Čtivá kniha. Ale nezanechá zásadní stopu. Dobře se čte, ale neponouká k zamknutí se doma a čtení.

10.05.2015 3 z 5

Když duše bolí Když duše bolí Zuzana Peterová

Přestože nejsem milovník povídek, tak u této knihy mi to nevadilo. Vzhledem k zápletkám to bylo dlouhé tak akorát. Knihu jsem neodložila a půjčím si od autorky i další. Jen mi nějak nejde do hlavy ten podtitulek "z deníku psychoterapeutky". Příběhy nejsou moc reálné... Tak nevím. Vlastně některé jsou docela dost šílené. :-)

12.04.2015 3 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Nenáročné čtení. Rychlé a zajímavé. Ale asi bych se k ní nevracela... Nicméně další knihy od autorky si určitě přečtu.

06.02.2015 4 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Kniha mě moc zaujala. Taková odlehčená. I když popisy jednotlivých turistických místy byly někdy až moc podrobné pro člověka, který tam nikdy nebyl. Ale na druhou stranu, pokud jste tam byli, tak to bylo jistě milé připomenutí. Jinak autorka mi připadá až moc v pohodě na dnešní dobu... Tak nevím. Je to možné? :-)

28.12.2014 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Zprvu mě docela bavila. Ale některé příběhy mi přišly už opravdu hodně přitažené za vlasy. Možná až trochu nudné a mám i pocit, jestli už jsem někde podobný nezaslechla. Autor se někdy až příliš zaobírá takzvaným uvedením do děje, jindy zase naopak nezaobírá a mohl by.

16.09.2014 3 z 5

Tajnosti pařížské Tajnosti pařížské Eugène Sue

Jednoduchá a čtivá kniha z pařížské nižší i vyšší vrstvy. Hodně postav, až neuvěřitelně prolnuté osudy a jeden pán (kníže) Rudolf v roli supermana. Nechalo se číst, ale žádnou zásadní stopu to nezanechá.

07.09.2014 3 z 5

Jepičí hvězdy Jepičí hvězdy Iva Tajovská

Opět další zajímavě psaná kniha. Mám ráda psaní stylem Ivy Tajovské, kdy volně provazuje pohled jednotlivých aktérů dané situace. Získáme tak pohledy takzvaně obou stran, což by bylo velmi zajímavé v reálném životě :-) Na druhou stranu obzvláště v poslední kapitole této knihy jsou postavy poměrně bizardní. Kniha je velmi čtivá, až jsem litovala, že jednotlivé příběhy končí... Ráda bych znala pokračování...

22.08.2014 4 z 5

Postele & ložnice Postele & ložnice Alena Řezníčková

Kniha stojí za prolistování a pokud vás něco zaujme, tak i za pročtení.

03.03.2014 3 z 5