Cesta z mlčení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o vůli překonat ztrátu řeči po cévní mozkové příhodě. Bývalou letušku postihuje po návratu z letní prázdninové cesty do Londýna cévní mozková příhoda, jejímž následkem je těžká afázie. Hrdinka zůstává uzavřená ve vlastním duševním světě, bez možnosti komunikace s okolím, ve velmi vážné životní situaci – před riskantní těžkou operací. Přestože operace dopadne výborně a hrdinka dokonce může krátce po zákroku opustit nemocnici a vrátit se domů, její soupeření s afázií v této chvíli vlastně teprve začíná. Za vydatné pomoci svého muže, dcer, přátel a s vynaložením velkého úsilí se hrdinka pomalu začíná uzdravovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19553/cesta-z-mlceni-19553.jpg 4.116
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Cesta z mlčení

lucy.sankova
05.04.2016

Nemám co dodat, autorce přeji dost sil do života. Autobiografické knihy jsou jako okno do duše. Obdivuji, jak jsou lidé dost silní na to, podělit se s příběhy i s jinými lidmi - s námi se čtenáři.

sporran
19.05.2015

Velmi zajímavá kniha. Sama se mezi lidmi po CMP a trpící afázií pohybuji. Člověk vidí jejich zoufalství, když nemohou svému okolí říci, co by chtěli. Tento pohled z jejich strany je přínosný. Kniha je velmi čtivá. Možná bych uvítala i delší příběh. Jak píše paní níže, tak se konec četl sám. V podstatě ten konec tak nějak přešel do v úzkou linii, takže vlastně konec ani nebyl. Paní Bartoníčková dokonce zvládla s tímto postižením více než leckdo zdravý. Děkujeme za její přispění nám, čtenářům. Knihy, které píší lidé, kteří si popisované prožili, jsou velmi přínosné. Vážím si jejích aktivit a držím palce do dalších.


asam
10.09.2013

Kniha o silné vůli být zase člověkem i když je proti mě nemoc, která se jen těžko zvládá. Ne každý má tolik síly bojovat jako autorka. Blahopřeji jí a přeji úspěch na této dlouhé cestě.

Laguna2006
14.08.2013

Tato kniha je velmi zajímavá co se týká obsahu. Já jí ale četla, byť je uzounká, docela dlouho. Nemohla jsem se překousat přes půlku. Zajímalo mě ale jak dopadne a konec už se četl sám :)

Márinka

Je dobré znát ... po případ, že se setkáme ...