soltera soltera komentáře u knih

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Obe knihy Leo a Leova šance som čítala ako jeden príbeh. Najmä druhý diel na mňa veľmi zapôsobil. Životný príbeh vyrozprávaný a vysvetlený z pohľadu Lea je skutočne silný. Je to kniha (knihy), nad ktorou sa dá premýšľať dlho po jej prečítaní. Uvedomiť si a nepovažovať nič v živote za samozrejmé. Ja tieto knihy doporučujem prečítať každému, kto v nich nebude hľadať lacný príbeh lásky a vzrušujúceho deja, kto si nemyslí, že deti, ktoré nikto nechce sú odpadom spoločnosti a nezaslúžia si šancu. Pohľad na život zneužívaných a zanedbaných detí v pestúnskej "starostlivosti" z ich pohľadu, ma dostal.

30.09.2016 5 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Bola to celkom zaujímavá kniha (život bez videnia, tradície v Maroku) ale bolo v nej viac vecí, ktoré boli úplne proti logike a zdravému rozumu. Podľa mňa aj naivita má svoje hranice a sú veci, ktoré by mali vadiť každému. Nechcem prezrádzať dej, takže sa nevyjadrím jasnejšie. Možno práve preto som ju nemohla odložiť, lebo som bola zvedavá ako sa to skončí. Koniec ma, priznám sa, dostal a mám dojem, že završil absurdnosti v tejto knihe.

19.09.2016 3 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tak mne sa tento diel páčil najviac. Bolo tam pár situácii, keď som sa výborne bavila. Vidieť Jimmyho úplne inými očami, bolo zaujímavé. Súhlasim so všetkým, čo napísala Zusaninka predomnou.

20.08.2016 5 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Keď som zistila že J.M. napísala pokračovanie knihy Než jsem tě poznala, bola som nadšená. No čítať ju bolo pre mňa trápením. Ja viem, že na vine bolo moje očakávanie a predstavy ďalšieho života Louise po Willovej smrti. Nielenže sa v knihe o jej živote v Paríži a Europe nepísalo ale....mňa táto kniha sklamala, lebo ma sklamala Louise. Síce sa zmenila, ale k horšiemu a to, čo sa na nej Willovi a aj mne tak páčilo, jej živosť, nadšený pohľad na svet, humor a nápadný "vkus v obliekaní" už v jej živote nemalo miesto. Mne tá Louise chýbala. V tomto diele som jej neverila ani to, že prežila s Willom lásku. Nemôžem si pomôcť, ale mám pocit, že by bolo pre mňa lepšie s týmto príbehom skončit, keď čítala Louise Willov list v Paríži. Hoci, viem ja ako človeka zmení to, ak nedokáže presvedčiť svoju lásku, aby si zvolila spoločný život miesto smrti?
Nechcem tým nikoho odradiť od čítania tejto knihy. Práve naopak, rada si prečítam, že niekto z nej bol nadšený.

05.08.2016 2 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Krásny príbeh. Áno sú veci medzi nebom a zemou, ktoré si nevieme vysvetliť. Nie je to mystika ani šialenstvo, ale niečo, čo vnímame keď sme na hrane života a je to vzácne.

03.06.2016 5 z 5

Môj tajný anjel Môj tajný anjel Federica Bosco

Príbeh sa mi veľmi páči. Každá postava je zaujímavá. Zase, ako už toľkokrát by som knihu nezaradila do kategórie pre deti a mládež, ani medzi romány pre dievčatá.

02.05.2016 5 z 5

Anjelská láska Anjelská láska Federica Bosco

Prečítala som všetky 3 diely a fakt som sa dobre bavila okrem záveru, kde som sa cítila vyslovene podvedená. Akoby ma autorka vodila celý čas za nos.
SPOILER
Jej informácia o nájdení tela bez mena ma udržiavala v presvedčení ako sa kniha skončí, čo bolo asi jej zámerom. No ukončenie príbehu nebolo pre mňa hodnoverné a bola som sklamaná. Napriek tomu doporučujem túto trilógiu ako dobré čítanie s úžasným humorom o správnych ľuďoch nielen pre dievčatá, ale aj ich matky.

12.04.2016 4 z 5

Zamilovaná do anjela Zamilovaná do anjela Federica Bosco

áno ťažko sa verí, že Mia má len 16 rokov, ale čo je na nej úžasné je jej osobitý humor s ktorým vníma všetkých a všetko okolo seba. Scény, kde je v kóme, všetko počuje a myslí jej to ,no nemôže rozprávať ani reagovať, sú neskutočné a pripomínali mi humor K. Petrusovej. Predstava vecí medzi nebom a zemou, mi nerobí problém, takže sa mi kniha páčila. Podľa názvov kníh sa zdá akoby išlo o ľúbostnú trilógiu pre mladé dievčatá, ale autorka tu rieši problémy dospievania, rodiny, vzťahov, s celou škálou hodnoverných a zaujímavých postáv. Som rada, že ma čakajú ešte ďalšie dva diely.

08.04.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Po knihách Bez naděje a Ztracená naděje som čakala od tejto knihy viac. Ráchel ma teda poriadne naštvala, dostala sa z tej tragédie ľahko, takže na mňa trápenie Milesa (6 rokov!) aj Tate pôsobilo neprimerané. Možno preto som z knihy bola sklamaná a uvažovala som nad nereálnosťou príbehu. To sa mi pri dobrej knihe nestáva.

27.03.2016 3 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Hoci sa mi prvotina TRABLE od S. Towle veľmi páčila, táto kniha ma sklamala. Spomienky na pevné priateľstvo dvoch detí, ktoré prerástlo v celoživotnú lásku, život celebrít a rocková kapela...to je potenciál pre dobrú knihu, ale podľa mňa to nevyšlo. Viem, že Bouřlivák nie je hlbokomyselná kniha, ale mám dojem,že autorka to nedomyslela, lebo nechápem ako mohla byť hlavná hrdinka novinárkou, čo si vyžaduje určitú inteligenciu, no jej správanie a reakcie boli väčšinou veľmi hlúpe. Pokazilo mi to zážitok z celkom atraktívneho príbehu.

15.12.2015 2 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Myslím, že v tejto knihe vôbec nie je dôležitý príbeh, ale úžasný humor, s akým Petrusová obdarila svoju hrdinku. Doporučujem ju prečítať každému, kto má zmysel pre humor a rád sa poriadne zasmeje. Ja som ju čítala v noci a vybuchovala som od smiechu každú chvíľu, zabúdajúc na pokojne spiaci svet okolo mňa. Bolo mi ľúto, keď sa príbeh skončil.

03.10.2015 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Prečítala som štyri knihy série Outlander a myslím si, že pokiaľ niekto v tejto historickej ságe D. Gabaldon vidí len "červenú knižnicu", je mi ho úprimne ľúto. Pre mňa to bolo veľmi zaujímavé čítanie o nádhernej zemi a živote hrdých Škótov - horalov v 18. storočí na Škótskej vysočine aj ich osídľovanie Novej zeme vo vyhnanstve so všetkými radosťami a strasťami tej doby. Uvedomila som si, že to, čo robili Angličania Indiánom urobili aj Škótom. Vzali im zem, majetky, kultúru, vyvražďovali celé klany a tým čo ostali zakázali ich jazyk, kilty, klany, ale hlavne im vzali slobodu. To, že je sága obohatená o legendy, mýty a cestovanie v čase, jej dodáva na zaujímavosti aspoň v mojich očiach. Samozrejme tu nechýba ani vášnivý a nádherný príbeh lásky, ktorý bol v spracovanom televíznom seriály zbytočne znaturalizovaný. Je pravda, že D. Gabaldon využila v príbehu lásku, erotiku, zradu, vášne, nenávisť, homosexualitu, násilie, rebéliu, liečiteľstvo a mágiu, ale toto všetko k životu ľudí v tej dobe patrilo, len sa o tom práve v červenej knižnici nepíše. Myslím, že v tejto ságe možno nájsť mnoho zaujímavého, ale ak to niekto číta len ako dobrodružný alebo ako ľúbostný román a nezaujíma sa o iné, je to na jeho škodu. Pre mňa to bol zážitok.

30.07.2015 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

V tejto knihe nebolo nič, čo by som už nečítala v inej knihe podobného žánru. Ale bolo to príjemné čítanie. Najmä časť, keď hlavná hrdinka začala rodiť bola taká zábavná, že som plakala od smiechu, doslova.

07.07.2015 3 z 5

Lampa Lampa Deborah Lawrenson

Čítanie tejto knihy bolo pre mňa utrpením. Mám rada Provensalsko a opisy kvetov, vôní, svetla, prírody, záhady, mystiku, ale tu toho bolo tak veľa, až to unavovalo.Navyše celý dej bol nezáživný. Ako sa píše v jednom z komentárov, tiež mi ušiel zmysel tejto knihy a bola pre mňa poriadnym sklamaním.

20.06.2015 2 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Zaujímavý námet - dieťa v tele dospelého muža - navyše je to podané s úžasným humorom. A pokiaľ sa človek veľmi nezamýšľa nad tým, že mafiáni sú o niečom inom a väčšinou nemajú zmysel pre humor, tak je to výborné čítanie. Bolo mi skoro ľúto, že sa to skončilo.

06.06.2015

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tento diel sa mi páčil viac ako prvý. Petrusová má úžasný humor. Boli pasáže, kde som sa smiala nahlas až mi slzy vyhrkli. Nechápala som, ako môže Češka písať knihy o mafii, ale už to chápem. :)

06.06.2015 5 z 5

Milovať vojvodu Milovať vojvodu Elizabeth Michels

Na konci knihy spisovateľka ďakuje kdekomu, že jej umožnili stať sa spisovateľkou. No ja neviem, možno by radšej mala robiť niečo iné :) Tejto knihe niečo podstatné chýbalo.

01.06.2015

Jídlem proti bolesti - Nové revoluční strategie pro maximální úlevu od bolesti Jídlem proti bolesti - Nové revoluční strategie pro maximální úlevu od bolesti Neal Barnard

Veľmi hodnotná kniha, ktorú by mali povinne prečítať všetci lekári, aby mohli účinne pomáhať pacientom zmierňovať bolesť bez ťažkých liekov. Ako píše autor "O většině věcí, které se v této knize dočtete, vám lékař bohužel neřekne – dost možná o nich ani neví" Je to ale aj veľmi prístupnou formou písaná kniha pre laikov, ktorí zmenou stravy si môžu pomôcť a zbaviť sa tak dlhoročného trápenia.

20.05.2015 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Mám rozporuplné pocity z tejto knihy. Veľmi sa mi páčili state zo života vlkov a rozpovedanie príbehu rodiny z pohľadu jej jednotlivých členov, čo je pre J.Picoult typické. Otázka odpojenia otca z prístrojov ma donútila zamyslieť sa nad tým, že by sme nemali nechávať takéto rozhodnutie na našich deťoch. Je to zodpovednosť, ktorú si nezaslúžia. Vyslovene negatívne som chápala postavu Cari, ktorá bola neskutočne egocentrická a svojim zmýšľaním ma iritovala. No niečo mi v tomto príbehu chýbalo. Cítila som veľký rozpor medzi Lukom z monológu v jeho knihe a Lukom ako sa javil z rozprávania svojej rodiny. Chápem, že to malo svoj zmysel, ale aj tak mi chýba príbeh z jeho pohľadu, čo sa týka vzťahu k synovi kým neodišiel z domu, k milenke, k potratu, nevere. Stále som čakala, že na záver svojho monológu vysvetlí svoje konanie.

19.05.2015 3 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Krásny príbeh, skvelý humor

13.05.2015 5 z 5