sniciknihomolka sniciknihomolka komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Strašně rozkošná záležitost toto. Alexe jsem si hned zamilovala. Jak byl kouzelnej a tvrdohlavej. To bylo úžasné. Na svatbě to všechno začalo. Geniální nápad udělat vztah mezi synem americké prezidentky a britského prince. To se autorce strašně povedlo. Alexe a Henryho vztah byl plný citů, zášti, podpory a mnoho dalšího. To co z toho vzniklo, bylo úžasné. Byla do toho zapletená politika a i ta mě velmi bavila. A sourozenecká láska? Ta byla perfektní. Díky tomuhle mám plánu si přečíst mnoho dalších LGBT románů. Mně ta roztomilost chybí. Nejlepší román roku 2020 co jsem četla.

12.07.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Třetí díl série HH. Musím říct, že me bavil více než ostatní. Líbilo se mi střídání děje v druhé světové válce a roku 1999-2000. Ze začátku jsem měla ve všem obrovský zmatek, ale postupně se to začalo propojovat. Bylo zajímavé pozorovat myšlení vojáků. Části o psychologii mohli být delší. Harry ani moc nepil a to mi udělalo radost. Dějová linka mezi Harrym a Rachel byla výborná. Doporučuji nečíst anotace z internetu. Prozrazují velkou část děje. Originální anotace na obálce byla tak akorát :)

12.07.2021 5 z 5

Osmý příběh Harryho Pottera. Na jednu stranu se mi to líbilo a na druhou ne. Tohle prostě nebyl Harry Potter. Docela bych chtěla vědět co to bylo. Příběh na jednu stranu zajímavý, ale zmatená občas. Dozvěděli jsme se něco nového o postavách. Četlo se to rychle, ale ne jako Harry Potter. Albus a Scorpius byly skvělý tým, ale Harrymu, Ronovi a Hermioně se nic nevyrovná. Mám z toho smíšené pocity.

12.07.2021 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Druhý díl ze série HH a byl o trochu lepší než ten první. Bylo vidět, že autor se do děje více vcítil. Měla jsem trochu zmatek v jménech, jelikož děj se odehrává v Thajsku. Líbilo se mi jak byl děj akční, nejen na konci knihy. Harry se celou knihu ovládal vůči pití a to potěšilo. Tip na vraha jsem měla dokonce třikrát, ale ani jeden mi nevyšel. Tak možná příště. Určitě výborná a napínavá kniha.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tohle byla moje první zkušenost s autorem a byla velmi pozitivní. Kniha měla pomalý rozjezd na začátku, který mi vyhovoval. Mohla jsem se pořádně seznámit hlavními postavy. Líbila se mi jak byla kniha doplněna historií o Austrálii. Zápletka byla jednoduchá, ale přesto výborná. Měla jsem tip na vraha, který mi tak trochu jako obvykle nevyšel. Harry mi byl velmi sympatický, ale štvalo mě, jak se neuměl ovládat vůči alkoholu. Jo Nesbø si hodně vyhrál s charakteristikou postav. Moc ráda se přečtu další knihy z této série.

12.07.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Z téhle knihy mám docela smíšené pocity. Na jednu stranu se líbila a na druhou stranu mi přišla v nějakých pasážích nezajímavá, ale musím říct, že se mi velice líbil styl jakým psala Petra Dvořáková. V knížce bylo krásně ukázáno, jak to chodí v českém zdravotnictví, že to není tak růžový. Petra Dvořáková výborně popsala zlomeného chlapa, který se snaží napravit svou minulost, i když mu to moc nejde. Zároveň se snaží starat o své děti, které právě dospívají. Jeho ženu Markétu jsem si též moc oblíbila. U knihy jsem i v jedné části brečela. Určitě to nebyla poslední knihy od Petry Dvořákové. Chirurga přes to vše doporučuji.

12.07.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Romány moc nemusím, ale tohle bylo úžasný. Celá knížka se velmi dobře četla. Bylo vidět, že autorka vložila do knihy část sebe. Příběh Dawn a Spencera mě úplně vtáhl do děje. Určitě mohu doporučit jestli máte chuť na nějakou oddechovku.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Za mě skvělý krimithriller, který nadchne ty, kteří četli Hadrového panáka. Emily mi strašně padla do oka svým chováním. Výborně vymyšlená postava. Kniha se velmi dobře četla a byla napínavá. Mohu určitě doporučit.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Z mého pohledu se mi knížka opravdu líbila. Rachel mi přišla ze začátku trochu nesympatická, ale později jsem si ji velmi oblíbila. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala v ději. Kniha se rychle četla a velmi se mi líbila. Určitě bych doporučila.