smrtonos4157 smrtonos4157 komentáře u knih

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Vlastně náhodou ke mně přišla a rozhodně nelituji. Nádherné fotky , moc hezky napsáno, člověku to přijde až líto, že některé věci se nedají změnit...Příliš se zabydlujeme v pozici pánů všehomíra a nemáme na to právo.

24.11.2022 5 z 5

Kráva Říčanová Kráva Říčanová Tereza Říčanová

Moc hezky napsaná kniha o tom, jak vypadá smysluplně naplněný život . A taky o tom, jak někteří chápeme vše živé i neživé jako své přátele na cestě...životem

08.06.2022 5 z 5

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Pro mne krásným jazykem napsaná knížka oblíbeného autora . Ilustrace docela sugestivně dotváří dojem z knihy .

20.07.2021 5 z 5

Pady Pady Sandra Dieckmann

Krásně ilustrovaná i příjemně napsaná kniha , je hodně důležité neřídit se předsudky a druhé poznat a případně jim pomoct .

31.05.2021 4 z 5

Pan král Pan král Raija Siekkinen

Moc pěkně udělaná kniha. Je o důležitosti přátelství a společenství . Ilustrace jsou kouzelné.

31.05.2021 5 z 5

Létající dědeček Létající dědeček Štěpán Zavřel

Nadčasová, stále více aktuální kniha, jež nám nahlíží do svědomí...

20.11.2019 5 z 5

Tichá hudba jemne padajúceho snehu Tichá hudba jemne padajúceho snehu Jackie Morris

Nádherná kniha ,jejíž ilustrace jsem viděl na minulém Bienále v Bratislavě . Poetický text ,který koresponduje s mojí podzimní náladou a hudbou jako hlavním koníčkem.

20.11.2019 5 z 5

Koleno Koleno Christian Morgenstern

Moc se mi líbí, jak dobrá ilustrace dělá dobrou báseň zajímavější a přístupnější .

22.11.2017 5 z 5

Vlkochodci Vlkochodci Samuel Sattin

Tady jsem film neviděl ale o to víc se na něj těším. Opět dobrý převod do komiksové podoby a kvalitní vydání..

17.02.2024 5 z 5

O věrnosti O věrnosti Thich Nhat Hanh

Můj oblíbený autor, než jsem poznal knihy Anthony De Mella i zdroj duchovních cvičení . Přestože jsou velice dobré, Anthonyho cvičení jsou mi bližší . Důležitá je orientace na hodnoty jako láska, odpuštění , oproštění od závislostí všeho druhu a pěstování laskavosti ke všem bez rozdílu . Krásné ale těžké je snažit se potlačit dualistické myšlení , které je zkreslující a rozdělující.

24.11.2022 4 z 5

Rozhovory pod věží Rozhovory pod věží Max Kašparů (p)

Kniha vzdělaného člověka, s kterým můžete v některých otázkách nesouhlasit, ale je dobré znát jeho názory, při čtení s ním polemizovat, diskutovat, nebo jen souhlasit. Rozhodně jsem rád knihu zakoupil, četl a znovu v ní listuji a snad mi umožňuje smysluplně naplnit mé dny života .Jeden z dobrých informačních zdrojů společně s Anthony de Mello na cestě ...

17.11.2021 4 z 5

Mia a svět Mia a svět Barbara Nesvadbová

Výtvarně opravdu velmi vydařená kniha , bohužel text je na míle daleko od toho , co si já představuji po pojmem dobrá kniha. Autorka to jednoduše nezvládla a píše prvoplánově , jazykem , který rozhodně neodpovídá výpovědi 9 leté holčičky . Skáče jako koza od tzv. důležitého tématu k jinému bez autentické odpovědi . Nedovede využít krásy českého jazyka , protože ho neovládá . Odstranit text + doslov a kniha bude výborná ! Nápad možná dobrý, ale výsledek jedna velká NULA .

09.11.2021 odpad!

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Nechci být v hodnocení nespravedlivý , ale kniha je naivní nedotažený kus . Spousta věcí je nakousnuta , neobjasněna ,ale pro běžné čtenáře to je velká neznámá . Rozhovory duchovního charakteru rozhodně nemají Já vyzdvihovat, ale potlačovat . Co rozhodně kniha postrádá je sdělení , že za tím vším je spousta práce, aby byl její výsledek pro jedince jasně patrný . Není to zábava ani hra a většina lidí nedostane osvícení do daru zadarmo. /Tím nechci říci, že je tato cesta nemusí bavit ./Ale to většina nechce slyšet. Úsilí a čas ale práce na sobě vyžaduje . Z vlastní zkušenosti vím, jaký je odpad účastníků kurzů v závislosti na čase .Už když sem na knihu narazil, měl sem ten nepříjemný pocit, že něco bude špatně. A ty hrozné ilustrace...už to mne mělo varovat. Pardon, tohle NE .

10.08.2021 2 z 5

Jiné jméno pro domov Jiné jméno pro domov Jasmine Warga

Kniha se mi líbila , protože postřehy jsou věrohodně vyjadřovány dítětem v novém, neznámém prostředí . Jude nenásilně klade myšlenky v knize tak, jak se mohou honit člověku hlavou . Při čtení textu jsem očekával více básnický výraz , vzhledem ke členění textu .Možná se poezie v překladu trochu vytratila. Škoda ! Nevládnu cizími jazyky tak dobře , abych to mohl posoudit . Pro mne je to autentický a věrohodný text o ožehavém omílaném tématu migrantů , rozhodně však je obecně lidsky platný .

03.08.2021 5 z 5

Všelijaká koukátka Všelijaká koukátka Alois Mikulka

Ani se nechce věřit ,kdy vyšlo první vydání . Ilustrace jsou famózní , Mikulka v řadě svých knih pokaždé jiný, výjimečný a neopakovatelný .

31.05.2021 4 z 5

Pes, který spolkl svět Pes, který spolkl svět Sandra Dieckmann

Nádherně ilustrovaná knížka , jen je nějak nedotažená .

31.05.2021 2 z 5

Jedno přání Jedno přání Nina Laden

Knížka čistá a krásná ,bez velkých přání a ambicí, takových je dnešním dětem třeba jako soli.

20.11.2019 4 z 5

Chlapeček a dálka Chlapeček a dálka Daisy Mrázková

Každodenní lidská prostá poezie,napsaná s respektem a úctou k českému jazyku, který mám moc rád . Tak jako Daisy to moc lidí neumí . Orientuje čtenáře na jiné hodnoty než hmotné. Učí nás ,čtenáře , ale "nepoučuje " . Díky za její knihy .

02.11.2017 4 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Skvěle výtvarně zpracováno, dobře napsaný příběh . Jen si říkám , že pro děti se píšou čím dál tím drsnější témata .

25.09.2017 4 z 5

O Pidižlovi Velikém O Pidižlovi Velikém Alois Mikulka

Kde ten Mikulka chodí na ty nápady? je to sranda psaná s láskou k dětem a jazyku českému.

17.02.2024 4 z 5