smetyl smetyl komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Rychlý spád děje. Nečekané zvraty a krátkost časového úseku v kterém děj probíhá nasazují tomuto románu pomyslnou korunu mezi tvorbou Dana Browna. Časová tíseň netíží jen hlavní postavy ale i čtenáře, který má problémy knihu pustit z ruky. Kniha Vás snadno vtáhne do děje a to sou znaky dobrého thrilleru.

21.03.2011 5 z 5

Atika Atika Garry Douglas Kilworth

Tahle knížka ve mne způsobila nutkavý pocit jít se podívat na půdu, zda-li se tam náhodou nenachází něco víc než hromádka zaprášených krámů. Jo bylo to v době kdy jsem ještě čekal, kdy mi přijde dopis z Bradavic, tak se není čemu divit. Ale myslím, že to bylo hlavně způsobenou tou krásnou fantaskní atmosférou knihy, které mne pohltila a rozšířila mi obzory natolik, že jsem propadl v duchaplné přesvědčení, že snad ten svět, ta tajemná Atika, existuje.

21.03.2011 4 z 5

Pán zlodějů Pán zlodějů Cornelia Funke

Precizně a chytlavě popsaný děj. Kniha mě vždycky vtáhla do děje a já plul na vlnách vzrušení a nadšení z dobrodružného příběhu. Děkuji za takovéto krásné knihy!

20.03.2011 5 z 5

Četl jsem ji souběžně s Harrym Potterem. V té době, kdy jsem byl součástí celé té mánie okolo HP a jeho příběhů. Tenkrát mi to přišlo jako vtipná parodie. Dnes mi to přijde jako trapný pokus vydělat majlant na slávě původní knihy. I jako parodie dost slabé a trapné...

20.03.2011 1 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nedůstojné zakončení série. Ultra-Happy End sem vůbec nepatří!

18.03.2011 4 z 5

Z pohádky se stala pořádně dark fantasy. Objevily se viteály a Brumbála stihl překvapující konec. Rozhodně moc pěkná kniha.

18.03.2011 5 z 5

Betlémské vraždy Betlémské vraždy Matt Rees

Dusivá atmosféra starobylého Betléma je znát na každém kroku, na každé stránce. Takřka detektivní zápletka psaná chytlavou formou a zajímavé prostředí děje jsou hlavními tahouny děje. Potěšilo mě jak to všechno dopadlo.

18.03.2011 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Ach, bratři moji, tohle je úplně chorošná kniha. Plná bitkovýho tolčokování, skrímování a kartáčování. Je složité ji porovnávat s filmem od geniálního Kubricka. Podle mě byl film (hlavně kvůli jinému konci) bitkově lepší než kniha. Musíte ode mne hírovat jak kontroverzní (a plná prapodivných verdů) tato kniha je. Originalita příběhu je do ajek bijící! Závěr, sic přespříliš šťastný, ale polibte mi šáry jestli tolkuji fisízi, ale tahle kniha je remková a strhující!

18.03.2011 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Přehnaně přefantazírované a v mnohých pasážích obšlehnuté dílo. Inspirace známými fantasy knihami je zde citelně znát. To by až tak nevadilo, jen kdyby to prostě nebyl brak. Velmi jednoduché dílo, s jednoduchým dějem. Číst snad jen jako oddechovku...

16.03.2011 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tahle knížka mě brala. Fakt mě brala, četl sem jí asi 3x. Teď už bych si jí nepřečetl ani z donucení. Je to pohádka se zajímavým námětem a s čirým aroma dětské nevinnosti a nonšalantnosti, proto ta obliba. Hodnotím ji jako jeden z těch lepších dílů série.

12.03.2011 5 z 5

Magická cesta Magická cesta Iva Hlaváčková

Knížka mi přišla psána ve spěchu a bez autorčiny radosti z práce. Přišlo mi to jako velmi strohé a narychlo dokončené dílo.

12.03.2011 2 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Rychlý spád, vzrušivá atmosféra plus moje oblíbené téma - nacismus. Rollins znovu projevil schopnost psát, sic na jedno brdo, ale neskutečně zábavně. Od této knihy a ode všech knih tohoto autora nelze čekat nic převratného. Přesto hodnotím toto dílo vysoce, protože nezáleží jen na kvalitě ale hlavně na tom, nakolik kniha čtenáře pobaví.

01.03.2011 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Povedený kousek, povídky jako třeba Římsa, Děti Kukuřice a Muž, který miloval květiny mi opravdu sedly, ostatní byly jen o trochu slabší, tudíž dávám pět hvězd...

18.02.2011

1984 1984 George Orwell (p)

Šokující! A to skrz naskrz, ve všech možných i nemožných směrech. Dechberoucí a pozoruhodný děj, který nám ohromujícím způsobem ukazuje brilantní popis totalitního režimu. Kniha nám předkládá obraz světa, jenž je natolik ovládnout totalitním režimem, že je prakticky nemožné nesvobodu zvrátit a porazit režim. Potírání vzpour a ničení odkazů minulosti je v popsaném světě na denním pořádku. Tento strhující román nám dokládá jak snadno lze manipulovat s masami a jak snadné je nastolit krutovládu a zničit minulost. Je až přespříliš neuvěřitelné jak zní příběh, jež prožívá hlavní hrdina ale který není utopický, nýbrž vskutku reálný a uskutečnitelný. Z knihy a jejího příběhu čpí pachuť krutého zacházení s lidmi a jejich podvědomím. Kniha má nepříjemnou vlastnost nutit čtenáře přemýšlet a hloubat nad filosofickými otázkami budoucnosti (a také minulosti!) lidstva. Tento pozoruhodný román si bezesporu zaslouží obdiv s jakou bezostyšností nám přináší tak děsivou a přesto neutopickou vizi totalitního světa. Veledílo!

01.02.2011