smardice smardice komentáře u knih

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Příběh je docela zajímavý, i přesto, že není prošpikovaný zvrhlostmi, jak jsme zvyklí u severských krimi. Sympatický detektiv (žádný alkoholik) s neméně sympatickou dcerou. Poklidná detektivka.

14.06.2022 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Přečteno (vlastně doposloucháno) skoro se zatajeným dechem. Dva souběžné fascinující a drsné příběhy. Budu se opakovat, ale opět skvělé.

17.12.2021 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Další skvělý díl a tentokrát musím dát zase plný počet hvězdiček. Do pozadí ustupuje podsvětí a mafie, moc a vládu začínají přebírat zkorumpovaní politici. Méně mafie, špína politiků a více erotiky.

19.10.2021 5 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Doposloucháno, fantastický přednes Mariana Geišberga a mě nezbývá nic jiného než zase dát plný počet hvězdiček.

03.09.2021 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Tak jsme v roce 1994. Pro mě zatím nejlepší kniha z 10 chronologicky řazených. Nechci se opakovat, ale děj má atmosféru, nechybí zde smysl pro humor, prostě vše, na co jsme v této sérii zvyklí.

18.08.2021 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Chronologicky díl č.4. O dost míň politiky, o dost víc špičkování členů mordparty mezi sebou, ale také více zločinů. Vše říkající popis páchaných skutků a hluboká sonda do duše všech zúčastněných. Za mě lepší než chronologický díl č.3.

16.07.2021 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Myslím, že v tolika recenzích přede mnou již bylo napsáno vše. Takže za mě - Nádherný přednes této knihy ještě více umocnil poslech a prožití této knihy. I když se musím přiznat, že film se mi líbil o poznání více.

22.12.2019 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Poslech na doporučení svého syna, který byl velice nadšen filmem. No, jak tady někdo psal, že pokuď dám méně než 5 hvězdiček, tak jsem knihu nepochopila. Prostě nepochopila, zkusím mrknout na film, snad mi to dojde.

17.08.2022 3 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Výborná detektivka plná intrik a nečekaných zvratů a pro mě opravdu s překvapivým závěrem.

01.08.2022 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Vyřešená linie je návratem do minulosti k příběhu Břemeno minulosti. Celá série si udržuje vysoký standard, je čtivá, všechny díly mě více či o krapet méně baví. Nevyřešený příběh ze současnosti slibuje další díl do série Naše mesto, takže se mám zase na co těšit.

26.04.2022 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Neobyčejně zajímavý příběh (i pro mě - naprostém neznalci a nevlastníkovi jeho výrobků) o arogantním, despotickém, podivínském a přecitlivělém hulvátovi a vizionářském géniovi, který nám všem pomohl poznat úžasný svět počítačů a dalších produktů s tím spojených. Vzpomínky a názory spousty lidí od útlého mládí až do roku 2011.

01.02.2022 4 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Jak píší mnozí, "Dánovka", jak má být. Zajímavé téma týkající se bezdomovců je stále více aktuálnější. Ale začátek a i děj mi připadal zbytečně natahovaný, a pro mě tudíž ne tak zajímavý, jak v knihách předešlých. Ale samozřejmě ne každému může vyhovovat dané téma.

06.12.2021 4 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Kniha se četla dobře, ale přesto ubírám 1 hvězdičku za nedořešený případ kvůli, určitě aspoň pro někoho, nostalgické sondě do předrevolučního a revolučního dění..

14.07.2021 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Moje první kniha od tohoto spisovatele a nebyla vůbec špatná. A i když některé akce byly občas překombinované, některé akce vyšetřovatelů nelogické, a Fabian Risk ne vždy vzorem klasicky vyšetřujícího detektiva, byla pro mě tato krimi napínává od začátku až do konce a měla spád.

14.07.2020 5 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Pohodová detektivka, která poklidným tempem spěje ke zdárnému vyřešení případu sympatickou policistkou Leenou, doplněná zajímavými údaji a postřehy z Finska.

27.07.2022 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Napínavý a drsný příběh od začátku až do konce. Skvělá psychologie postav a úžasný popis myšlenek a profilu šílence.

16.05.2022 5 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Poslechová lahůdka. Nádherná klasika, kterou zná určitě každý, ať z několikerého filmového zpracování, z četby či poslechu audioknihy. Nejde jinak, dávám plný počet.

04.04.2022 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Tenhle díl mi moc nesedl, i přesto, že děj má celkem spád a zabývá se, pro mě zajímavým tématem - templářstvím, (trochu to zavání "Šifrou.."). Za ten překombinovaný konec ubírám hvězdičku.

10.08.2021 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další zdárné vyšetření vražd recidivistů propuštěných v amnestii pokračuje ve velkém stylu. Skvělé vykreslení všech postav, soudržnost slovenské mordparty, skvělý konec. Jednotlivé díly se prolínají a stále nevím, proč zavražděným nechával ty ponožky.

05.08.2021 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Další skvělý díl. Sice jsem někde zjistila, že by chronologicky měla následovat "Beštie", ale nevím, zda si napřed nepřečíst "Mucholapku", která po roce navazuje na "Mouchu" a nevyřešenou vraždu Cley.

28.07.2021 5 z 5