Slůník Slůník komentáře u knih

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Literárně určitě ne nezapomenutelný zážitek, ale koncept pro osobní rozvoj jednoznačně skvělý.

04.09.2023 3 z 5

Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce Výpravy na druhý konec světa: Další dobrodružství mladého přírodovědce David Attenborough

Potvrzení, že jakákoli Attenboroughova kniha nemůže zklamat - jeho upřímný zájem o jakékoli formy života je nakažlivý a inspirativní.

03.09.2023 4 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Sarkastické poznámky Galadriel jsou neskutečně zábavné, s touto (ne)hrdinkou chcete trávit čas.

26.08.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Propracovaný vílí svět + dobrá detektivka = báječné čtení.

24.08.2023 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Smála jsem se při čtení nahlas a nemusela se za to stydět. S knížkou jsem se seznámila na Listování a nezklamala.

23.08.2023 5 z 5

Kniha z přírody Kniha z přírody Jan Vrba

Autorův "milenecký" vztah k přirodě je hoden obdivu a následování.

22.08.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kniha ve mně nevzbudila žádnou emoci. Autorka si zřejmě dala práci se začleněním historických faktů, ale příběhu pro mě chybí tahoun, který by té praci dal smysl.

21.08.2023 3 z 5

Fejetony do kabelky Fejetony do kabelky Petr Vydra

Lehké čtení, v obou významech toho slova.

19.08.2023 3 z 5

Na západ od ráje Na západ od ráje Harry Harrison

Nedokážu posoudit, kolik z autorovy vize by nebylo v absolutním rozporu s vědeckým přístupem, ale vytvořil velmi zajímavý a propracovaný svět, který nutí čtenáře uvažovat o potřebě tolerance a života v souladu s přirodou.

17.08.2023 5 z 5

Zlodějčina hra Zlodějčina hra Juliet Elizabeth McKenna

Ze začátku se mi příběh zdál příliš komplikovaný na to, abych z něj mohla mít potěšení, ale po 500 stranách se mi s Livak najednou nechtělo loučit...

14.08.2023 4 z 5

Piráti oblohy Piráti oblohy William King

Dobře napsané ironické přestřelky Valeria a Ulrika, říká si o další díl.

12.08.2023 4 z 5

Do pekel Do pekel Nicholas Sansbury Smith

Souhlasím s kokrokr v otázce logiky, našlo by se toho víc. Autor však dodržuje čistotu žánru, postavy jsou životné, a to doslova - rvou se v té pochmurné pustině o život tak, že s nimi musíte sympatizovat. Přesto na další seskok do těchto pekel budu muset sbírat odvahu.

10.08.2023 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Romantická komedie? Romantická určitě, když už, pak tragikomedie - dojemná, melancholická, uvěřitelná.

09.08.2023 4 z 5

Zuřivec Zuřivec Henry Kuttner

Hrdina nevzbuzuje žádné sympatie, ale jeho úsilí jsem sledovala se stále větším zaujetím.

08.08.2023 4 z 5

Tygři moře Tygři moře Robert Ervin Howard

Tady mě úzký prostor povídky opravdu limitoval, nepodařilo se mi najet na autorovu vlnu.

07.08.2023 3 z 5

Rozum a cit a mořské příšery Rozum a cit a mořské příšery Jane Austen

Za mě raději zvlášť Rozum a cit a zvlášť Mořské příšery.

03.08.2023 3 z 5

Blbnutí s Oscarem Blbnutí s Oscarem Ivona Březinová

(SPOILER) Nezapře se původní profese autorky, určitě dobrý způsob čerpání informací o Oscaru Wildeovi i o tom, jak vypadá jiná láska než ta heterosexuální.

31.07.2023 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Neodvažuji se ani hádat, kolik procent textu odpovídá realitě. Nabízí toho mnoho a je nečekaně dramatický.

31.07.2023 4 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Chytrá kombinace realistického a naprosto nepravděpodobného.

30.07.2023 4 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Paříž v belle epoque, kdy vše bylo možné, a raný Picasso v této knize ožívají.

25.07.2023 3 z 5