Zlodějčina hra

Zlodějčina hra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48610/zlodejcina-hra-48610.jpg 4 25 4

Einarinn série

1. kniha Einarinn. Livak je profesionální hazardní hráčka. Když se pokusí vylepšit svůj rozpočet zdánlivě jednoduchou krádeží, začne mít poněkud problémy - vydírání, loupeže a vraždy tvoří náhle spíše klidnější náplň dne. Jejími zaměstnavateli totiž nejsou překupníci kradených starožitností, ale podivní lidé, provozující naprosto neznámou magii a financovaní arcimágem. Jsou tak trochu jiní. A neradi platí................. celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

The Thief´s Gamble , 1999

Slůník
14.08.2023 4 z 5

Ze začátku se mi příběh zdál příliš komplikovaný na to, abych z něj mohla mít potěšení, ale po 500 stranách se mi s Livak najednou nechtělo loučit...

špulo
12.10.2021 3 z 5

S touto sériou mám taký zvláštny vzťah. Aj sa sebe navzájom páčime, aj sa sebe navzájom vyhýbame. Asi aby sme si to nepokazili. Preto mám prečítané iba 2 diely.
Podobne ako Jordana (Kolo času), upodozrievam autorku z účelového grafomanstva v honbe za počtom slov. Sú tu však plusové body za menší rozsah, sympatickejšie postavy, väčšiu čitateľnosť. Naopak tu máme mierne nemastný neslaný spisovateľský um a malý punc originality. Tá snaha tam je. U mňa však len za 3,5*.

trudoš
13.11.2016 3 z 5

Slušný dobrodružný příběh, který se jen zbytečně moc vleče takřka den po dni, pravděpodobně proto, abychom ocenili všechny jemné nuance psychologických profilů jednotlivých aktérů. Únavné podrobnosti naštěstí příjemně odlehčují vtipné dialogy, rozliční hrdinové a exotické kraje. Stylizovaná ich-forma hazardní hráčky, zlodějky a raubířky drží šestisetstránkový příběh v docela zábavné rovině, pročež všechno to putování, intrikování a rozumbradování není tak ubíjející, jak by se zpočátku mohlo zdát a ke slovu přijde i něco málo skutečné epiky.
Ovšem Juliet E. McKennová si práci dost ulehčuje, když mění charaktery figur dle aktuální potřeby. Navíc zápletku rozehraje tak a zakončí onak, takže prakticky polovina děje nesouvisí s hlavní linií, kterážto zůstane otevřena. A aby toho nebylo málo, množství otázek zůstane nezodpovězených a to i přesto, že původně byla kniha koncipována jako samostatný román, teprve po úspěchu se rozšířila na pentalogii. Čili uvidíme, čím překvapí pokračování.

LenaDonan
10.08.2012 3 z 5

Dobrá správa je, že autorka sa môže prekonať v ďalších dielach (ktoré už vyšli, ale ja som ich ešte nečítala), ale zlá správa je, že pre mňa je táto kniha tak trošku sklamanie, moje očakávania boli trošku vyššie. V kocke, udialo sa v knihe ozaj mnoho vecí, ale ako keby si len na málo z nich dala záležať. Pre mňa najväčšie mínusy: ja-rozprávanie hlavnej postavy (a jej niekedy nemiestne násilné ironické poznámky), rozvláčnosť textu, poslabšia pútavosť napínavých častí, jazyková skladba. Ale... s postavou Ryšada vkráčala do deja silná osobnosť (cca. 250 strana), dynamickejšie úseky a celkovo zaujímavejší vývoj deja. 3,5*

2004  73%Zlodějčina hra
2011  66%Ledové ostří