Tygři moře

"Očistíme své meče v dobré saské krvi!" Nejnapínavější povídky z pera mistra fantasy. Vikingové, jak je zcela jistě neznáte. V mnohých dobrodružstvích, kde sviští meče a bouří vlny oceánu, se setkáte s opravdovými muži. Bojují hrdě a nelítostně a neleknou se ani Zla. Obsahuje povídky: Temný muž, Bohové Bal-Sagothu, Lidé stínů, Ztracená rasa, Aššurbanipalův plamen, Svatyně odpornosti, Meče severního moře, Noc vlka, Tygři moře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21842/tygri-more-21842.jpg 4.378
Povídky, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Tigers of the Sea, 1932

Kniha Tygři moře

Eicherik
07.06.2020

Pro mě už tyhle příběhy, kdy většinu času zvoní meče a sviští šípy v bitvě za bitvou nejsou. Ale jednu povídku z této sbírky bych vyzdvihl, a to lovecraftovsky pojatý Aššurbanipalův plamen, která je cítit rozpáleným pouštním pískem.

Hellrampage
03.07.2019

Rozhodne výborná poviedková zbierka majstra fantasy pána Howarda. Škoda, že sa v nich neobjavil Conan, no na druhej strane, autor priblížil rasu Piktov alebo Vikingov. Niektoré poviedky bavili viac než iné - tie lepšie: Temný muž, Bohové Bal-Sagothu alebo Svatyne odpornosti.

lampernaqui
31.05.2019

Tohle byl pěkný výběr od Mistra klasické fantasy literatury. Všechny povídky stejně dobré a zábavné. Tentokrát se vše nesoustředí na jednoho hrdinu, ale poznáme průřez tvorbou těch několika nejznámějších. Převažují Bran Mak Morn a Cormac Mac Art, jejichž stejné povídky sice najdeme už v jejich kompletech, ale to neznamená, že bych si je znovu rád nepřečetl. Já se bavil a o to tady především šlo.

Lmslaver
24.01.2019

„Teď začnou na jihu ostřit meče a orat rudé moře krve…“
Psát komentář na díla mistra fantasy literatury R.E.Howarda mi přijde jako nošení dříví do lesa, ale možná není nad věcí připomenout, že autor vytvořil i jiné klenoty a hrdiny, než je barbar Conan.
Tahle ohmataná knížka s názvem Tygři moře z mé knihovničky jasně vypovídá, že po ni rád čas od času sáhnu a opakovaně si přečtu nějaký příběh z této povídkové sbírky. Proč? Protože při jejich čtení cítím, jak se mi pod nohama houpe zakrvácená paluba, cítím slaný vítr dující mi do tváře i tíhu meče vykovaného z kvalitní oceli, stvořeného na stínání nepřátelských hlav. „Při Thorově krvi! Nastal čas opět očistit své meče v dobré saské krvi!“

špulo
04.06.2018

Pre mňa kultovka, ktorú som nejakým záhadným omylom v našom antikvariáte kedysi dávno objavil a ešte záhadnejšie som to tam zas odniesol. A potom som to, samozrejme, nemohol zohnať. Podarilo sa vďaka bratrancovi. Čítané 3x a vždy s radosťou...

tartan
05.12.2017

Moje prvé stretnutie s Howardom a fantasy ako takou bola táto zbierka. Bola to láska na celý život. Takže tak.

KAREL6725
12.11.2017

Jedna z nejlepších sbírek povídek od Roberta Howarda , pokud vynecháme Conana. Tohle se čte samo, meč a magie. spousta hrdinu , krásných žen , spousta krve a dobrodružství. Jedna povídka , je lepší než druhá. Za ty roky co knihu mám čteno několikrát , nikdy nezklamala. Povídky od Howarda zatím nikdo nepřekonal.

frantisek8863
02.09.2017

Další Howardovský hrdina s novými příběhy z jiného času. Slušně konkuruje Conanovi, ale jednoznačně ho nemá šanci překonat.